Ontario kripto borsaları, altcoin alımlarına senelik 30 bin dolar sınır getiriyor

Kanada merkezli kripto borsaları Bitbuy ve Newton, sıkı düzenlemelere bağlı olarak “tüketicileri korumak” amacıyla Ontario merkezli kullanıcıları için “kısıtlı madeni paralar” için senelik 30.000 ABD Doları (CAD) tutarında bir “satın alma limiti” uyguluyor.

Toronto merkezli bir kripto borsası olan Newton, yeni değişikliklerin Ontario Menkul Kıymetler Komisyonuna ve Kanada’nın öteki eyalet ve bölgelerindeki düzenleyici makamlara kayıt yaptırmaya çalıştıktan sonrasında geldiğini ve 16 Ağustos tarihindeki bir gönderiye dikkat çekti:

“Bu değişimler sizin benzer biçimde kripto yatırımcılarını korumak ve yatırımcıların kripto varlıklarına yatırım yapmanın risklerinden haberdar olmalarını sağlamak için.”

Yeni değişimler kapsamında, Newton ve öteki Kanada kripto platformlarındaki Ontario merkezli kripto tüccarları, Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum ( ETH) ve Litecoin (LTC).

Newton ek olarak, bir tüccar sınırı olan bir madeni para alıp satarsa, satış tutarının limitten düşüleceğini deklare etti. Limit, kısıtlı madeni paraların ilk satın alımından itibaren her 12 ayda bir sıfırlanır.

Satın alma limitleri, kripto platformunun Çarşamba günü Ontario eyaletinde resmi olarak “kısıtlı satıcı” olarak kaydolduklarını duyurmasıyla geldi, bu da artık Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC) tarafınca belirlenen düzenlemelere doğal olarak oldukları anlamına geliyor. .

Sonunda Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC) ve tüm Kanada eyaletleri, Yukon ve Kuzeybatı Bölgelerindeki düzenleyici makamlara kaydımızı duyurmaktan coşku duyuyoruz. pic.twitter.com/8zx8UJy2DE

— Newton (@newton_crypto) 16 Ağustos 2022

Tüketicinin korunmasına yönelik öteki değişimler içinde, borsanın kullanıcılardan kripto yatırımı, finansal durum ve risk toleransı mevzusundaki geçmiş deneyimleri ve detayları hakkında informasyon toplaması ihtiyaç duyulan bir “tecim anketi” yer ediniyor. hesap ve platformda tecim.

Kripto borsası ek olarak, yatırımcının portföyü, ankette rahat olmadıklarını belirttikleri bir yitik seviyesi alırsa, yatırımcılara bir bildirim gönderir.

Kanada kripto borsası Bitbuy da senenin başlarında benzer satın alma limitlerini doğruladı ve benzer kısıtlamaların Manitoba, New Brunswick, Newfoundland ve Labrador, Nova Scotia, Prince Edward Island, Kuzeybatı Toprakları, Nunavut ve Yukon eyaletlerindeki kullanıcılar de ilgilendiriyor bulunduğunu belirtti. .

Newton’a benzer şekilde, Bitbuy, tüccarların, yatırımcının Perakende Yatırımcı, Uygun Yatırımcı yada Gelişmiş Yatırımcı olarak nitelendirilip nitelendirilmediğini belirlemek için bir anket doldurmasını gerektirir. Sadece, Bireysel Yatırımcılar 30.000$’lık satın alma limitine doğal olarak olmaya devam ederken, Hak Kazanan Yatırımcıların satın alma limiti 100.000$’a çıkarılmıştır ve Akredite Yatırımcılar için herhangi bir satın alma limiti bulunmamaktadır.

Newton, tüccarlara, yeni kurallar yürürlüğe girdiğinde ne görmeyi beklemeleri gerektiğine dair bir anlık görüntü sağlamış oldu.

Kaynak: Newton

Ontario eyaleti tek başına Kanada nüfusunun ortalama %40’ını oluşturuyor ve Toronto ana metropol merkezidir.

Newton, Kanada’nın her bir eyaletinin ve bölgesinin, Kanada Menkul Kıymetler Yöneticilerini (CSA) oluşturan kendi menkul kıymet düzenleyici otoritesine haiz bulunduğunu kaydetti.

İlgili: Kriptoyu temizlemek: Ne kadar zorlama oldukça fazla?

Tüketicinin korunması da Kanadalı düzenleyicilerin tek odak noktası değildir. Nisan 2021’de Kanada federal hükümeti, bilhassa dijital para birimlerinin istikrarını ve güvenliğini iyileştirmeye ve bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) yapmaya odaklanan finans sektörü üstünde bir yasal incelemeden geçeceklerini duyurdu.

Kendilerini “Kanada’nın güvenilir düşük maliyetli kripto tecim platformu” olarak adlandıran Newton, 2018’de kuruldu ve Şubat 2021’de 100.000 kullanıcıyı aşan şu anda Kanada’daki en popüler borsalardan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir