Punklar Özetlemek gerekirse Sıkılmış Maymunları Aşarken Cryptopunks ve BAYC Taban Değerleri Başa Dönüyor – Haberler Bitcoin Haberleri

21 Ağustos 2022 Pazar günü, Cryptopunks mantarı olmayan token (NFT) koleksiyonunun taban kıymeti, Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT koleksiyonunun taban kıymetini özetlemek gerekirse aştı. Fazlaca büyük bir miktar olmasa da, o sırada Cryptopunks tabanı 66.45 ether iken, BAYC’nin en ucuz NFT’si 64.99 ETH idi.

Cryptopunks, BAYC’nin Taban Kıymetini Çevirerek Geçen Yıl Haiz Olduğu Tahtı Geri Aldı

Cryptoslam.io istatistiklerine gore, satışlar bundan önceki haftanın satış hacminden %18,75 daha düşük olduğundan, takas edilemeyen token (NFT) satışları bu hafta pek iyi gitmiyor. Bored Ape Yacht Club (BAYC), geçen haftaya gore %61.47 artışla 15.087.189 milyon$’lık satışla bu hafta en yüksek satışları elinde tutuyor.

👀 pic.twitter.com/NOprcn7Vja

– Nick Tomaino (@NTmoney) 20 Ağustos 2022

Cryptopunks bu haftaki 4.517.133$ satışla bu haftaki NFT satışları açısından altıncı en büyük koleksiyon olurken, satışlar bundan önceki haftaya gore %52.38 daha düşük. Geçen hafta daha düşük satış sayısına karşın, Cryptopunks, taban kıymeti açısından BAYC’yi özetlemek gerekirse değiştirmeyi başardı.

21 Ağustos günü, 13:45’te (EST), Cryptopunks’ın taban kıymeti 66.45 ETH yada 107.866 dolardı. BAYC’nin taban kıymeti o sırada 64.99 ETH’ye yada 105.623 dolara düştü. Günün büyük bölümünde kafa kafaya savaşım devam etti ve öğleden sonrasında BAYC en üst katı geri almayı başardı.

13:45’te (EST), Cryptopunks NFT koleksiyonunun taban kıymeti, Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonunun taban kıymetini özetlemek gerekirse aştı. BAYC, Pazar öğleden sonrasında saat 16:00 (EST) itibariyle en üst sırayı tekrardan kazanmayı başardı.

NFT taban değerleri 26 gün önceki 26 Temmuz 2022’den oldukca daha değişik. O gün BAYC en ucuz BAYC olduğundan 82 eter ile en üst taban değerine sahipti. 26 Temmuz’da taban kıymeti 73.95 ETH olduğundan Cryptopunks NFT’leri o gün ikinci sıradaydı. Aslına bakarsak, Archive.org’dan alınan istatistikler, BAYC’nin aylarca haftalarca en yüksek taban kıymetini elinde tuttuğunu gösteriyor.

21 Ağustos 2022’de Block Crypto’nun Popüler NFT’lerin Taban Fiyatı tablosu.

Bugünkü kafa kafaya rekabet, geçen hafta Cryptopunks ve Meebits fikri iyelik lisanslarını gösteren Yuga Labs’i takip ediyor. Yeni lisanslar, Cryptopunks ve Meebits sahiplerinin NFT’lerini ticari yada kişisel amaçlarla kullanabilmelerini sağlıyor. Firmanın BAYC NFT’lerinin de NFT sahipleri için bir lisansı var, sadece Galaxy Digital araştırması, BAYC, MAYC ve BAKC NFT’lerini kapsayan lisansın eleştiri çelişkiler içerdiğini iddia ediyor.

Cryptopunks 21 Ağustos’ta BAYC’nin taban kıymetini geçici olarak değiştirirken, 22 Aralık 2021’de tam tersi gerçekleşti. O zamanlar en düşük BAYC 53.9 ETH, en düşük kıymetli Cryptopunk ise 52.69 ETH idi. BAYC geçen senenin sonunda Cryptopunks’ı devirdikten sonrasında ise en üst kat kıymeti olarak hakimiyetini sürdürdü. Birkaç durum haricinde, NFT koleksiyonu PROOF Collective, BAYC’yi özetlemek gerekirse ters çevirdi.

Pazar öğleden sonrasında erken saatlerde kısa bir saygısızlıktan sonrasında, BAYC en üst sırayı geri kazanmayı başardı ve 16:00 (EST) itibarıyla BAYC’nin tabanı 68.48 ETH, Cryptopunks tabanı 66.45 ETH idi. BAYC’nin yazı yazılırken piyasa kıymeti 1,11 milyar dolar iken, Cryptopunks’ın piyasa kıymeti şu anda kabaca 1,07 milyar dolar. 17:30’da BAYC’nin tabanı 68.48 ETH ve Cryptopunks tabanı 66.45 ETH idi.

Bu hikayedeki etiketler

BAKC, BAYC, BAYC satışları, Bored Ape, Bored Ape Yacht Club, Bored Apes flipping Punks, cryptopunks, Aralık 2021, Flippening, Flipping, floor, Floor Values, Galaxy Digital Research, MAYC, nft, NFT satışları, NFT’ler, Fungible Olmayan jeton satışları, Değiştirilemez jetonlar, Proof Collective, Bored Apes’i çeviren serseriler

21 Ağustos 2022’de Cryptopunks’ın BAYC’nin taban kıymetini özetlemek gerekirse değiştirmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Kafa kafaya hareketin uzun süreceğini düşünüyor musunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir