OCBS vasıtasıyla BUSD yatırma ve çekme işlemleri Binance.US’ta askıya alındı

Binance’in ABD merkezli kolu Binance.US, küresel bankacılık kargaşasıyla ilgili devam eden belirsizliğin ortasında bazı hizmetleri durduruyor.

Binance.US durum denetim paneline gore, 31 Mart’ta ABD kripto borsası, OCBS olarak adlandırılan Tek Ortak Faturalandırma Sistemi vasıtasıyla Binance USD (BUSD) stabilcoin çiftlerini dönem dışı bıraktı.

Durum bildiriminde, etkilenen hizmetlerin BUSD kripto para yatırma ve çekme işlemlerini yada kripto seçeneklerini satın alma, satma ve dönüştürmeyi ihtiva ettiği belirtiliyor.

Binance.US, hizmetlerin “geçici olarak askıya alındığını” belirterek firmanın şu anda mevzuyu araştırdığını söylemiş oldu.

Binance.US durum denetim paneli. Kaynak: Binance.US

Binance.US’taki OCBS ve BUSD ihraçları, firmanın 30 Mart’ta ABD doları cinsinden bazı mevduat hizmetlerini durdurmasından kısa bir süre sonrasında geldi. Gösterge tablosuna gore Binance.US, firmanın “yeni bankacılığa geçmesi ve önümüzdeki birkaç hafta süresince ödeme hizmeti sağlayıcıları.

Platform, Binance.US müşterilerinin %5’e varan oranı için 30 Mart 2023’ten itibaren banka kartıyla para yatırma işlemini de durdurdu. Binance.US, “Tüm hizmetleri mümkün olan en kısa sürede geri yüklemek için çalışıyoruz” dedi.

İlgili: Kraken, ACH Silvergate vasıtasıyla Plaid para çekme ve para yatırma işlemlerini askıya alacak

Haber, Binance.US’nin küresel iştiraki Binance’in ABD Emtia Vadeli İşlemleri Tecim Komisyonu’ndan (CFTC) yasal işlemle karşı karşıya olduğu bir dönemde geldi. 27 Mart’ta CFTC, Binance ve CEO’su Changpeng “CZ” Zhao’ya tecim ihlalleri iddiasıyla dava açtı ve borsanın düzenleyiciye kaydolmayarak uygunluk yükümlülüklerini yerine getiremediğini ileri sürdü.

Eylül 2019’da kullanıma sunulan ve merkezi Kaliforniya’da bulunan Binance.US, mahalli düzenlemeler sebebiyle ABD’li kullananların kullanımına kapalı olan Binance’ten ayrı bir varlık olarak etkinlik göstermektedir.

Binance.US’un ilk CEO’su Catherine Coley’nin, ABD hükümetinin Binance.US ile ilgili soruşturmalarında kendisini temsil etmesi için eski bir federal savcı ve CFTC’de üst düzey bir polisi görevlendirdiği bildirildi. Coley, Haziran 2021’de Binance.US’tan ayrıldıktan sonrasında medyada nerede olduğu mevzusunda sessiz kaldı ve Twitter’da hiçbir şey paylaşmadı.

Magazine: Unstablecoins: Depegging, banka hücumları ve öteki riskler beliriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir