Pocket DAO, Düğüm Teşviklerine İlişkin İki Mühim Öneriyi Geçirdi – Basın bülteni Bitcoin Haberleri

basın bülteni

BASIN BÜLTENİ. Uygulamalar ve geliştiriciler için blok zinciri veri isteklerine hizmet eden merkezi olmayan bir Web3 altyapı sağlayıcısı olan Pocket Network, topluluk DAO seçmenleri ağ verimliliğini çoğaltmak ve maliyetleri düşürmek için bir araya ulaştıktan sonra mühim protokol değişimleri uyguluyor. Haziran ayı sonunda, Pocket DAO, Pocket Network protokolüne katılan düğümler için teşvik yapısı üstünde mühim tesirleri olan iki teklifi kabul etti.

Pocket’in protokolü her gün ortalama 1 milyar RPC isteğine hizmet ediyor ve yıl sonundan ilkin 100 blok zincirini destekleme hedefine doğru aşama kaydediyor. Bununla birlikte, Cep Ağı ağdaki etken düğümlerin sayısında patlayıcı bir gelişme gördüğünden (bu senenin Mayıs ayında neredeyse 50.000 düğüme kadar), protokolün altyapı maliyetleri de arttı.

Pocket DAO’daki geçmiş tekliflerden en yüksek düzeyde katılım yardımıyla, seçmenler ve yorumcular bu ekonomik zorluğu iki ayrı cephede üstlendiler: hisse ağırlıklı hizmet sağlayıcı düğüm ödüllerini uygulayarak ve doğrulayıcı düğüm ödüllerini bir unsur artırarak Beşten.

Bu iki teklifin evrimi, etkili DAO yönetiminde bir olay çalışmasıydı ve orijinal tekliflerde meydana getirilen değişimleri, kati parametrelerin tartışmalarını, ekonomik modelleme ve tahminleri, alternatifler üstünde canlı tartışmaları ve hatta DAO tekliflerinin anayasaya uygunluğunun tartışılmasını içeriyordu. Haftalarca devam eden etken topluluk tartışması ve derinlemesine ekonomik çözümleme süresince, çeşitli bakış açılarından içgörüler bir araya getirildi ve ortak bir zemin bulunmuş oldu. Bu mühim başarı, Pocket Network topluluğunun projeye olan içsel inancını ve aynı kuvvetli, uzun vadeli değerleri paylaşmalarını daha da pekiştiriyor.

Pocket Network CEO’su Michael O’Rourke’nin belirttiği şeklinde, “Bu hafta Pocket DAO tarafınca iki senelik kısa tarihimizde geçirilecek en etkili tekliflerden birkaçını aldık. Her insanın düğüm çalıştırma hakkında iyi mi düşünmesi gerektiği mevzusunda anlamlı bir değişiklik ve Cep Ağının V1’ine geçiş yaparak daha verimli bir ağa geçişin bir parçası.”

Bu kilit kararların her biri ve ağ için optimize edilmiş maliyet etkinliğini iyi mi getirecekleri hakkında daha çok informasyon için, Cep Ağı Forumunda PIP-22 ve PUP-19’un tam tartışmalarına bakın.

Cep Ağı Hakkında

Web3 uygulamaları için bir blok zinciri veri ekosistemi olan Pocket Network, verileri uygun ölçekte koordine etmek ve dağıtmak için uygun maliyetli iktisat kullanan uygulamalar için oluşturulmuş bir platformdur. Blok zincirler ve uygulamalar içinde kesintisiz ve güvenli etkileşimler sağlar. Pocket ile, blok zincirlerin kullanımı internet sayfalarına, mobil uygulamalara, IoT’ye ve daha fazlasına kolayca entegre edilebilir ve geliştiricilere blok zinciri özellikli uygulamaları her ana tüketicinin “cebine” koyma özgürlüğü verir. Daha çok informasyon için pokt.network’ü ziyaret edin.

Bu bir basın açıklamasıdır. Okuyucular, tanıtılan şirket yada bağlı kuruluşları yada hizmetleriyle ilgili herhangi bir işlem yapmadan ilkin kendi durum tespitlerini yapmalıdır. Bitcoin.com, basın bülteninde belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Bitcoin.com Medya

Bitcoin.com, kripto ile ilgili her şey için önde gelen kaynaktır. Basın bültenleri, sponsorlu gönderiler, podcast’ler ve öteki seçenekler hakkında konuşmak için ads@bitcoin.com ile iletişime geçin.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir