OpenSea, Özellikleri Genişletmek için Çokgen Desteği Ekliyor, MATIC’i Kabul Ediyor

Hacimce bir numaralı NFT pazarı olan OpenSea, bugün ikinci katman ölçeklendirme çözümü Polygon’un Seaport protokol uygulamasına entegrasyonunu duyurdu.

“Bugünden itibaren, Polygon’daki tüm yeni listeler ve teklifler için Seaport’u kullanmaya başlayacağız!” OpenSea tweet attı. “OpenSea’deki her insanın deneyimini geliştirmek için Seaport’u birden fazla blok zincirinde kullanmaya başlamaktan coşku duyuyoruz.”

Bugünden itibaren, Polygon’daki tüm yeni listeler ve teklifler için Seaport’u kullanmaya başlayacağız! OpenSea’deki hepimiz için deneyimi geliştirmek için Seaport’u birden fazla blok zincirinde kullanmaya başlamaktan coşku duyuyoruz.

Seaport’a bu taşınmadan bekleyebilecekleriniz bunlar ↯

— OpenSea (@opensea) 30 Ağustos 2022

Haziran ayında OpenSea, Wyvern protokolünden, Web3 güvenlik firmaları OpenZeppelin ve Trail of Bits tarafınca denetlenen açık kaynaklı bir pazaryeri protokolü olan Seaport’a geçtiğini duyurdu. O zamanlar OpenSea, OpenSea’ye geçişin yılda toplam ücretlerde 460 milyon dolar tutum sağlayacağını söylemiş oldu.

Değişim, yüksek Ethereum gas ücretlerinden kaçınmak, imza onay işlemlerinin daha kolay okunmasını sağlamak ve yeni kullananların hesap başlatma yada kurulum tutarı ödemesi ihtiyacını ortadan kaldırmak için geldi.

OpenSea bir blog yazısında, “Seaport’un tesirini gözlemledikten ve kıymetli geri bildirimler topladıktan birkaç ay sonrasında, Poligon desteğini sunmaktan coşku duyuyoruz” dedi. “Gelecek aylarda Klaytn ve öteki EVM uyumlu zincirler için de destek ekleyeceğiz.”

OpenSea, Seaport on Polygon kullanmanın, toplama ve özellik teklifleri, listeleme eşiği yok, Çoklu içerik oluşturucu ödemeleri ve toplu transferler dahil olmak suretiyle Polygon’da birkaç yeni özelliğin başlatılmasını sağladığını söylüyor.

Oldukça yakında:

Tek bir işlemde birçok NFT listelemek benzer biçimde yeni özellikler oluşturmak için de oldukça çalışıyoruz. İçerik oluşturucular ek olarak yakında OpenSea’de birden fazla ödeme adresi tanımlayabilecekler.

— OpenSea (@opensea) 14 Haziran 2022

Kim bilir en mühim yeni özellik, OpenSea’de listelemek ve satın almak için Polygon ağının mahalli belirtecini, MATIC’i kullanma kabiliyetidir.

OpenSea, “Seaport’a geçişin bir parçası olarak, OpenSea artık bir ödeme seçeneği olarak Polygon’un mahalli jetonu olan $MATIC’i kullanmayı destekliyor” dedi. “OpenSea kullanarak Polygon’da işlem icra eden her insanın artık $MATIC kullanarak işlem yapmak için kendi gaz ücretlerini ödemesi gerekecek.”

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir