Poligon tabanlı Dragoma halı çekişinde 1 milyon doların üstünde yitik

Çokgen tabanlı oyna-kazan oyunu Dragoma’nın projeden merkezi döviz cüzdanlarına 1 milyon dolardan fazla taşındığı için halının çekilmiş olduğu iddia ediliyor.

#PeckShieldAlert #rugpull Dragoma $DMA sağlam poligon üstünde. $DMA -%99.7 düştü.
https://t.co/2OJWlGqBtQ internet sayfası çalışmıyor ve toplumsal medya kanalı silinmiş görünüyor. Çalınan fonlar, merkezi borsalara yatırılmış şeklinde görünüyor. pic.twitter.com/ksJifCo0GH

— PeckShieldAlert (@PeckShieldAlert) 8 Ağustos 2022

Blockchain güvenlik şirketi PeckShield, Dragoma’nın tokeni DMA’nın tutarındaki keskin düşüşe dikkat çekerek, iddia edilen halıyı ilk kez bildirdi.

Mevcut bilgilere gore, projeden 420.000 USDT ve 880.000 MATIC’in üstünde sağlam çıktı.

DMA’nın kıymeti son 4 saat içinde 1,8 dolardan 0,0023 doların altına keskin bir düşüş yaşadı. Token, kıymeti %160’ın üstünde ralli yaptıktan sonrasında 6 Ağustos’ta en oldukça kazananlardan biri olarak geniş çapta selamlandı.

10k$ kaybettim

— Kripto tüccarı (@akib3214) 7 Ağustos 2022

Halı çekmenin kapsamı bilinmiyor; Sadece, Polygonscan verilerine gore Dragoma’da 5700’den fazla cüzdan adresi tutuldu. Bir kripto topluluğu üyesi, halı çekme sebebiyle 10.000 dolar yitirdi.

GameFi uygulaması internet sayfasına şu anda erişilemiyor ve Telegram kanalı silindi. Twitter şeklinde öteki toplumsal medya platformları da silindi.

Ayrıca, MEXC Global borsası tokeni Değerlendirme Bölgesinde listeledikten ve DMA/USDT tecim çiftini açtıktan bir günden kısa bir süre sonrasında halı çekimi geldi.

Sadece borsa, blogunda “anormal zincirleme Dragoma (DMA) transferleri” sebebiyle token alım satımını bir sonraki duyuruya kadar askıya aldığını belirten yeni bilgiler yayınladı.

Dragoma, Solana STEPN’e benzer bir kazan-kazan oyunudur. Kendisini bir Web3 yaşam seçimi oyunu olarak tanıtarak, oyuncuların bir ejderhayı eğitmekten evcil hayvan dövüşüne kadar çeşitli aktiviteler gerçekleştirerek DMA jetonunu kazanmalarına izin verdi.

Değiştirilemeyen jetonlar oyunda ayrılmaz bir rol oynar. Ejderha yumurtaları, oyuncunun günde 500 metre yürümesinden 40 gün sonrasında çatlar. Dragoma dünyasının beta sürümü, Ağustos ayının sonunda piyasaya sürülecek şekilde ayarlandı.

Gösterilen: Çokgen, Dolandırıcılık

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir