Rarible, ApeCoin Kullanıcıları için Parasız Bored Ape NFT Pazar Yeri Öneriyor

özetlemek gerekirse

Rarible, ApeCoin topluluğu için Sıkılmış Maymun merkezli bir NFT pazarı oluşturmayı önerdi. Öteki projelerden rakip sahaların aksine, NFT satışları için pazar yeri tutarı olmayacaktı.

Magic Eden’in ApeCoin topluluğu için hususi bir Bored Ape Yacht Club NFT pazar yeri inşa etme planının rekabeti var: pazaryeri protokolü Rarible, ApeCoin (APE) sahiplerine kendi teklif fikrini başlattı ve Magic Eden’i sıfır ücretli bir teklifle alt etti.

Rarible, teklif fikrini Çarşamba günü paylaştı ve sahipleri tarafınca mahalli olarak listelenen NFT’ler için hiçbir pazar yeri tutarı talep etmeyecek ApeCoin merkezli bir NFT platformu oluşturdu. Açık kaynaklı Rarible Protokolü tarafınca desteklenen pazar yeri, likiditeyi çoğaltmak için OpenSea ve LookRare dahil olmak suretiyle öteki mühim pazar yerlerinden listeleri de toplayacaktır.

Tavsiye edilen pazar, orijinal Bored Ape Yacht Club, Mutant Ape Yacht Club, Bored Ape Kennel Club ve Otherside dahil olmak suretiyle Yuga Labs’ Bored Ape ekosistemine bağlı NFT koleksiyonlarına odaklanacaktır.

Ek olarak, ApeCoin DAO dahil edilecek ek projelere oy verebilir. Bir DAO yada merkezi olmayan özerk müessese, ortak hedefler yada ilgi alanları çevresinde oluşturulan ve üyeliğin çoğu zaman belirteçlerle temsil edilmiş olduğu çevrimiçi bir topluluktur. ApeCoin sahipleri, ApeCoin DAO’nun üyeleridir ve ekosistemle ilgili tekliflere oy verebilirler.

ApeCoin, Mart ayında, Yuga Labs’in yakında çıkacak olan Otherside oyunu da dahil olmak suretiyle metaverse deneyimlerini ve öteki Web3 uygulamalarını güçlendirmeyi amaçlayan Ethereum tabanlı bir belirteç olarak piyasaya sürüldü.

Teklif, MoonPay vesilesiyle fiat para birimi ödemeleri, hususi destek ve koleksiyon çapında bir teklif sunma kabiliyeti dahil olmak suretiyle öteki özellikleri detaylandırıyor. Rarible, DAO onayından sonraki dört hafta içinde sıfır maliyetle pazara girebileceğini söylemiş oldu. Geçmişte de V1 Punks ve Degenerate Ape Academy dahil olmak suretiyle öteki NFT projeleri için pazar bölgeleri başlattı.

Magic Eden’in 9 Ağustos’ta sunmuş olduğu teklif, belirli değişkenlere bağlı olarak %0,75’e düşürülebilecek %1,5 temel pazar yeri tutarına haiz bir ApeCoin pazar yeri önerdi: ApeCoin ile satın alma için %0,5 indirim artı kullanıcılar için %0,25 indirim daha Bored Ape ile ilgili belirli projelerden NFT’ye haiz olan.

NFT, bir öğenin sahipliğini temsil edebilen bir blok zinciri belirtecidir. Bored Ape Yat Kulübü söz mevzusu olduğunda, her NFT 10.000 benzersiz avatardan birini temsil eder, ek olarak sahipleri ticari projeler oluşturmak için haiz oldukları görüntüleri kullanabilir. Bored Ape Yat Kulübü, bugüne dek 2.3 milyar dolardan fazla ikincil işlem hacmi sağlamış oldu.

Rarible, yavaş yavaş öteki zincirlere genişleyen, uzun süredir devam eden Ethereum merkezli bir NFT pazarıdır. Ayrıca Magic Eden, Solana ekosistemindeki en büyük pazar yeridir ve bu ayın başlarında Ethereum NFT’leri için destek başlattı.

Şimdiye kadar, ApeCoin kullanıcıları için hususi bir NFT pazar yeri öneren en büyük oyuncular bunlar, sadece yalnız değiller. Beyaz etiketli bir pazaryeri protokolü geliştiren Snag Solutions, 9 Ağustos’ta bir NFT pazar yeri de kurdu.

O zamandan beri sahasını ayarladı ve NFT’ler ETH ile satın alındığında %0,5 yada APE ile %0,25 pazar yeri tutarı sunuyor. Teklif fikrine nazaran, tüm ücretlerin %0,25’i ApeCoin DAO’nun hazinesine geri gönderilecek. Snag Solutions başlangıçta geliştirme ve denetim ücretlerini karşılamak için 50.000 dolar istedi, sadece o zamandan beri platformu sıfır maliyetle başlatmayı teklif etti.

Bu aşamada her üç tavsiye de düşünce aşamasındadır. Oradan, resmi bir teklife tekrardan yazılabilir ve oylamaya sunulabilir. Başarıya ulaşmış olursa, ApeCoin topluluğu yakın gelecekte kendi hususi Bored Ape NFT pazarına haiz olabilir.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir