Piyasalar FOMC Toplantı Tutanaklarına Tepki Verdi

Mühim Çıkarımlar

FOMC’nin Temmuz toplantısının tutanakları gösterildi. Üyeler, enflasyonla mücadelenin bir yolu olarak faiz oranlarını daha yüksek tutmanın gerekliliği üstünde anlaştılar. Piyasalar, haberlere kadar tahmin edilebileceği benzer biçimde soğuktu ve o zamandan beri fazlaca daha iyi netice vermedi.

Bu makaleyi paylaş

Federal Açık Piyasa Komitesi’nin Temmuz ayı toplantısının tutanakları bugün gösterildi ve piyasalar soğukkanlılıkla cevap verdi.

Daha Yüksek Oranlar

Geçen ayki Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısının bugün gösterilen tutanaklarına bakılırsa, ABD merkez bankası faiz oranlarını bir kez daha yükseltebilir.

Temmuz ayında 0,75 puanlık bir artış, oranları %2,25 ila %2,5 aralığına yükseltti. FOMC şimdi Eylül ayında bilanço küçülme oranını ikiye katlamayı planlıyor.

Üyeler, faiz artırımlarının ve bilanço indirimlerinin hızının piyasa koşullarına bağlı ve bunlara duyarlı olacağını öne sürdüler. Ek olarak, enflasyon üstündeki gerçek etkilerini değerlendirmek için sıkılaştırma politikalarının oranını ayarlamanın lüzumlu olabileceğini öne sürdüler. Dakikalar okundu:

“Üyeler, para politikasının uygun duruşunu değerlendirirken, ekonomik görünüm için gelen bilgilerin etkilerini izlemeye devam edecekleri ve ortaya çıkan riskler durumunda para politikası duruşunu uygun şekilde ayarlamaya hazır olacakları mevzusunda anlaştılar. Komitenin hedeflerine ulaşmasını engelleyebilir.”

Tutanakların yayınlanmasına kadar geçen saatlerde piyasalar tahmin edilebileceği benzer biçimde soğuktu; Büyük kripto para birimleri ve hisse senedi endeksleri, duyurudan önceki saatlerde durağan(durgun) düşüş trendleri gösterdi. Bununla beraber, hisse senedi ve kripto piyasaları, dakikaların yayınlanmasından bu yana geçen saatlerde haberlere zıt tepkiler veriyor benzer biçimde görünüyor. Hem Nasdaq hem de Dow Jones Industrial Average, ilk saat içinde sırasıyla 12.935’ten 13.053’e ve 33.988’den 34.159’a çıktıktan derhal sonrasında kısa süreli artışlar yaşadı. Sadece her ikisi de kısa ömürlüydü ve şu anda duyuru öncesi seviyelerde işlem görüyorlar.

Öte taraftan kripto para birimleri ani fakat mütevazı bir darbe aldı. Bitcoin ve Ethereum, duyurunun peşinden hafifçe düşüşlere devam etti. Gün içinde sırasıyla %2,5 ve %2 yitik yaşadılar.

Federal Açık Piyasa Komitesi, Federal Biriki’in siyaset koludur ve para politikasını düzenlemekle görevlidir. Yıl süresince, enflasyonu azaltmak için federal fon oranını sıfıra yakın COVID-19 periyodu faiz oranlarından yine yine yükseltti.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı BTC, ETH ve öteki kripto para birimlerine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler öncesinden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir