Oyun, blockchain endüstrisi kullanımının yarısından fazlasını oluşturuyor, DappRadar

DappRadar’dan gelen yeni veriler, oyunun blockchain endüstrisi için yaşamsal bir organ olmaya devam ettiğini gösteriyor. Rapora bakılırsa, oyun sektörü ağustos rakamlarına bakılırsa aylık sanayi kullanımının ortalama %50,51’ini oluşturuyor.

Genel olarak rakamlar sektör için iyi bir gösterge olsa da, bundan önceki aya bakılırsa bir düşüş. Geçen ay, oyun sektörü sanayi kullanımının (MoM) ortalama %57,30’unu oluşturuyordu.

DappRadar’dan gelen veriler, günlük Benzersiz Etken Cüzdanlardan (UAW) gelir. Anketöre bakılırsa, günlük ortalama 698 milyon dolarlık işlemle ortalama 847.230 oyunla ilgili UAW etken.

Kaynak: DappRadar

Oyun uzun süredir Web3, blockchain ve kripto hayatına oluşturulan bir kapı olarak lanse ediliyor. ChainPlay’den kısa sürede meydana getirilen bir başka anket, ankete katılan 2.428 GameFi yatırımcısının %75’inin alana yalnızca oyun amacıyla katıldığını söylemiş oldu.

Sektörün kitlesel benimsenme taraftarı olduğuna inananlar bir tek GameFi yatırımcıları değil. Kore Blockchain Haftası 2022’deki bir panelde uzmanlar, GameFi ve kriptonun organik olarak bir araya geldiğini söylemiş oldu. Ek olarak, oyunların çoğunun önümüzdeki birkaç yıl içinde oyun içi bir kripto ekonomisine haiz olacağına dair spekülasyonlar vardı.

Geleneksel oyun sektöründeki uzun süredir eski oyun şirketlerinin de gözleri Web3’te. Xbox başkanı, metaverse oyunlarına yönelik iyimserliğini bile dile getirdi, sadece oyna-kazan (P2E) kripto oyunlarına karşı birazcık dikkatli.

Siber güvenlik denetim şirketi Hacken’in araştırmasına bakılırsa, GameFi endüstrisindeki birçok proje güvenliğe öncelik vermiyor ve büyük bir hack için gecikmiş durumda. Axie Infinity’den Ronin token köprüsü, Mart ayında 600 milyon dolarlık token kaybıyla kriptonun en büyük hacklerinden biriydi.

Son zamanlarda 60 Web3 tabanlı oyunun analizinde, kullananların %40’ının tek bir varlıktan gelen otomatik botlar yada birden fazla hesap olduğu bulunmuş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir