Pro-kripto düzenlemesi Binance ve büyük oyuncuları çekiyor

Cebelitarık’ın 6.8 km2’lik bölgesi 35.000 kişiye ve birkaç büyük internasyonal kripto şirketine ev sahipliği yapıyor. Birleşik Krallık tarafınca yönetilen ve Avrupa’ya oluşturulan mühim bir kapı olan Cebelitarık Britanya Denizaşırı Bölgesi, dağıtılmış defter teknolojileri (DLT) yada bir tek kripto için çekici bir yargı alanıdır.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, yedi gün ilkin iki görevi olan “Rock of Gibraltar”da şimdi dört rol için işe alıyor. Binance CEO’su CZ, Picardo’nun dizüstü bilgisayarında Binance uygulaması olduğu ortaya çıktıktan sonrasında Aralık 2021’de Cebelitarık Baş Bakanı Fabian Picardo ile bir araya geldi:

Devlet Başkanı’nın tweet’i. Ne görüyorsun? https://t.co/VKVzd8972T

— CZ Binance (@cz_binance) 1 Aralık 2021

Bildirildiğine gore, CZ 2022’de ‘The Rock’ı ziyaret etti ve o zamandan beri Binance Gibraltar iş ilanları borsanın internet sayfasında ortaya çıktı. Cointelegraph, Cebelitarık ofisinin ne vakit açılacağını sorgulamak için Binance’e başvurdu. Internasyonal olarak resmi bir merkezi olmayan Binance’in bir sözcüsü Cointelegraph’a grubun “bir çok çalışanımızın uzaktan çalmış olduğu, uzaktan çalışan bir organizasyon bulunduğunu” söylemiş oldu.

“Binance birden fazla bölge ofisi kuracak. Fransa ve Dubai sırasıyla Avrupa ve Orta Doğu bölgelerindeki ofislerimiz olacak.”

Grup, Cebelitarık’ta fizyolojik bir varlık kurup kurmayacağı sorusuna cevap vermedi. Bununla beraber, Binance, giderek daha çok kripto yanlısı İngiliz Denizaşırı Bölgesi’nde iyi bir şirket olacaktır.

Bitso ve Huobi, Avrupa operasyonlarını Cebelitarık’tan kurdu; Damex’in şehirde fizyolojik bir varlığı ve sayısız reklam panosu vardır ve Tap.Global’ın ana caddede ofisleri vardır. Hükümet kesinlikle kripto dostu. Dijital ve Finansal Hizmetlerden Görevli Parlamento Üyesi Albert Isola, Cointelegraph’a kendisinin bir HODLer bulunduğunu söylemiş oldu:

Bekle… Cebelitarık Dijital ve Finansal Hizmetler Bakanı ne kadar BTC tutuyor? @JoeNakamoto, Cebelitarık’ta kripto benimseme, düzenleme ve Bitcoin ile alakalı görüşleri tartışmak için oturdu. pic.twitter.com/NKxdeNKbvn

— Cointelegraph (@Cointelegraph) 2 Ağustos 2022

Cebelitarık merkezli, tamamen düzenlenmiş bir banka olan Bitcoin-first Xapo Bank Halkla İlişkiler Başkanı Joey García, Cointelegraph’a Cebelitarık’ın “çevik” ve yeni teknolojileri benimsemek için ideal bir bölge bulunduğunu söylemiş oldu:

“Minik yetki alanları daha süratli hareket edebilir. Yeniden yeniden gördük [in Gibraltar], kitle fonlaması yada yeni gelişim alanları olsun. Mesela Xapo, 2017 senesinde Cebelitarık’ta e-para lisansını aldı.”

Xapo Bank CEO’su Wences Casares, Bitcoin (BTC) dünyasında “hasta sıfırı” olarak biliniyor. Arjantinli işadamının Silikon Vadisi’ndeki teknoloji yöneticileri içinde Bitcoin’i savunduğu bildirildi. Quartz, Casares’in Bill Gates’e portakal hapı vermeye çalıştığını, Bloomberg ise Xapo’nun kasalarında 10 milyar doların üstünde Bitcoin’i sakladığını bildirdi.

1 Grand Casemates Meydanı’ndaki Xapo Şubesi.

Xapo kasaları artık Cebelitarık’ın gezim merkezi olan Grand Casemates Meydanı’nda bulunuyor. Milyonlarca yolcu gemisi günübirlik gezici, Xapo’nun duvarlarını oluşturan zamanı duvarların yanından geçiyor. Anouska Streets, Cointelegraph’a şunları söylemiş oldu: “Eski bankacılık işi ile yeni kripto ortamı içinde bir gerilim ve yan yanalık var; eski ve yeni arasındaki köprü olmak.” Cebelitarık’ı yargı alanı olarak yorumlayarak şunları söylemiş oldu:

“Yetki alanı olarak mükemmel – düzenleyiciler iyi mi geliştirileceği mevzusunda açık ve yardımcılar – bir tek Bitcoin değil, öteki kripto kabiliyetleri. Anlamı bu: senelerdir.”

Düzenleme mevzusunda Bakan Isola da devreye girdi. Düzenlemenin bir engelleyici değil, bir kolaylaştırıcı, bir iş olması icap ettiğini deklare etti. Dolayısıyla benim görüşüme gore, pragmatik ve ergonomik düzenlemeler işe destek oluyor.”

Hakikaten de, işletmeler o zamandan beri Bitcoin ile çalışmaya başladı. Costa Coffee de dahil olmak suretiyle büyük perakende zincirleri artık Cebelitarık’ta Bitcoin kabul ediyor. Perakende bayiliklerini yöneten grup Sandpiper GI’nin genel müdürü Neil Walker, Cointelegraph’a Bitcoin’in ve bilhassa de yıldırım ağının işleri “daha sorunsuz” hale getirebileceğini söylemiş oldu.

“Bugünün dünyasında, insanoğlu sıfıra yakın ücretlerle para birimleri içinde süratli ve kolay bir halde hareket edebilmeli ve yıldırım ağı, ister Cebelitarık’taki sınır ötesi çalışanlar için isterse de Cebelitarık’a para harcamak için gelen ziyaretçiler için potansiyel olsun, bunu sağlayabilir. para. Ve mağazalarımızda.”

Fedi’nin CEO’su ve Jack Dorsey ve Jay Z tarafınca kurulan girişim BTrust’un yönetim kurulu üyesi Obi Nwosu, Gibraltar’ın daima süratli hareket ettiğini söylemiş oldu.

“Yerdeki insanların Bitcoin’i denemelerine şaşırmadım; yerdeki tüccarların Bitcoin’i kabul etmekle daha çok ilgilendiğini.

CoinCorner’ın pazarlama müdürü Molly Spiers, Britanya Denizaşırı Topraklarında Bitcoin’in benimsenmesinin uçtuğunu deklare etti. “Cebelitarık, Man Adası’nın derhal arkasından sıcaktır. Şu anda Cebelitarık’ta Costa Coffee, Hotel Chocolat ve Card Factory şeklinde büyük adlar de dahil olmak suretiyle Bitcoin kabul eden 7 mağaza var ve potansiyel olarak ilgilenen ortalama 20 mağazamız daha var.

İlgili: Huobi, Avustralya’da değişiklik sağlayıcısı olarak yeşil ışık yaktı

Bakan Isola’ya erişince, Cebelitarık’ın Man Adası’nın Bitcoin’in benimsenmesiyle elde etmiş olduğu başarının bir kısmını yansılamak edip etmeyeceği sorulduğunda, “Daima, birisinin yasalarında bizimkinden daha iyi bir parçası var ise, bunu yapmazdım” dedi. benimsemekten çekinme. Günün sonunda, bulabileceğimiz en etkili, olanaklı, yenilikçi düzenleyici çerçeveyi arıyoruz.”

Netice olarak, kripto operatörleri bir tek minik arazi parçası üstünde düzenleyicilerle buluşabilir, ağ kurabilir ve omuz omuza veremez, hem de bölge piyasa hareketlerine süratli cevap verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir