Pandalar, siborglar, köpekler, koalalar BNB Zinciri Kırmızı Alarm bayrak listesine hakim

Kripto borsası Binance tarafınca oluşturulan bir blok zinciri ağı olan BNB Chain, kullanıcılar için mühim bir risk oluşturan 50’den fazla zincir üstünde proje belirledi. Dogecoin (DOGE) ve Binance’i çağrıştıran ve pandalara, siborglara ve koalalara adanmış öteki kripto para birimlerinin bir karışımı, listeyi güvenilmez ve yüksek riskli projeler olarak yapmış oldu.

Yatırımcıları potansiyel hırsızlık ve dolandırıcılıklardan korumak için uygulanan BNB Chain’in Kırmızı Alarm özelliği, projeleri iki ana kritere nazaran işaretledi – sözleşme proje sahiplerinin duyuru ettiğinden değişik performans gösteriyorsa yada sözleşme, kullananların fonlarını etkileyebilecek riskler gösteriyorsa .

Cointelegraph’a konuşan BNB Chain Yatırım Direktörü Gwendolyn Regina, Kırmızı Alarm sisteminin yalnız Temmuz ayında 3.300 sözleşmeyi çözümleme ettiğini ve firmanın ekosistemdeki aldatıcı uygulamaları vurgulamak için daha çok tedbir geliştirmeye devam ettiğini söylemiş oldu.

Kontrol edilmemiş ve gerçek ürünleri olmayan yeni projeler, dolandırıcılık, halı çekme ve kimlik avında tarihsel olarak kullanılmış olan belirgin özelliklere dayanarak sistem tarafınca işaretlenir. Regina ekledi:

“Kullanıcıları net bir halde yönlendirmeleri yada dikkatli bir halde katılmaları mevzusunda etkin bir halde uyarmak için onları ‘Kırmızı Alarm’ listesine koyma eğiliminde olacağız.”

Netice olarak, riskli projelerin gerçek zamanlı olarak belirlenmesi, yatırımcı fonlarının korunmasına destek olmada proaktif bir tedbir işlevi görür. Kırmızı Alarm ek olarak, kullananların mantıksal kusurları yada dolandırıcılık riskleri olup olmadığını keşfetmek için sözleşme adresini girerek proje risklerini değerlendirmelerine olanak tanır.

BNB Zinciri’nin önlemlerine ek olarak Regina, yatırımcılara BNB Zinciri ekosistemindeki projelerle uğraşırken “kendi araştırmanızı yapmalarını” tavsiye etti.

İlgili: Beyaz şapka korsanları, Nomad köprüsüne 32,6 milyon dolar değerinde jeton iade etti

Tıpkı yatırımcılar şeklinde, iyi niyetli projeler de saldırılara ve dolandırıcılıklara karşı eşit derecede savunmasızdır. Bir tecim ve likidite piyasası olan Velodrome Finance, saldırıyı kendi ekip üyelerinden birine kadar takip ettikten sonrasında 350.000 $ yitik fonu geri aldı. Bir iç soruşturmanın arkasından Velodrome şunları ortaya çıkardı:

“Hayal kırıklığımızla beraber, saldırganın ekip arkadaşı Gabagool bulunduğunu öğrendik.”

Birçok üye önde gelen kodlayıcıyı desteklemek için gelirken, Gabagool ona karşı meydana getirilen topluluğa sahiplendi. Velodrome hemen sonra sonraki adımları belirlemek için hukuk danışmanıyla beraber çalıştığını deklare etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir