Oxford City Futbol Kulübü, maç günü biletleri için Bitcoin kabul edecek

Birleşik Krallık Bitcoin (BTC) ödemelerinin benimsenmesi yeni bir oyuncuyu işe aldı. Oxford City Futbol Kulübü, sürem 6 Ağustos’ta başladığında BTC’de maç günü ödemelerini kabul eden ilk Ulusal Lig futbol kulübü olmayı hedefliyor.

Hayranlar, Lightning Network üstünden Bitcoin ile Oxford City’nin RAW Şarj Stadı’nda bilet, yiyecek ve içecek satın alabilecekler. Nakit ve kart benzer biçimde eski ödeme şekilleri hala kabul edilmektedir.

Oxford City Futbol Kulübü (OCFC) şu anda İngiliz futbolunun altıncı kademesi olan Ulusal Lig Cenup’de oynuyor. Kulüp, Isle of Man merkezli bir Bitcoin şirketi olan CoinCorner ile fazlaca yıllı bir ortaklık kurdu. CoinCorner, kulüp için forma arkası sponsoru olacak ve bu vesileyle sınırı olan sayıda Oxford City FC Bolt Card yayınladı.

OCFC gömleğinin arkasındaki Bitcoin logosu. Kaynak: CoinCorner

Çemberler, mahalli olarak bilinmiş olduğu benzer biçimde, CoinCorner ve ekip arasındaki ortaklığın bir parçası olarak maç günü formalarının arkasında bir BTC logosuna haiz olacak. CoinCorner ek olarak Oxford City FC’nin (OCFC) 6 Ağustos’taki açılış maçının resmi maç sponsoru.

Aynı gün, Peter McCormack’in Bitcoin yanlısı futbol kulübü Real Bedford, maç günü biletleri için Bitcoin kabul edecek. Sadece, Bedford ekibi daha düşük, mahalli bir ligde, Spartan South Midlands Ligi’nde oynuyor.

CoinCorner CEO’su Danny Scott, OCFC’nin “Ulusal Lig’de Bitcoin ödemelerini ilk benimseyen” bulunduğunu deklare etti. Scott şöyleki devam etti:

“Dijital para birimi kendisini İngiltere’deki spor fanatikleri ve etkinlik müdavimleri için yeni düzgüsel olarak belirlediğinden, bu hareketin Lig dışı ve Futbol Ligi bölümlerinde bir trend oluşturacağına inanıyoruz”

Bitcoin savunucusu ve Oxford Bitcoin buluşması OxBit’in Kurucusu Coach Carbon, anlaşmanın iyi mi ortaya çıktığını Cointelegraph’a deklare etti. Aralık 2022’de OCFC, Bitcoin merkezli bir futbol günü olan Bitcoin Ballers Winter Cup festivaline ev sahipliği yapmış oldu.

İlgili: Honduras, Bitcoin Vadisi ile kripto yatırımcı turistlerini çekiyor

OxBit o zamandan beri kulüp alanında çeşitli buluşmalara ev sahipliği yapmış oldu ve Carbon, Bitcoin’in kent genelinde benimsenmesini savunmaya devam ediyor. Carbon, futbol kulübünün yeni ticari direktörü ile bir ilişki yönetti ve “etkinlikler ve eğitim kanalıyla topluluğa katılma ve yardım etme mevzusunda fazlaca sayıda gayri resmi münakaşa” paylaştı.

“Üç yönlü bir görüşme düzenlendi ve futbol kulübü bunu anladıktan ve CoinCorner’ın Bitcoin eğitimi ve benimseme mevzusunda yapabileceği etkiyi gördükten sonrasında işler ilerledi.”

Kulüpte, Oxford City FC Futbol Direktörü Justin Merritt şunları söylemiş oldu: “İngiltere’de yaşayan 3,3 milyondan fazla insan şu anda Bitcoin’e haiz – yalnız geçen yıl ortalama bir milyon şahıs arttı.”

Cointelegraph Haziran 2021’de, bir FCA raporuna bakılırsa 2,3 milyona kadar İngiliz’in BTC’ye haiz bulunduğunu bildirirken, bir Coinbase raporu bu rakamı İngilizlerin üçte birine kadar genişletti kripto meraklısı. Merritt, şöyleki devam etti:

“İnsanların yeni teknolojimizle etkileşime girmesi mecburi değil, sadece zaman içinde Bitcoin ile ödeme yapmanın İngiliz futbolunda yeni düzgüsel olacağına inanıyoruz.”

Birleşik Krallık genelinde, tabandan Bitcoin benimsenmesi büyüyor, Edinburgh bu yıl Ekim ayında bir Bitcoin konferansına ev sahipliği yapmayı dört gözle bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir