PwC Venezuela Twitter hesabı saldırıya uğradı, saldırgan düzmece XRP armağan dağıttı

Bir saldırgan, PwC Venezuela’nın Twitter hesabına erişim sağlamış oldu ve yazının yazıldığı sırada son 8 saattir etken olarak kripto para kimlik avı bağlantıları yayınlıyor. Hacker tarafınca atılan tüm tweetlerin etken kalmış olduğu göz önüne alındığında, PwC yetkililerinin hemen hemen uzlaşmayı gerçekleştirmediği aşikar.

Bağlantılara tıklayan yatırımcılar, bilgisayar korsanı tarafınca dolandırılma riskiyle karşı karşıya kalır. PwC Veleneula’nın Twitter’ının şu anda 37.000’den fazla takip edeni olduğu düşünülürse, tehdit derhal azaltılmazsa yıkım olabilir.

Cointelegraph, hücum hakkında onları bilgilendirmek için PwC Venezuela’ya ulaştı. PwC Venezuela, Cointelegraph’ın yorum talebine hemen hemen cevap vermedi.

İlgili: G. Kore hükümetinin saldırıya uğramış YouTube kanalında oynatılan Elon Musk-kripto videosu

Brezilya kripto para ödünç verme platformu BlueBenx, 32 milyon dolar (yada 160 milyon Brezilya reali) tükettiği iddia edilen bir saldırının arkasından kısa süre ilkin 22.000 kullanıcının para çekmesini engelledi.

Hack ile ilgili olarak, isimsiz bir yatırımcı Portal do Bitcoin’e şunları söylemiş oldu:

“Bence bunun bir aldatmaca olma olasılığı yüksek bundan dolayı tüm bu hacker saldırısı hikayesi bir sürü saçmalık benzer biçimde görünüyor, onların uydurmuş olduğu bir şey.”

Izahat, merkezi kripto borsalarındaki yatırımcılar içinde genel bir itimat eksikliğini yansıtıyor.

Büyük dört muhasebe şirketi PwC, Venezuela’nın resmi Twitter hesabı ele geçirildi ve bilgisayar korsanı tarafınca hileli XRP token eşantiyonlarının bağlantılarını paylaşmak için kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir