Tavsiye edilen Ethereum PoW Fork Token, 6 Günden Azca Bir Sürede Piyasa Değerinin Yarısını Yitirdi – Piyasalar ve Fiyatlar Bitcoin Haberleri

Ağın yedi yıl süresince PoW kullanmasının peşinden, 32 gün içinde Ethereum’un bir iş kanıtı (PoW) konsensüs algoritmasından hisse kanıtı (PoS) sistemine geçmesi planlanıyor. Kontrol ağları yeni kuralları uygularken, bir çok insan nispeten sorunsuz bir ana ağ geçişi hayal ediyor. Bununla beraber, başka bir zincirin Ethereum şubesinden ayrılması planlanıyor ve 8 Ağustos’tan bu yana, ETHW adında olan tavsiye edilen çatal, birkaç IOU pazarında piyasa kıymeti kazanmıştır. Toplanan değere karşın, potansiyel token altı günden kısa bir sürede USD değerinin yarısından fazlasını yitirdi.

ETHW Kıymet Yakalarken, Tavsiye edilen Ethereum Fork Token’ın Fiyatı %53’ten Fazla Titreme

Bitcoin madencisi Chandler Guo, Ethereum’un yeni bir iş kanıtı (PoW) versiyonu hakkında konuşmaya başladığından beri, zincir hisse kanıtına (PoS) geçtikten sonrasında, düşünce birazcık çekiş kazanmıştır. Kripto varlık borsası Poloniex, ETHW pazarlarının lansmanını deklare etti ve ethereumpow.org adlı yeni bir internet sayfası var.

Coinmarketcap.com’dan alınan istatistikler, MEXC, Digifinex, Gate.io ve Poloniex’in ETHW IOU pazarlarını listelediğini gösteriyor. Sadece ETHW sitesi ek olarak bir takım “topluluk, borsa, madenci ve bireyle bağlantıya haiz bulunduğunu iddia ediyor. [that] ETHW’yi mümkün kılmak için beraber çalıştık.” Twitter dikey eğilimleri, ETHW çatalının sıkıntılı Ethereum destekçileri içinde tartışmalı bulunduğunu ve Ethereum Classic destekçilerinin de buna dahil bulunduğunu gösteriyor.

14 Ağustos 2022’de ABD doları karşısında ETHW yada ETH PoW çatalı/IOU belirteci.

Internet sayfası, ETHW borsa listeleri vesilesiyle bağlantıları ve Binance, FTX, Antpool, Poolin, Coincheck, Huobi, Hiveon, Flexpool.io, 2miners.com, F2pool ve Bitfly benzer biçimde söz mevzusu işletmelerle iddia edilen madencilik destekçilerini gösteriyor. ETHW, şu ana kadar ortalama altı gündür IOU piyasaları sunan borsalarda listeleniyor.

$ETC orijinal zincirdir. $ETH bir çataldır. Ve $ETHW bir çatal çatalıdır. pic.twitter.com/0PkIYu4RrE

– ETCPOW (@ETCPOW) 5 Ağustos 2022

Ethereumpow.org ek olarak bir köprü ortağı bulunduğunu iddia ediyor ve sitede Bridgetech’in logosunun reklamını yapıyor. Piyasalar resmi olarak piyasaya sürüldüğünde ve ETHW kapıdan çıktığında, kıymet birim başına ortalama 141,36 $ ile tüm zamanların en yüksek seviyesine sıçradı.

O zamandan beri ETHW %53 kıymet yitirdi ve ETH’nin mevcut değerine kıyasla ETHW mevcut piyasa fiyatlarında %3.2’yi temsil ediyor. ETHW, 10 Ağustos 2022’de tüm zamanların en düşük seviyesini görmüş oldu ve coin başına 65.17$’a ulaştı ve yazı yazılırken %1.9 artışla birim başına ortalama 66.10$’dan işlem görmüş oldu.

Bu ETH1-ETH2 çatalı ile ETC-ETH çatalı içinde 5 ana fark vardır. (1) ETC-ETH çatalı esas olarak ideolojiden kaynaklanıyordu. PoW’a karşı PoW’du; madenciler, hangi zincir daha kârlıysa onu benimseyebilirlerdi.

— Galois Capital (@Galois_Capital) 6 Ağustos 2022

ETHW’nin kıymeti, yazının yazıldığı sırada birim başına ortalama 43,86 dolar olan ethereum classic’in (ETC) mevcut değeriyle daha karşılaştırılabilir. Bu, ETHW’nin bugün USD değerinde ETC’nin mevcut değerinden 23 $ daha yüksek olduğu anlamına geliyor. Gene de birçok kripto destekçisi, ETC’nin ideolojik nedenlerle iyi mi oluşturulduğunu tartışırken, ETHW’ye “para kapma” deniyor.

Şimdiye Kadar, Ethereum Classic’in Hash Oranında Anlamlı Bir Yükseliş Olmadı

ethereumpow.org’da bahsedilen madencilik havuzlarının bir çok aslına bakarsanız ethereum classic (ETC) madenciliği yapıyor. Mesela, 2miners.com, ETC’nin PoW ağına saniyede ortalama altı terahash (TH/s) ayıran en büyük ikinci ETC madencilik havuzudur.

ETH PoW çatalının benim için anlamı:

Senaryo A:
kıymet her iki zincire de bölünür
Strateji: $ETH için $ETHW Sat
Netice: evvelkinden daha çok $ETH.

Senaryo B:$ETHW kıymeti başlangıçtan itibaren 0$’dır
Strateji: hakkında gülen memler gönderin
Netice: parasız eğlence

Daha iyi bir etkinlik hayal edemiyorum

— Alejandro Perezpayá (@aperezpaya) 6 Ağustos 2022

ETHW çatalına erişince, zinciri desteklediği iddia edilen yukarıda bahsedilen madencilik havuzlarından biri bile madenciliğe başlarsa, ETHW gerçek olacaktır. Şu anda düzinelerce ethereum madenciliği havuzu görünüşte sonuna kadar ETH madenciliği yapıyor, bundan dolayı kripto varlığının yükselişi bunu yapmayı oldukça kıymetli kılıyor.

ETH’nin hash oranı ETC’lerinkinden oldukça daha büyük ve şimdiye kadar 28 Temmuz 2022’deki ilk artış haricinde ETC’nin hash oranında anlamlı bir artış olmadı. Ethereum şu anda Bitmain’in yeni Antminer E9’u olarak bugün madencilik için en karlı kripto ağlarından biri. , saniyede 2,4 gigahash (GH/s) yada 0,0024 TH/s ile günde ortalama 63,43 ABD doları civarında bir kâr elde edebilir.

Bu hikayedeki etiketler

2miners.com, Antminer E9, Antpool, Binance, Bitfly, Chandler Guo, Chandler Guo ETC, Chandler Guo ETH, Coincheck, ETC, ETC çatalı, ETH çatalı, ETH PoW, DAO, Ethereum Classic, ethereum classic (ETC), Ethereum Classic Hashrate, Ethereum Fork, Ethereum PoW, ETHW, F2Pool, Flexpool.io, ftx, Grayscale ETC, Hiveon, Huobi, Poloniex, Poolin, Ethereum’un PoW versiyonu, Proof of Work, Proof-of-Stake

Tavsiye edilen Ethereum çatalı ve IOU jetonunun geçen hafta değerinin yarısını iyi mi kaybetmiş olduğu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir