Reality Labs Birimi 2. Çeyrek Esnasında 2,8 Milyar Dolar Yitirdi – Metaverse Bitcoin Haberleri

Toplumsal medya şirketi Meta, metaverse kısmı Reality Labs Unit’in fazlaca para kaybettiğini bildirdi. Şirket, son kazanç çağrısında, Reality Labs biriminin 400 milyon dolardan fazla satış çekmeyi başarmasına karşın, esas olarak metaverse ve VR ürünleriyle ilgili araştırma ve geliştirme maliyetleri sebebiyle kayıplarının 2,8 milyar dolara ulaştığını bildirdi.

Meta’nın Metaverse Push, Fon Kaybetmesini Sağlıyor

Toplumsal medyadan meta evrene geçişi açıklayan ilk şirketlerden önde gelen Meta, yeni odağını karlı hale getirmek için savaşım ediyor. Firmanın ikinci çeyrekteki ekonomik performansı hakkında rapor veren son olarak kazanç çağrısında şirket, metaverse kısmı Reality Labs biriminin söz mevzusu dönemde kayıt olmayı başarsa bile 2,8 milyar dolardan fazla kaybettiğini deklare etti. 400 milyon dolardan fazla satış.

Reality Labs, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik ürünlerinin geliştirilmesi ve bu tarz şeyleri oluşturmak için ihtiyaç duyulan araştırmalar da dahil olmak suretiyle firmanın metaverse stratejisinden mesuldür. Meta’nın metaverse girişimlerinden para kazanma, amiral gemisi VR uygulaması Horizon Worlds ile para kazanma seçeneklerini kullanıcılara açarak ve şirket her satışın %50’sini elinde bulundurarak hala devam eden bir çalışmadır.


Negatif Tahminler

Meta’nın Q3 2022 için görünümü de negatif. Şirket, bu öngörüyü suçladı:


Daha geniş makroekonomik belirsizlikten kaynaklandığına inandığımız, ikinci çeyrek süresince yaşadığımız zayıf reklam talebi ortamının devam etmesi.


Meta CEO’su Mark Zuckerberg, gelecek yıl işten çıkarma olasılığının da ima ettiğini belirterek, “Bu, daha çok yoğunluk gerektiren bir dönem ve daha azca kaynakla daha fazlasını yapmamızı umuyorum.” Şirket, çalışan sayısını 83.553’e ulaşarak geçen yıldan bu yana işgücünü %32 artırdığını bildirdi.

Temmuz ayında Zuckerberg, firmanın işe alım stratejisini yavaşlatma ve mevcut Meta çalışanları için performans standartlarını yükseltme mevzusunda açıklamalar yapmış oldu.

Meta veri tarafında, şirket ek olarak Reality Labs’in önümüzdeki çeyrekte para kaybetmeye devam edeceğini öngördü. Bununla beraber, Zuckerberg, meta veri deposunun süre içinde ölçekleneceğine inandığından, bu meta veri tabanından uzun vadeli bir yatırım grubu olarak bahsetti. şirket tarafınca paraya çevrildi.

Meta’nın meta veri deposu işi kanalıyla son kazanç araması ve kayıpları hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişi olan, Venezuela’da yaşayan ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak, değişik bir görüş açısı sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, TY Lim, Shutterstock.com

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir