Portekiz Bankaları Kripto Borsalarının Hesaplarını Kapattı, Medya Ortaya Çıktı – Finans Bitcoin Haberleri

Basında çıkan haberlere gore, büyük Portekiz bankaları borsalar şeklinde kripto para platformları için hesapları kapatmaya yada açmayı reddetmeye başladı. Hareket, ülkenin Avrupa’nın en kripto dostu destinasyonlarından biri, bitcoin meraklıları için bir sığınak olarak imajını zedelemekle tehdit ediyor.

Portekiz Kripto Firmaları Banka Hesap Kapanışlarından Etkilendi

Önde gelen bir Avrupa kripto merkezi olan Portekiz, en büyük bankalarından bazıları dijital para birimleriyle çalışan şirketlerin hesaplarını kapattığı için kripto işletmeleri ve sektörde çalışan kabiliyetler için çekiciliğini yitirme riskiyle karşı karşıya.

Bloomberg, borsanın kurucu ortağı ve CEO’su Pedro Borges’den alıntı yaparak, geçen hafta ülkenin en büyük bankası olan Banco Comercial Portugues ve bir başka büyük kurum olan Banco Santander’in Lizbon merkezli Criptoloja’nın tüm hesaplarını kapattığını bildirdi. Gelişme, iki ufak bankanın platformun hesaplarını kapatma kararını takip ediyor.

Kripto girişimcisi, bu vakaların hiçbirinde resmi bir izahat yapılmadığını altını çizdi. Ayrıca, devlet bankası Caixa Geral de Depositos ve Lizbon merkezli BiG de kripto borsa hesaplarını reddetmeye yada kapatmaya başladı, Jornal de Negocios bu hafta deklare etti.

Rapora gore, bu yıl banka hesaplarının kapanmasıyla minimum iki kripto brokeri daha etkilendi. Mind the Coin aylardır hesap açamadı ve rakip Luso Digital Assets hesaplarından bazılarını kapattı, yöneticileri yakınma etti.

Portekiz’in Kripto İşletmeleri Ülke Haricinde Hesap Açmaya Zorlandı

Kara para aklamayı önleme ve müşterinizi tanıyın kuralları, çoğu zaman kripto şirketleriyle emek vermeyi reddeden borç verenler tarafınca belirtilen ana nedenlerdir. Banco Comercial, bazı kuruluşlar için bankacılık hizmetlerinin sonlandırılmasına niçin olabilecek şüpheli işlemleri bildirmekle yükümlü bulunduğunu deklare etti. Bir temsilci, Banco Santander’in “risk algısına gore hareket ettiğini” söylemiş oldu.

Criptoloja’nın kurucusu Pedro Borges, “Borsayı yürütmek için artık Portekiz dışındaki hesapları kullanmak zorundayız” dedi. Bu, firmanın geçen yıl merkez bankasından lisans alan ilk şirket olmasına karşın. Criptoloja, yetkilileri devamlı şüpheli işlemler hakkında bilgilendirdi ve tüm uyum prosedürlerini takip etti, dedi. Mind the Coin’in Pedro Guimaraes ekledi:

Resmi bir izahat olmasa da bazı bankalar bizlere bir tek kripto şirketleriyle çalışmak istemediklerini söylüyor. Şu anda Portekiz’de bir kripto işi başlatmak neredeyse olanaksız.

Banco de Portugal tarafınca yetkilendirilen beş madeni para alım satım platformundan üçünün hesapları bu yıl kapatıldı. Trendin sektördeki öteki şirketleri etkileyip etkilemediği belirsiz olsa da, kripto kazançları üstündeki yüzde sıfır vergi, uygun yaşam maliyetleri ve ılıman iklim ile kripto meraklılarını cezbeden Portekiz’de sertleşen bir ortamın işareti olabilir.

Bu hikayedeki etiketler

Hesap, hesap kapatmalar, hesaplar, Banka, banka hesapları, bankalar, Kripto, kripto şirketleri, kripto borsaları, kripto firmaları, kripto platformları, Kripto para birimleri, Kripto para birimi, Borsalar, Portekiz, Portekizce

Banka hesaplarının kapatılmasının Portekiz’deki öteki kripto işletmelerini etkilemesini bekliyor musunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Lubomir Tassev

Lubomir Tassev, Hitchens’ın şu sözünü beğenen, teknoloji meraklısı Doğu Avrupa’dan bir gazetecidir: “Yazar olmak, yaptığım şey değil, olduğum şeydir.” Kripto, blockchain ve fintech’in yanı sıra internasyonal siyaset ve iktisat öteki iki esin kaynağı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, RaffMaster

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir