Orta Afrika Cumhuriyeti, Bölgesel Merkez Bankasından Kripto Düzenlemelerinin Hazırlanmasında Yardım İstiyor – Gelişen Piyasalar Bitcoin Haberleri

Yeni bir rapor, Afrika’da bitcoin yasal ihalesini meydana getiren ilk ülke olan Orta Afrika Cumhuriyeti’nin, kısa sürede bölgesel merkez bankasının bir kripto para birimi düzenleyici çerçeve geliştirmede yardımını talep ettiğini iddia etti. Raporda ek olarak, CAR’ın “tek para birimine bağlılığını ve Orta Afrika Devletleri Bankası’nın tüzüklerine saygı duyduğunu” ifade etmiş olduğu açıklandı.

Bir Kripto Düzenleyici Çerçeve Geliştirme

Başlangıçta Orta Afrika Cumhuriyeti (CAR) ile bitcoin yasal ihale yapma sonucu mevzusunda çatıştıktan sonrasında, Orta Afrika Devletleri Bankası (BCAS) kısa süre ilkin, kripto varlıklarını yöneten düzenleyici çerçevenin geliştirilmesinde yardım talebi aldığını iddia etti. Bangui’de hükümet. BCAS yapmış olduğu açıklamada, CAR’ın bölgesel grubun tüzüğüne bağlılığını yinelediğini deklare etti.

CAR, bu yardım talebini Orta Afrika Ekonomik ve Parasal Topluluğunu (EMCCA) oluşturan altı ülkeye hizmet veren BCAS’a göndererek, bitcoin yasal ihalesini yaptıktan sonrasında süregelen bir kan davasını sona erdirme isteğinin sinyalini veriyor olabilir.

Bitcoin.com News tarafınca daha ilkin bildirildiği suretiyle, CAR sonucu bölgedeki emsalleri tarafınca bildirildi. Küresel borç veren Internasyonal Para Fonu (IMF), ülkenin liderliğini bitcoin yasal ihalesi yapma mevzusunda da uyardı. Sadece, bu son rapordan ilkin, CAR ikazları büyük seviyede görmezden geldi ve Sango madeni parası olarak malum bir kripto para birimini piyasaya sürmeye başladı.

Sadece Business in Cameron’da yer edinen bir rapora nazaran, Başkan Faustin-Archange Touadéra’nın hükümetiyle BCAS yakınlaşmasının duyurusu, Orta Afrika Para Birliği’nin (CAMU) bakanlar komitesinin 21 Temmuz’da yapmış olduğu toplantının arkasından yapılmış oldu.

Raporda ek olarak, BCAS’tan Herve Ndoba ile CAR’ın Maliye ve Bütçe Bakanı’nın, iki tarafın tekrardan beraber emek verme taahhüdünün sinyalini veren bildiriyi imzaladıkları da açıklandı.

Tek Bir Bölgesel Para Birimi Taahhütlü CAR

CAR’ın tek bir para birimine olan bağlılığını yinelemesinin ne anlama geldiğini özetleyen BCAS belgesinde şunlar belirtiliyor:

Orta Afrika Cumhuriyeti’nde kripto para birimini düzenleyen yasanın topluluğun düzenleyici mimarisine ilişkin parasal ve mali açıdan etkilerini inceledikten sonrasında, Yönetim Kurulu CAR’ın tek para birimine bağlılığını ve Banka tüzüğüne saygısını ifade etmesini memnuniyetle karşıladı. Orta Afrika Devletleri, parasal birliği ve topluluk taahhütlerini yöneten metinler.

Ayrıca, Business in Cameron raporu, hem BCAS hem de CAMU tarafınca meydana getirilen yorumların, samimilerin Fransa ile -bölgesel ekonomik grubun para birimi olan CFA frangı’nın koruyucusu- ilişkileri olduğuna işaret ettiğini öne sürdü.

Gelen kutunuza gönderilen Afrika haberleriyle ilgili haftalık güncellemeleri almak için e-postanızı buraya kaydedin:

Bu öykü hakkında düşüncelerin neler? Aşağıdaki yorumlar bölümünde ne düşündüğünüzü bizlere bildirin.

Terence Zimwara

Terence Zimwara, Zimbabwe ödüllü bir gazeteci, yazar ve yazardır. Bazı Afrika ülkelerinin ekonomik sorunları ve dijital para birimlerinin Afrikalılara iyi mi bir kaçış yolu sağlayabildiği hakkında kapsamlı yazılar yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir