ReadON, Merkezi Olmayan Bir İçerik Dağıtım Platformu Oluşturmak için 2 Milyon Dolarlık Tohum Turunu Tamamladı – Basın Bülteni Bitcoin Haberleri

basın bülteni

BASIN BÜLTENİ. Blockchain kullanarak kullanıcılara yepyeni bir içerik tüketim deneyimi yaşatmayı hedefleyen ReadON (readon.me), tohum yatırım turunu tamamladı. 2 milyon dolar SevenX Ventures tarafınca yönetilmektedir.

Öteki yatırımcılar içinde HashKey Capital, Foresight Ventures, Sky9 Capital, ArkStream Capital, Puzzle Ventures, CyberConnect, M23 Fund, Smrti Lab ve bireysel yatırımcılar yer aldı. Çekirdek finansman, bir ReadON mobil uygulaması ve merkezi olmayan bir tavsiye sistemi geliştirmek için kullanılacak.

ReadON’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Neo Y., 2020’de 500.000 DAU’nun üstünde, 10 milyon ABD doları gelir elde eden bir oyun ve uygulama şirketi kuran bir seri girişimcidir. Neo, daha ilkin Qutoutiao’da (NASDAQ: QTT) Ürün Direktörü olarak çalışmıştır. Günlük 30 milyon etken kullanıcıyla Çin’deki en iyi Play2Earn ürününü tasarlamaktan mesuldür.

ReadON’un kurucu ortağı ve CTO’su Troy H., daha ilkin ByteDance’de kıdemli teknoloji yöneticisiydi. Bundan ilkin Troy, Pinterest’te (NYSE: PINS) kıdemli bir teknoloji lideriydi. Troy, Bilgisayar Bilimleri Yüksek Lisans derecesini Carnegie Mellon Üniversitesi’ndeki Naturel Dil İşleme laboratuvarından aldı.

ReadON’un kurucu ortağı Neo, “Geleneksel web platformlarının, kullanıcılara istedikleri içinde ne olduğu seçmelerine izin vermek yerine içerik besledikleri içerik dağıtımı ve kullanıcı verileri üstünde en yüksek yetkiye haiz olması, algoritmalar tarafınca oluşturulan informasyon siloları ile sonuçlanıyor” dedi.

ReadON, kullananların yüksek kaliteli içeriğe verimli bir halde erişmesini sağlamak için topluluğun içinde ne olduğu yükseltmesine ve seçmesine izin vererek değişik bir dağıtım modeli oluşturmayı amaçlar.

Değişik mevzularda deneyimi, bilgisi ve tesiri olan kullanıcılar, Mevzuya bağlı NFT mekanizması vasıtasıyla oylama gücü kazanabilir ve yargılarını küratörlere verebilir. True-Read teknolojisinin yardımıyla içerik tüketicilerinin okuma davranışları da küratörlerin puanını değiştirebilir.

ReadON, zincir üstü içerik ekosistemini zenginleştirerek Web3 hayatına daha çok içerik oluşturucu ve küratör çekmeyi ve getirmeyi hedefliyor. Gelecekte ReadON, içerik oluşturucuların Medium şeklinde Web2 toplumsal medya platformlarında üretilen içeriğin sahipliğini kolayca talep etmelerine destek olan eklentileri de piyasaya sürecek.

ReadON’un kurucu ortağı Troy’un belirttiği şeklinde, “ReadON’un aslı, içerik oluşturuculara içeriklerini iyi mi oluşturduklarını ve yayınladıklarını değiştirmeden iyelik vererek yazarların, okuyucuların ve editörlerin katkılarından faydalanmalarını sağlamaktır. ”

ReadON hakkında

ReadON, tüketiciler, küratörler ve yaratıcılar için benzersiz bir Mevzuya bağlı NFT tasarımıyla beraber bir teşvik mekanizması oluşturan merkezi olmayan bir içerik dağıtım platformudur. ReadON, kullananların kaliteli içeriğe verimli ve özgürce erişmelerine, informasyon silolarını kırmalarına ve gerçek yeni bir dünyayı keşfetmelerine destek olmayı amaçlar.

ReadON, Nisan 2022’de düzenlenen Solana Riptide Global Hackathon’da Topluluğun Seçimi Ödülü’nü kazanan tek projeydi. ReadON’un mobil uygulamasının genel beta sürümü bu Eylül’de yayınlanacak.

internet sayfası | coşku | ihtilaf | orta

Bu bir basın açıklamasıdır. Okuyucular, tanıtılan şirket yada bağlı kuruluşları yada hizmetleriyle ilgili herhangi bir işlem yapmadan ilkin kendi durum tespitlerini yapmalıdır. Bitcoin.com, basın bülteninde belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Bitcoin.com Medya

Bitcoin.com, kripto ile ilgili her şey için önde gelen kaynaktır. Basın bültenleri, sponsorlu gönderiler, podcast’ler ve öteki seçenekler hakkında konuşmak için ads@bitcoin.com ile iletişime geçin.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir