Peter Schiff, ABD’yi ‘Büyük Bir Mali Krizle’ Karşı Karşıya Uyardı, Ekonomist 2008’den Oldukça Daha Büyük Problemler Bekliyor ‘Varsayılanlar Başladığında’ – Iktisat Bitcoin Haberleri

Ekonomist ve altın uzmanı Peter Schiff’in çoğu zaman söyleyecek fazlaca şeyi vardır ve geçen hafta Schiff bir röportajda ABD’nin 2008’deki ‘Büyük Durgunluk’tan daha fena bir mali krizle karşı karşıya kalacağına inandığını deklare etti. Schiff, ABD’nin o zamana nazaran fazlaca daha çok borcu bulunduğunu açıklıyor ve ABD’nın ekonomik gerilemesinin “temerrütler başladığında fazlaca daha büyük bir kriz olacağı” mevzusunda ısrar ediyor.

Euro Pacific Asset Management Baş Piyasa Stratejisti ABD Enflasyonundaki Düşüşün ‘Yalnızca Geçici Bulunduğunu’ Söylüyor

Peter Schiff Euro Pacific Bank’ı tasfiye edeceğini ayrıntılarıyla anlatırken, ekonomist Kitco News’in sunucusu ve yapımcısı David Lin ile Amerikan ekonomisini tartışmak için oturdu. Lin ile konuşmadan bigün ilkin Schiff, enflasyonun görünüşte soğumasına karşın, trendin sürmeyeceğini düşündüğünü deklare etti. Schiff, Twitter’da, “Paradoksal olarak yatırımcılar, Fed’in daha azca agresif bir siyaset izleyeceğini düşündükleri için Temmuz TÜFE’sinde beklenenden daha düşük bir artışla dolar satıyor ve altın alıyor” dedi. “Dolar satıp altın almakta haklılar fakat yanlış nedenlerle. Enflasyondaki düşüş geçicidir.”

ABD verimliliği, Q1’deki %7,4’lük düşüşün peşinden ikinci çeyrekte %4,6 düştü. YY üretkenlik %2,5 düştü, serinin 1948’de başlamasından bu yana en büyük düşüş. Düşen üretkenlikle beraber gerçek ücretler düşmeli ve tüketici tutarları yükselmeli. Hükümetin yarattığı #enflasyon her iki problemi da daha da kötüleştiriyor.

– Peter Schiff (@PeterSchiff) 9 Ağustos 2022

Kitco News yayınında konuşurken Schiff, ABD’nın ekonomik gerilemesinin niçin 2008’in ekonomik gerilemesinden daha çirkin olacağını düşündüğünü daha detaylı bir şekilde deklare etti. Schiff, Federal Biriki faiz oranlarını yükseltmeye devam ederse, o vakit bir finansal krizin kaçınılmaz bulunduğunu söylüyor. Altın böcek ve ekonomist, “2008 fena borçla ilgiliydi” dedi. “Bu, insanların borç para alması ve geri ödeyememeleri hakkındaydı. Kredilerin teminatı gayrimenkul olduğundan iyi değildi ve fiyatlar düştü. Pekala, şimdi 2008’dekinden fazlaca daha çok borcumuz var… Dolayısıyla temerrütler başladığında bu fazlaca daha büyük bir kriz olacak.”

Sadece bu sefer, ABD’nın finans devleri kurtarılmayacak, dedi Schiff. Ekonomist şunları kaydetti:

Başarısız olduklarında, enflasyonun oldukça yüksek olması ve Fed’in enflasyonla savaşım etmesi haricinde durum fazlaca daha fena olacak. TARP 2.0 yok. Tüm bu bankaların batmasına izin verilmesi gerekecek.

Schiff, ABD Enflasyonunun ‘Senelerce ve Senelerce Burada Olacağını ve Muhtemelen Bu On Senenin Geri Kalanı’ Olacağını Söylüyor

Schiff’in yorumları, senelik %8.5’lik bir artışı yansıtan ABD Emek verme İstatistikleri Bürosu Temmuz Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) raporunu takip ediyor. TÜFE raporunun peşinden ABD başkanı Joe Biden, Temmuz ayında Amerikan ekonomisinin yüzde sıfır enflasyona haiz bulunduğunu söylediğinde fazlaca şey beyan etti. Biden’ın yorumu, ABD hükümetinin “durgunluk” kelimesinin teknik tanımını tekrardan tanımlama girişimini izledi. Schiff, Kitco şov sunucusuna “Resmi TÜFE’ye inanıyorsanız, aslına bakarsan oldukça yüksek olan fiyatlar Temmuz ayı süresince daha çok yükselmedi” dedi. Schiff ekledi:

Bunun kutlanacak bir şey bulunduğunu düşünmüyorum… Tüketiciler fiyatların düşmesinden hakkaten kurtulmuş benzer biçimde değil. Yüzde 9,1’den daha yüksek bir sayı elde edeceğimize dair hiçbir şüphem yok. Bu enflasyon sorunuyla işimiz bitmedi. Seneler ve seneler süresince ve muhtemelen bu on senenin geri kalanında ve sonrasında bazılarında burada olacak.

Schiff’in resmi TÜFE rakamlarına ilişkin yorumu, aynı gün schiffgold.com’da gösterilen ve Emek verme İstatistikleri Bürosu’nun TÜFE hesaplamasının fiyatlardaki gerçek artışı olduğundan azca gösteren bir hükümet formülü kullandığını iddia eden gönderiyi takip ediyor. Ek olarak, shadowstats.com’un alternatif enflasyon çizelgelerinden alınan istatistikler, enflasyonun resmi raporlardan fazlaca daha yüksek bulunduğunu gösteriyor.

Birden fazla iş bile çalışanların #enflasyona ayak uydurmasına izin vermiyor. Haziran tüketici kredisi beklenenden fazlaca daha yüksek 40.1 milyar dolar artarken, tüketici daha yüksek fiyatlı gereksinimler satın almak için daha çok borca ​​girdikçe kredi kartı borcu senelik %16 oranında arttı.

– Peter Schiff (@PeterSchiff) 5 Ağustos 2022

Truflasyon Endeksi’nden alınan metrikler de 14 Ağustos verileriyle %9,41 ile TÜFE’den fazlaca daha yüksek bir enflasyon oranına işaret ediyor. Schiff’in Lin ile görüşmesi esnasında ekonomist, “büyük bir mali kriz” ve ABD doları ile ilgili mühim problemler beklediğini söylemiş oldu. Dolar kıymet kaybettiğinde altın ve gümüş değerlerinin fırlamasını bekliyor.

Schiff, “Dolar, bu büyük enflasyonun ilk aşamalarında şimdiye kadar terfi etti, bu sebeple yatırımcılar Fed’in enflasyonu denetim altına alma ve yüzde 2’ye geri getirme kabiliyeti mevzusunda yanılgı içindeler” dedi. “Gerçekliğe uyandıklarında, enflasyonun sınırsız olarak yüzde 2’nin fazlaca üstünde olacağı, sonrasında dolar dibe vuracak ve peşinden altın ve gümüş çatıdan uçacak.”

Bu hikayedeki etiketler

2008, 2008 Mali Kriz, %8.5, %9.1, %9.1, tüketici fiyat endeksi, TÜFE, Depresyon, Ekonomist, Euro Pasifik Varlık Yönetimi, Euro Pasifik Bankası, Finansal Kriz, Tahminler, altın, Altın Bug, Büyük Durgunluk, Joe Biden, makroekonomik veriler, Peter Schiff, Tahminler, Durgunluk, shadowstats.com, gümüş, Truflasyon Endeksi, ABD Emek verme İstatistikleri Bürosu, ABD ekonomisi, ABD hükümeti, ABD Enflasyonu, ABD Başkanı, Beyaz Saray

Peter Schiff’in görüşleri ve ekonomik tahminleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Schiff’in tahminleri doğru mu yoksa yanılacağını mı düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir