Orta Afrika Cumhuriyeti Başkanı Sango Coin’in Başarı göstermiş Lansmanının Mühim Bir Dönüm Noktası Bulunduğunu Söylemiş oldu – Africa Bitcoin News

Orta Afrika Cumhuriyeti Devlet Başkanı Faustin-Archange Touadéra’ya gore, ülkesinin “Sango madeni para” para birimini piyasaya sürmesinin yanı sıra bölgesel merkez bankası tarafınca ortak bir dijital para birimi oluşturulması çağrısı, ülkesi ve tüm ülkeler için iki mühim başarıyı temsil ediyor. Afrika’nın. Başkan Touadéra ek olarak “Sango ülkemizin geleceğidir” dedi ve hükümetinin “ulusal düzeyde bitcoin ve blok zincirinin benimsenmesini” desteklediğini söylemiş oldu.

‘Kolay Bir Yol Değil’

Orta Afrika Cumhuriyeti (CAR) başkanı Faustin-Archange Touadéra geçtiğimiz günlerde sango madeni paranın piyasaya sürülmesinin yanı sıra bölgesel bir merkez bankası tarafınca ortak bir dijital para biriminin çıkarılması çağrısının ülkesi için iki eleştiri dönüm noktası bulunduğunu iddia etti. ve kıta.

CAR lideri, hükümetinin sango koini başlatma ve bitcoin yasal ihalesini duyuru etme kararını bildiğini kabul ederken, “kolay bir yol olmayacaktı”, CAR lideri son olarak Twitter ileti dizisinde, madeni para satışının “ülkemizin dünyaya açılmasını temsil etmiş olduğu mevzusunda ısrar etti: küresel beceri, yatırım ve kaynaklar.”

Hakkaten de, CAR’ın El Salvador’dan sonrasında bitcoin yasal ihalesini duyuru eden ikinci ülke bulunduğunu açıklamasının peşinden, karar Orta Afrika Devletleri Bankası (BCAS) ve Internasyonal Para Fonu (IMF) tarafınca verildi. Gene de eleştiriler, Touadéra hükümetinin bitcoin’i benimseme sürecini ve sonunda sango madeni paranın piyasaya sürülmesini sürdürmesini engellemedi.

Touadéra, ülkesinin niçin sango coin projesini ilerlettiğini açıklayarak şunları söylemiş oldu:

Sango herhangi bir düzgüsel kripto para birimi değildir, egemen bir Ulusal Dijital Para Birimi’ne haiz olmak için meydana getirilen ilk girişimdir. Sango ülkemizin geleceğidir. Vizyonumuz. bizim geçmişimiz. geleceğimiz.
Ulusal düzeyde bitcoin ve blok zincirinin benimsenmesini destekliyoruz.

CAR lideri ek olarak, hükümetinin sango coini piyasaya sürme kararının yanlış bulunduğunu düşünen bazı takipçilerinin endişelerini yatıştırmaya çalıştı. Mevzuda, sango madeni paranın “dijital altın” ile eşdeğer olduğu bitcoin tarafınca desteklendiğinde ısrar etti.

Tokenizasyon Kanalıyla Servet Dağılımı

Touadéra, ülkesinin altın, demir, lityum ve uranyum şeklinde naturel kaynaklara haiz olduğuna dikkat çekerken, hükümetinin “bu zenginliği başkasına vermek niyetinde olmadığını” söylemiş oldu. Bunun yerine, hükümetin amacı bu serveti “tokenizasyon” kanalıyla adil bir halde paylaşmaktır.

CAR’ın bitcoin kabulünün açıklanmasından kısa bir süre sonrasında, bazı uzmanlar Touadéra yönetiminin bunu başarı göstermiş kılma kabiliyeti mevzusunda derhal şüpheye düştüler. Görünüşe gore bu uzmanlara ve öteki muhaliflere yönelik bir yanıtta Touadéra, hükümetinin bunu görmekteki ısrarının arkasındaki motivasyondan bahsetti.

“Vizyonumuz iddialı. Biz iddialıyız. Dijital para birimleri Afrika için çözümdür. Gelecek için inşa etmek istiyoruz. Bitcoin’in üstüne kendi Ulusal Dijital Para Birimimizi oluşturmak. CAR Başkanı, Bitcoin ile olan bağlantımız, dünya genelinde finansal iştirakı sağlamamıza destek oluyor” dedi.

Touadéra, takipçilerine “ulusumuz, Afrika ve dünya için daha iyi bir gelecek” inşa etmesi için ülkesini desteklemelerini söyleyerek mevzuyu sonlandırıyor.

Gelen kutunuza gönderilen Afrika haberleriyle ilgili haftalık güncellemeleri almak için e-postanızı buraya kaydedin:

Bu öykü hakkında düşüncelerin neler? Aşağıdaki yorumlar bölümünde ne düşündüğünüzü bizlere bildirin.

Terence Zimwara

Terence Zimwara, Zimbabwe ödüllü bir gazeteci, yazar ve yazardır. Bazı Afrika ülkelerinin ekonomik sorunları ve dijital para birimlerinin Afrikalılara iyi mi bir kaçış yolu sağlayabildiği hakkında kapsamlı yazılar yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, sandis sveicers / Shutterstock.com

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir