Ustalaşmış futbol kulübü Crawley Town FC, NFT hodlers oylamasının peşinden orta saha oyuncusu ile sözleşme imzaladı

Ustalaşmış İngiliz futbol ekibi Crawley Town FC, taraftarların ve kısa sürede takımın ne tür bir oyuncu alması gerektiği mevzusunda söz sahibi olan NFT sahiplerinin yapmış olduğu bir topluluk oylamasını takip etti.

Taraftarlara oluşturulan ilk ekip sonucu olan 15 Haziran’da gerçekleşen oylama, geçici bir Discord kanalı üstünden doğrulanmış NFT’ler için yapılmış oldu. Ek olarak 1000’e yakın sezonluk bilet sahibinden de oy alındı.

28 Temmuz’da Daily Mail ile konuşan Crawley Town’ın ortak sahibi ve eski ESPN kumar analisti Preston Johnson, taraftarlara NFT’ler vasıtasıyla kulüpte bir hisse teklif edebilmenin önemini altını çizdi:

“Birçok NFT projesi, gerçek bir somut omurga, gerçek bir gerçek hikayesi olmayan yalnız spekülasyondur. Her hafta kök salacak bir futbol kulübünüz mü var? Bu, insanların kendilerini bağladığı bir omurga.”

“Bunu bu kripto kitlesine getirebilirsek, bilhassa de hakikaten terfi edip İngiliz futbol liginde yükselmeyi başarabilirsek, o vakit bu, dünyanın her yerinden insanların parçası olabileceği daha da büyük bir öykü” dedi. katma.

Oylamanın peşinden Crawley Town, geçen hafta orta saha oyuncusu Jayden Davis’in 20 yaşındaki kulüple başarı göstermiş bir denemeyi tamamlamasının peşinden parasız bir transferle imzalandığını duyurdu.

Crawley Town ticaretini, İngiliz futbolunda iyi data sahibi olmayanlar için kafa karıştırıcı bir halde İngiliz ustalaşmış lig yapısının dördüncü aşaması olan İkinci Lig’de yapıyor. Ekip, Nisan ayında tahmini 20 milyon dolara ABD kripto ve Web3 şirketi WAGMI United (Çoğumuz Yapacağız) tarafınca satın alındı.

Johnson ve türevleri tüccarı Eben Smith tarafınca kurulan şirket, Crawley Town’ı sonuna kadar götürmek ve İngiltere’nin en üst seviyesi olan İngiltere Premier Ligi’nde (EPL) Liverpool FC ve Manchester City benzer biçimde takımlara katılmak benzer biçimde uzun vadeli bir hedefe haiz.

WAGMI United ek olarak girişimci Gary Vaynerchuck ve Philadelphia 76ers basketbol operasyonları başkanı Darly Moery benzer biçimde büyük isimlerle beraber 30’dan fazla yatırımcıya aittir.

Haziran ayında WAGMI United, Crawley Town için yalnızca NFT’leri vasıtasıyla satın alınabilecek alternatif ekip formaları çıkardı. Jetonlar ek olarak, parasız Adidas ürünleri ve hususi fizyolojik ve sanal etkinliklerin yanı sıra oyuncu transferleri benzer biçimde mevzularda oylama kararları benzer biçimde hodler’ın temel faydalarını da sunuyor.

adidas, @crawleytown’ın resmi kit tedarikçisi olmak için @WAGMIUnited ile ortaklığımızı duyurmaktan coşku duyuyor.

adidas, WAGMI’nin dünya çapındaki futbol taraftarları için inovasyon yöntemiyle bağlantı kurma, yaratma ve ilişkin olma olanakları yaratma vizyonunu destekliyor.⚽ pic.twitter.com/awYlcBP2fC

— adidas Futbol (@adidasfootball) 27 Haziran 2022

WAGMI United başlangıçta 10.000 NFT’yi piyasaya sürdü ve firmanın internet sayfasına bakılırsa, mevcut fiyatlarla ortalama 600 $ değerinde 0.35 Ether (ETH) karşılığında basılabilen 1933 tane kaldı.

İlgili: Cristiano Ronaldo, Binance ortaklığıyla futbol hayranlarını Web3’e dahil edecek

Socios benzer biçimde öteki firmalar, ortak ustalaşmış ekiplerle lisanslı yandaş jetonları vasıtasıyla kendi yandaş etkileşimi yollarını geliştirdiler. Şirket, taraftarlara VIP etkinlikleri, tanışma ve selamlama, koleksiyon ve Socios ürünleri benzer biçimde yandaş jetonları avantajları sunuyor, sadece bilhassa taraftarlara sevgili takımları üstünde anlamlı bir oy hakkı sunmuyor.

Socios yandaş jetonlarının fiyatlarının da oldukça değişken ve spekülatif olduğu biliniyor, bu da insanların para yitirme ve bununla birlikte fandomlarından para kazanma olasılığı mevzusunda endişelerini dile getiren birçok futbol taraftarının sert eleştirilerine yol açtı.

Kavram olarak jetonlar korkulu.

Ynt: kripto ve futbol kulüpleri, birazcık Jon’lara ayak uydurmak benzer biçimde.

Öteki hepimiz yapıyor, ikimiz de yapmalıyız, fakat bu düzenlenmemiş ve bunu bir fırsat olarak görenler tarafınca sömürülmeye açık.

Sonuçta yandaş kaybeder.

– arseblog (@arseblog) 28 Haziran 2022

Avrupa Futbol Taraftarları benzer biçimde organize gruplar, UEFA’nın (Avrupa futbolunun yönetim organı) Şubat ayında Socios ile üç senelik bir ortaklık imzalama kararının bu tür sebepleri öne sürerek “dehşete düştüğünü” dile getirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir