Oyun yayıncıları için GameFi ve kripto ‘organik uyum’: KBW 2022

Cenup Kore, dördüncü en büyük oyun pazarı ve en büyük blok zinciri benimseyenlerden biri olarak kabul ediliyor. Sadece ülke, kripto entegrasyonu sebebiyle kazan-kazan (P2E) blockchain oyunlarını yasakladı. Yeni kripto yanlısı başkan Yoon Suk-yeol yasağı kaldırmayı ima etmişti, sadece hükümet hemen hemen mühim bir çaba göstermedi.

Blockchain yatırım ve hızlandırıcı şirket ROK Capital’in yönetici ortağı Anthony Yoon, Cointelegraph ile hususi bir röportajda GameFi’nin Koreli oyun yayıncıları için organik bir seçim bulunduğunu söylemiş oldu. Yoon, Kore Blockchain Haftası 2022 (KBW) esnasında ülkedeki GameFi’nin mevcut durumuna ve oyun stüdyolarının blockchain entegrasyonuna iyi mi yaklaştığına ışık tuttu.

Yoon, Web3 ve blockchain oyunlarına geçmek isteyen Web2 oyun şirketleri içinde iki fikir süreci bulunduğunu deklare etti. Bir kampın projeleri için kıymet elde etmenin ve ekosistemlerini sıfırdan blok zinciri üstünde yaratmanın yollarını ararken, token entegrasyonunun son adım olduğu yerde, öteki kamp ilkin bir jeton başlatmaya ve teknolojiyi dışarıdan temin etmeye hazır.

Mahalli Kore projelerine karşı Solana ve Polygon benzer biçimde küresel blok zinciri projelerinin popülaritesinden bahseden Yoon, popülaritelerinin bir tek getirdikleri ana para miktarına değil, daha oldukca sunmak zorunda oldukları altyapı ve ekosisteme bağlı bulunduğunu deklare etti. Deklare etti:

Fizibilite açısından, bu oyun stüdyolarının da bakmış olduğu bir şey bulunduğunu düşünüyorum – bu zincirdeki kullanıcıları. Bu zincirde bir ekosistem var mı? Zincirde altyapı var mı?”

Yoon ek olarak, mahalli zincirlerin ekosistemi geliştirmede mühim bir rol oynamasına karşın, oyun stüdyolarının ana odak noktasının küresel bir ekosistem inşa etmek bulunduğunu söylemiş oldu.

İlgili: Metaverse başarısı için Web2 benimseme anahtarı, Klaytn Foundation — KBW 2022

Başka bir sohbette WeMade CEO’su Henry Chang, Cointelegraph ile GameFi sektöründeki mevcut trendler, potansiyel geleceği ve WeMade’in yeni oyun blok zinciri platformu Wemix hakkında konuştu.

Chang, Kore’de kripto ile bütünleşik blockchain oyunları yasaklanmış olsa da, kriptonun oyun endüstrisinde kesinlikle bir faydası bulunduğunu söylemiş oldu. Kriptonun gelecek yıllarda oyunların çoğunda yer bulacağını da sözlerine ekledi. Kripto oyunlarının başarı göstermiş olması için sıkıntılı bir oyun içi ekonomisine haiz olmaları icap ettiğini söyleyerek sözlerini tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir