Paraguay Başkanı Mario Abdo Veto Kripto Para Birimi Yasası – Düzenleme Bitcoin Haberleri

Paraguay Devlet Başkanı Mario Abdo, kısa sürede onaylanan bir kripto para yasa tasarısı üstünde yürütme vetosu yayınladı. Abdo’nun veto kararnamesi, kripto para madenciliğinin “enerji yoğun” ve düşük katma kıymetli bir etkinlik bulunduğunu belirtiyor. Tasarı şimdi yine onaylanmak yada tamamen reddedilmek suretiyle Kurultay’ye iade edilecek.

Paraguay Başkanı Cryptocurrency Madenciliğini Enerji Yoğun Bir Etkinlik Olarak Düşünüyor

Paraguay Devlet Başkanı Mario Abdo, Paraguay Kongresi’nde bir yıldan fazla devam eden tartışmaların peşinden, kısa sürede onaylanan kripto para birimi tasarısını yürütme veto etti. Temmuz 2021’de tanıtılan proje, kripto para madenciliği operatörlerinin ve öteki sanal varlık hizmeti sağlayıcılarının Paraguay topraklarında uyması ihtiyaç duyulan kuralları netleştirmeyi amaçlıyor.

Tavsiye edilen yasa, kripto para madencilerinin öteki benzer endüstriler tarafınca ödenenden %15 daha yüksek bir güç tutarı ödemesi icap ettiğini ortaya koydu. Bununla beraber, Adbo’nun veto sonucu, bu faaliyetin “yoğun ana para kullanımı ve azca emek kullanımı ile yüksek elektrik enerjisi tüketimi ile karakterize edildiğini” ortaya koymaktadır. Yürütme emri, Paraguay’daki faaliyetin kasvetli bir resmini sunuyor ve bu sektörde mühim bir gelişme olursa, ülkenin gelecekte bir zamanda enerji ithal etmeye zorlanabileceğini tahmin ediyor.

Bu fiil, ülkedeki kripto para birimi ve bitcoin madenciliği endüstrisinin büyümesini yavaşlatabilir. Bazı firmalar, Çin’in geçen yılki madencilik vetosundan bu yana ülkeye ihtimaller içinde bir girişi aslına bakarsan inceliyorlardı.


Veto’nun Arkasındaki Nedenler

Veto, ülkenin ulusal güç idaresinin Ağustos ayında sunmuş olduğu bazı endişelere yanıt veriyor. O vakit, karşılaşmış olduğu mühim kayıplar sebebiyle bazı madencilere güç sağlamayı durdurdu. Bu, bazı madencilik şirketleri tarafınca meydana gelen güç hırsızlığı ve güç ölçüm düzensizliklerinin sonucuydu. Kurumun yetkilileri, şu anda veto edilen yasa tasarısında sunulan maliyet yapısına karşı olduklarını ve kısmi veto hareketini desteklediklerini belirterek, aylık 400.000 dolardan fazla hisseye haiz olduklarını belirttiler.

Temsilcilerin bu hareketi kabul etmesi yada kripto faturasını yine geçirmeye emek vermesi için Kurultay’ye gönderilmesi gerekeceğinden, kripto para birimi faturasının geleceği artık belirsiz. Başkan Laurentino Cortizo, geçen Haziran ayında Panam’da benzer bir girişimi veto ederek kripto para birimiyle ilgili kara para aklama endişelerini gerekçe göstererek, Latin ABD’da kripto para birimiyle ilgili bir yasayı durdurmak için bir cumhurbaşkanının veto haklarını ilk kez kullanmayacak.

Paraguay Devlet Başkanı tarafınca tavsiye edilen kripto para yasa tasarısı üstünde uygulanan veto hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişine haiz, Venezuela’da yaşıyor ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak, değişik bir perspektif sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir