Polygon ve Neowiz, yeni Web3 oyun platformu Intella X oluşturmak için güçlerini birleştirdi

Polygon, mahalli IX belirteci tarafınca desteklenen Intella X adlı yeni bir Web3 oyun platformunu başlatmak için oyun yayıncısı Neowiz ile bir ortaklık duyurdu.

Neowiz, 1997 senesinde kurulmuş ve merkezi Cenup Kore’de bulunan oldukça platformlu bir geliştiricidir. Dizisi, ritim oyunu DJ MAX RESPECT V ve 2D platform oyunu Skul: The Hero Slayer şeklinde oldukça çeşitli bağımsız AAA oyunlarını ihtiva eder.

Bağlantı, Cats & Soup ve Brave Nine dahil olmak suretiyle popüler Neowiz başlıklarının yeni platforma taşındığını ve Web3’e bir bükülme verildiğini görecek.

Dün @kbwofficial’da, Neowiz’in “Cats & Soup” ve “Brave Nine” dahil olmak suretiyle popüler oyun IP’sini #web3’e getirerek blockchain oyun platformu INTELLA X’i (@TeamIntella) başlatmak için Neowiz ile beraber çalıştığımızı duyurduk. ilk kez 🎉

👉🏽 https://t.co/rUg7acdOIK pic.twitter.com/Pu9Mx5Ls6w

— Poligon – MATIC 💜 (@0xPolygon) 10 Ağustos 2022

IX token altyapısını geliştirmek için çokgen

Polygon, Intella X platformuna katkıda bulunanların ve kullanıcılarının iyelik haklarına ve gelirlerden bir hisse alma fırsatına haiz olacağını deklare etti. Bunun temelini oluşturan mahalli IX belirtecidir.

“Web3’te kullanıcı sahipliğinin temel ilkelerini tatbik eden Intella X, üretilen tüm gelirin paylarını ekosisteme katkıda bulunanlara geri dağıtmak için tasarlandı.”

Katkıda bulunmanın ve kazanç elde etmenin birkaç yolu olacaktır. Mesela, token sahipleri, IX getirisi elde etmek için “tescilli DEX” vasıtasıyla hisse alabilir yada likidite sağlayabilir. Beklendiği şeklinde, oyun hem de IX jetonları üretecek ve takas kanalıyla benzersiz oyun içi jetonları değiştirerek IX yapmak için daha çok fırsat sunacak.

“Geliştir ve Kazan” altında, Intella X’te geliştiren ve gösteren oyun geliştiricileri de katılabilir. Yalnızca mahalli jetonla tazmin edilmekle kalmayacak, hem de uygulama içi satın almalar ve ilgili ücretler kanalıyla elde edilmiş gelirler de IX’da ödenecektir.

“Algoritma, her geliştiricinin oyunu için katkı oranını belirlemek için hem zincir içi hem de zincir dışı verileri dikkate alır. Bu, geliştiricilerin aylık dağıtılan ödüllerden paylarını kazanmak için öteki faktörler hakkında endişelenmeden en iyi yaptıkları şeye odaklanmalarını sağlar.“

Şirket içi “IX Cüzdan” oyun hizmetleri için optimize edilmiştir sadece örnek olarak DEX’leri, Köprüleri, NFT Başlatma Panellerini ve NFT Pazar Yerlerini listeleyen Polygon ile herhangi bir DeFi uygulamasıyla uyumlu olacaktır.

GameFi etkinliği Temmuz ayında azaldı

Temmuz ayında GameFi performansına ilişkin veriler, kullanıcı etkinliğinde bir düşüş görmüş oldu. Toplam kullanıcı sayısı aylık %21 düşüş gösterdi. Hem de, işlem aktivitesi aylık %55 ve senelik %737 düştü.

Sadece, düşüşe karşın, VC yatırımı Haziran ayına nazaran %17 ve senelik %126 arttığı için risk sermayedarlarının endişeli olmadığı görülüyor.

Polygon, Neowiz ile çalışmanın önder Web3 oyun platformu olma yolunda bir başka adım bulunduğunu söylemiş oldu.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir