OpenSea İhlali Esnasında Santigrat E-posta Sıralaması Çalındı

Mühim Çıkarımlar

Celsius bugün, bir Customer.io çalışanının geçen ay kullanıcı e-posta adresleri listesini ihlal ettiğini bildirdi. OpenSea bu ihlalin ilk hedefiydi; sadece, daha çok araştırma, öteki şirketlerin de etkilendiğini tespit etti. Vaka, son zamanlarda kullanıcı para çekme işlemlerini askıya alan ve batkı başvurusunda bulunan Celsius için zor bir zamanda geldi.

Bu makaleyi paylaş

Celsius bugün, otomatik mesajlaşma platformu Customer.io ile olan ilişkisi sebebiyle bir satın alan e-posta adresleri listesinin ihlal edildiğini söylemiş oldu.

Customer.io Sızan Santigrat E-posta Sıralaması

Bir Customer.io çalışanı, Celsius müşterilerine ilişik e-posta adreslerinin bir listesini sızdırdı.

Bugün Celsius, kullanıcılarına “birinin [Customer.io’s] çalışanlar, Celsius satın alan e-posta adreslerinin bir listesine erişti.” Çalışan ondan sonra bu adresleri isimsiz, fena niyetli bir üçüncü tarafa gönderdi.

Kuşatılmış kripto borç veren, adreslerin pazarlama amacıyla Customer.io’nun kayıtlarında tutulduğunu ve kullanıcı hesaplarının direkt ihlal edilmediğini belirtti. Celsius ek olarak olayın “müşterilerimiz için yüksek risk oluşturmadığını” söylemiş oldu ve vakayla ilgili hemen hemen kanıt sunulmadığını da sözlerine ekledi. Gene de vakası kullanıcılarının dikkatine sunmayı seçtiğini söylüyor.

Celsius’a bakılırsa, veri ihlali, Haziran ayı sonlarında NFT pazarı OpenSea’ye bağlı kullanıcı e-posta adreslerini sızdıran saldırının bir parçası. O vakit, Celsius’a verilerinden hiçbirinin ihlalde tehlikeye atılmadığı söylendi. Sadece tedbir olarak Customer.io’da tutulan tüm verilerini kaldırdı. Ondan sonra bilgilerin platformdan kaldırıldığını doğrulamaya çalıştı.

Sadece, 8 Temmuz’da Customer.io, Celsius’a problemi daha detaylı bir halde araştırdığını bildirdi ve çalışanlarından birinin aslına bakarsak kullanıcı e-posta adresleri listesine eriştiğini tespit etti. Customer.io bugün OpenSea dışındaki beş firmanın ihlalde hedef alındığını söylemiş oldu. Durdurulamaz Tesir Alanları, etkilenen öteki şirketlerden biri şeklinde görünüyor.

Buna karşılık olarak Customer.io, ihlalden görevli çalışanın işine son verildiğini ve kolluk kuvvetlerine bildirildiğini söylemiş oldu.

E-posta adresi hırsızlığı ender olmasa da vaka Celsius için talihsiz bir zamanda gerçekleşir. Şirket, kullanıcı para çekme işlemlerini askıya aldı ve şu anda batkı işlemleriyle uğraşıyor.

Öteki gelişmeler kullanıcılara oldukca azca güvence verdiğinden, vaka muhtemelen Celsius’a olan itimatı azaltacaktır.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı BTC, ETH ve öteki kripto para birimlerine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvel haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir