NYDFS, Robinhood’un kripto birimini 30 milyon dolar para cezasına çarptırdı

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), 2 Ağustos’ta Robinhood’un kripto tecim birimine 30 milyon dolar para cezası verdi.

Para cezası, siber güvenlik ve kara para aklamayla savaşım düzenlemelerinin ihlali iddiasından kaynaklanıyor.

Düzenleyiciye gore, Banka Gizliliği Yasası ve Robinhood’daki kara para aklamayla savaşım uyum programları “yetersiz personel” içeriyordu.

Finansal Hizmetler Müfettişi Adrienne A. Harris şunları söylemiş oldu:

İşi büyüdükçe, Robinhood Crypto bir uyum kültürü geliştirmek ve sürdürmek için uygun kaynakları ve dikkati yatırmada başarısız oldu – bu, Bakanlığın kara para aklama ve siber güvenlik düzenlemelerinin mühim seviyede ihlal edilmesine yol açan bir başarısızlıktı.

NYDFS, firmanın siber güvenlik programında “operasyonel risklerini” tam olarak ele alamayan eleştiri başarısızlıklar bulunduğunu belirtti.

Programdaki belirli politikalar, Bakanlığın Siber Güvenlik ve Sanal Para Birimi Düzenlemelerinin çeşitli hükümleriyle tam olarak uyumlu değildi.

Ayrıca Robinhood’un, internet sayfasında tüketici şikayetleri için hususi bir telefon numarası bulunmadığı ve raporlama gerekliliklerini ihlal etmiş olduğu için tüketici koruma gerekliliklerine uymadığı da iddia ediliyor.

30 milyon dolarlık para cezasının yanı sıra, firmanın NYDFS yönetmeliklerine uygunluğunu değerlendirmek için bağımsız bir danışman tutması gerekecek. Ek olarak danışman, firmanın “tespit edilen eksiklikler ve ihlallere” yönelik çözüm yollarının kafi olup olmadığını belirleyecektir.

2021’de Robinhood, 2020’deki soruşturmaların firmanın yasal gereklilikleri büyük seviyede ihlal ettiğini göstermesinin peşinden Departmandan 30 milyon dolar para cezası beklediğini deklare etti.

Şirket, son iki yılda düzenleyicilere 100 milyon dolar para cezası ödedi. 2021’de, Finans Sektörü Düzenleme Kurumu (FINRA), tüketici müdafaasının olmaması sebebiyle 70 milyon dolara karar verdi.

Gösterilen: New York, Kategorilenmemiş

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir