Poligon (MATIC) fiyatı bir ayda %233 arttı, onu ayı piyasasından ne çıkardı?

Poligon TVL ve piyasa kıymeti de döviz fiyatlarındaki trendin peşinden kademeli olarak toparlandı. Bu yükseliş kendi avantajlarıyla çemberin dışındadır. Teknik mimarinin, genişleme planlarının ve stratejik yerleşimin avantajları, Reddit’in Polygon’da NFT’nin avatar pazarının lansmanını duyurduğu son duyurusu ve Web3’ü akıllı telefonlara tanıtmak için teknoloji şirketi Nothing ile ortaklık de dahil olmak suretiyle birçok ortağı ve anlaşmayı Polygon’a yerleşmek için cezbetti. Ayı piyasasındaki birkaç karanlık attan biri olmak için onu zorlayın.

Polygon’u ayı piyasasından çıkaran nedir ve sayıları bir toparlanma emareleri gösteriyor mu?

Çokgen: Ethereum uyumlu blok zinciri ağlarını bağlama

Poligon, Ethereum uyumlu blok zinciri ağları oluşturmak ve bağlamak için bir protokol ve çerçevedir. Polygon, Ethereum’u daha verimli hale getirmek için yan zincir çözümlerinden biridir ve aşağıdakiler de dahil olmak suretiyle Ethereum’un birçok sorununu çözmeyi amaçlar:

Düşük verimZayıf UX (gaz, gecikmeli PoW kesinliği)Egemenlik yok (paylaşılan verim/tıkanma riski, teknoloji yığını özelleştirilemez, yönetim bağımlılığı)

Polygon, bir yan zincir oluşturarak ana ağdaki varlıkları işlemek suretiyle Polygon’a çapraz zincirler. Yüksek gaz ücretleri ve düşük verim şeklinde sorunları hafifletir. Bundan dolayı bir çok proje partisi onu tercih ettikleri blok zinciri olarak kullanır.

Footprint Analytics – BSC ve Ethereum Gaz Tutarı

Poligonun 5 Çözüm Faydası

Polygon’un en çekici özelliklerinden bazılarına bir göz atalım.

Ölçeklenebilirlik: Polygon, hususi Wasm yürütme ortamlarına, özelleştirilmiş blok zincirlere ve ölçeklenebilir düşünce birliği algoritmalarına haizdir. Netice olarak, daha kısa işlem hızları ve daha düşük gaz ücretleri hem geliştiricilere hem de katılımcılara yarar sağlar.Ethereum uyumluluğu: Endüstrideki liderliği, yerleşik teknoloji yığını, araçları, dilleri, standartları ve kurumsal kabulü sebebiyle Polygon, Ethereum ve öteki blok zinciri ile beraber çalışabilirliğe haizdir. hazzı bildiri alışverişi için ağlar.Modüler tasarım: Polygon’un modülerliği, kişiselleştirmeye, yükseltilebilirliğe, pazara sunma süresinin kısaltılmasına ve topluluk işbirliğine olanak tanır. Geliştiriciler, gereksinimlerine hususi niteliklere haiz Polygon vasıtasıyla blok zinciri ağları kurabilir. Topluluk katılımıyla, büyük özelleştirilebilirlik, genişletilebilirlik, yükseltilebilirlik ve pazara süratli erişim elde eden hususi ağlar geliştirmek için büyüyen bir modül koleksiyonu vardır. Beraber Çalışabilirlik: Çokgen, işlemleri Ethereum’da onaylamadan ilkin, isminde olan bir teknolojiyi kullanarak zincir dışı işler. Plazma. Polygon, beraber çalışabilir blok zincirlerinin geliştirilmesi için eksiksiz bir çerçeve olarak tasarlanmıştır. İsteğe bağlı bildiri geçişi (belirteçler, sözleşme çağrıları vb.) için yerleşik destekle beraber gelir ve harici sistemlere bağlanmasına izin verir. Kullanıcı Deneyimi: Çokgen, protokol bilgisi, simge yatırma yada onay gerektirmez. Modüler tasarımı, özelleştirilmiş çözümler oluşturmayı yada yeni özellikler eklemeyi de kolaylaştırır. Ek olarak düşük işlem maliyetlerine (işlem başına Ethereum’dan ortalama 10.000 kat daha düşük) ve yüksek işlem hızlarına (7.000 tx/s’ye kadar) haizdir.

Bu avantajlar, Polygon zincirinde DeFi, NFT, Web3 ve GameFi projelerinin geliştirilmesini teşvik etmek için yeterlidir ve Polygon’u birçok blok zincirinde öne çıkarır.

Footprint Analytics’e gore, Polygon’un TVL ve MATIC’i, TVL’nin 20 Haziran’daki 1,2 milyar dolardan 20 Temmuz’da 2,1 milyar dolara yükselmesiyle %75 artışla toparlanma işaretleri gösterdi. MATIC’in madeni para fiyatı da %233 arttı ve bu da onu ender görülen bir ayı piyasası kırılması haline getirdi. birçok blok zinciri içinde.

Footprint Analytics – Polygon TVLFootprint Analytics – Polygon(MATIC) Fiyat ve İşlem Hacmi

Polygon’un Ekosistemi DeFi’den NFT’ye ve Daha Fazlasına Genişliyor

Geçen yıl, Polygon ağındaki protokoller, esas olarak, Curve ve Aave şeklinde dev projeler de dahil olmak suretiyle Ethereum’daki çeşitli mavi çipli DeFi projelerindendi. Sadece bu senenin başından itibaren GameFi, NFT ve Web3’ün yükselişi ile Polygon’un ucuz ve süratli avantajları bu sektörlere canlı bir halde yansıdı. Bilhassa GameFi sektöründe, Polygon’daki proje sayısı WAX’ta üçüncü sıraya sıçradı.

Footprint Analytics – Zincirlere Gore GameFi Protokollerinin Sayısı

Ek olarak, Polygon, GameFi’nin toplam etken kullanıcılarının %25’ini oluşturur ve Ethereum ve BSC zincirlerinin sayısını kademeli olarak böler. Bu olgunun sebebi, bir taraftan oyunlar ve zincirler arasındaki sık etkileşimin, işlemlerin artmasına yol açması ve düşük ücretlerin kullanıcılar için daha çekici olması olabilir. Öte taraftan, oyun deneyimi, işlemlerin hızına oldukça duyarlıdır. Bundan dolayı, Çokgenin kenarı vardır.

Footprint Analytics – Zincire Gore GameFi Benzersiz Kullanıcıları – Haziran

Yalnız bu değil, Reddit kısa süre ilkin NFT tabanlı avatar pazarının Polygon’da başlatıldığını duyurdu. Hareket, balinaları, fiyatı Polygon’un ayı piyasasından çıkmasına destek olmak için ufak bir ralli gösteren MATIC varlıklarını çoğaltmak için uyandırdı.

Özet

Polygon’un ortaya çıkışı aslen Ethereum ağı için desteği güçlendirmektir ve ucuz işlem ücretleri ve yüksek verim avantajları ile bazı sektörlerde sarsılmaz bir konuma haiz olmaya mahkumdur.

GameFi’nin etken kullanıcıları ve Reddit’in yeni bir NFT avatar pazarını zamanında başlatması, Polygon’un ayı piyasasından toparlanma emareleri göstermesine niçin oldu.

Footprint Analytics topluluğu, bu bölüme Temmuz 2022’de Vincy tarafınca katkıda bulunmuştur.

Veri Deposu: Footprint Analytics – Polygon Dashboard

Footprint Community, dünya çapındaki veri ve kripto meraklılarının Web3, metaverse, DeFi, GameFi yada yeni gelişen blok zinciri dünyasının herhangi bir alanını anlamalarına ve içgörü kazanmalarına destek olduğu bir yerdir. Burada birbirini destekleyen ve topluluğu ileriye taşıyan etken, çeşitli sesler bulacaksınız.

Gösterilen: Çokgen, Çözümleme

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir