Önde Gelen Japon Çevrimiçi Broker SBI, Rusya’nın Kripto Madenciliği Sektöründen Çekilecek – Madencilik Bitcoin Haberleri

Japonya’daki en büyük çevrimiçi aracı kurum olan SBI Holdings, Rusya Federasyonu’ndaki kripto madenciliği işini kapatıyor. Ukrayna’da devam eden ihtilaf ve azalan madencilik karları sebebiyle bu tür yatırımların geleceğine dair artan belirsizliğin ortasında, finans şirketi ekipmanını satmayı ve geri çekilmeyi planladığını söylemiş oldu.

Japon SBI Brokeri Rus Madencilik Piyasasından Çekilme İşlemini Tamamlayacak

Çin, 2021 yılının Mayıs ayında sektörü çökerttiğinde, düşük maliyetli enerjiye ve uygun iklim koşullarına erişim, Rusya’yı kripto para madencileri için çekici bir yer haline getirdi. Bununla beraber, Moskova’nın bu yıl Ukrayna’ya saldırma sonucu üstüne uygulanan baskı, öteki Rusların yanı sıra bitcoin madenciliğini de vurdu. endüstriler.

Rusya’da mühim bir varlığı olan en büyük madencilik veri merkezi operatörlerinden önde gelen İsviçre merkezli Bitriver, bu bahar ABD Gömü Bakanlığı tarafınca hedef alındı. Peşinden ABD şirketi Compass Mining, Batı yaptırımlarından kaçınmak için Sibirya’da kurulu 30 milyon dolarlık madencilik donanımını tasfiye etmeye çalıştı.

Japonya’nın en büyük çevrimiçi brokeri SBI’nın bir temsilcisi Bloomberg’e verdiği demeçte, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali, enerji zengini bölgedeki madencilik işinin beklentileri üstünde belirsizlik yaratırken, kripto piyasasının gerilemesi dijital para birimleri basmayı daha azca karlı hale getirdi. . Finans Direktörü Hideyuki Katsuchi, firmanın ekipmanlarını satmayı ve Rusya’dan çekilmeyi planladığını deklare etti.

SBI, dijital varlık alanına öteki Japon finans firmalarından daha erken girdi, sadece bu yılki negatif gelişmeler, grubun da 2,4 puan kaydettiği ikinci çeyrekte kripto işinden 9,7 milyar yen (72 milyon $) vergi öncesi zarara yol açtı. milyar yen net zarar (15.8 milyon doların üstünde), on yılda bir ilk.

Katsuchi, Japon aracı kurumun Ukrayna’daki savaşın başlamasından kısa bir süre sonrasında Sibirya’daki madencilik faaliyetlerini askıya aldığını, sadece Sibirya’dan çekilmeyi ne vakit tamamlayacağına hemen hemen karar vermediğini kaydetti. Yönetici, finans şirketinin Rusya’da başka bir kripto işi olmadığını, sadece Moskova merkezli ticari bankacılık birimi SBI Bank’ı işletmeye devam etmeyi planladığını belirtti. Hareket, Temmuz ayında, ABD’li diplomatların Tokyo’daki yetkilileri Japon kripto borsalarına ve madencilere Rusya ile bağlarını koparmaları için baskı hayata geçirmeye çağırdığı bildirildi.

Nisan ayında, Internasyonal Para Fonu (IMF) bir raporda kripto madenciliğinin Rusya ve mesela İran şeklinde öteki yaptırım uygulanan ülkelere ABD ve müttefikleri tarafınca dayatılan ekonomik ve finansal kısıtlamaları aşmanın bir yolunu sunabileceği mevzusunda uyardı. Bu ülkeler enerji kaynaklarını madencilik tesislerine güç sağlamak ve kripto para birimlerinin çıkarılmasından ve işlem ücretlerinden gelir elde etmek için kullanabilirler.

Yakın tarihindeki bir araştırmaya nazaran, Rusya’nın kripto madenciliği sektöründeki elektrik tüketimi, son birkaç yılda devamlı artıyor ve 2017’den bu yana beş senelik dönemde neredeyse 20 kat artış kaydetti. Sibirya’daki Irkutsk, en düşük elektrik fiyatlarından bazılarını sunuyor. ülke, iyi gelişmiş enerji ve öteki altyapıdan yararlanabilecekleri başkent Moskova’nın yanı sıra madenciler için en çekici bölgelerden biridir.

Bu hikayedeki etiketler

çatışma, Kripto, kripto madencileri, kripto madenciliği, Kripto para birimleri, Kripto para birimi, kripto para madencileri, kripto para madenciliği, Japonya, japon, Madencilik Operasyonları, engellemeler, Rusya, rus, Yaptırımlar, SBI, SBI Holdings, ABD, Ukrayna, ABD Birleşik Devletleri, Harp

Rusya’da kripto madenciliği faaliyetlerine son veren öteki Japon şirketlerini biliyor musunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Lubomir Tassev

Lubomir Tassev, Hitchens’ın şu sözünü beğenen, teknoloji meraklısı Doğu Avrupa’dan bir gazetecidir: “Yazar olmak, yaptığım şey değil, olduğum şeydir.” Kripto, blockchain ve fintech’in yanı sıra internasyonal siyaset ve iktisat öteki iki esin kaynağı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, T. Schneider

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir