Reddit, FTX ortaklığıyla blok zinciri benimseme baskısı ile aşama kaydediyor

9 Ağustos tarihindeki basın bültenine nazaran Reddit, topluluklarını güçlendirmek için blok zinciri kullanmaya yönelik senelerce devam eden çabasının bir parçası olarak kripto para borsası FTX ile ortaklık kurdu.

Ortaklık, Reddit kullanıcılarının Topluluk Puanları işlemlerinin gaz ücretlerini ödemek için FTX Hisse’i kullanmalarını sağlayacak. 2020’de Reddit, platformda kaliteli içerik gösteren etken kullanıcıları ödüllendirmek için blok zinciri tabanlı Topluluk Puanları belirteçlerini başlattı. ERC-20 belirteçleri, Reddit topluluklarına bir saygınlık ve katkı ölçüsüdür.

Temmuz 2021’de Reddit, sistemi milyonlarca alt diziye ölçeklendirmek için ölçeklendirme ortağı olarak Arbitrum’u seçti.

Arbitrum geliştiricisi Offchain Labs, 9 Ağustos tarihindeki basın açıklamasında, oyun ve toplumsal uygulamalar için optimize edilmiş yeni Arbitrum Nova blok zincirinin, zincirdeki ilk büyük dağıtım olarak ayarlanan Reddit Community Points sistemiyle beraber yayında bulunduğunu duyurdu. Arbitrum Nova blok zinciri, düşük maliyetli ve yüksek güvenlik sunduğunu iddia ediyor.

Kullanıcılar, bir kez kazanıldıktan sonrasında, Topluluk Puanlarını hususi üyelikler satın almak, armağan vermek ve hatta yönetim kararları vermek benzer biçimde çeşitli şekillerde kullanabilirler. Bu tür zincir üstü işlemler, gaz ücretleri gerektirir. FTX bir blog yazısında, kullananların ağ ücretleri yetersizse, FTX Hisse kullanarak banka yada kredi kartı ile Ethereum (ETH) satın alabileceklerini söylemiş oldu.

Reddit Personel Yazılım Mühendisi Niraj Sheth yapmış olduğu açıklamada şunları söylemiş oldu:

“Daima toplulukları güçlendirmek ve Reddit’i kullanmanın yeni yollarını tanıtmak için çalışıyoruz ve merkezi olmayan, kendi kendini sürdüren blok zincir teknolojisi bunu yapmamıza izin veriyor. FTX ile emek harcayarak bunu geniş ölçekte yapabiliyoruz.”

Reddit’in Topluluk Puanlarının Arbitrum Nova blok zincirinde konuşlandırılması, Topluluk Puanlarını para birimi olarak kullanan oyun ekosistemleri benzer biçimde yeni potansiyel kullanım durumlarının kilidini açabilir.

Reddit, Web 3.0 için baskı yapıyor

Reddit, blok zinciri vasıtasıyla kullanıcılarına daha çok iyelik ve yetki verme fikrini uzun süredir deniyor. Temmuz 2022’de Reddit, Ethereum Layer 2 çözümü Polygon’da depolanan, takas edilemeyen jetonlar (NFT’ler) benzer biçimde dijital Koleksiyon Avatarlarını başlattı. Koleksiyon, sanatçıların emekleri için ücret, hatta alıcılara iyelik lisansı verirken ikincil satışlardan komisyon almalarını sağlamayı amaçlıyor.

Reddit’in tüketici ve ürün iletişimi direktörü Tim Rathschmidt, CryptoSlate’e bir e-postada şunları söylemiş oldu:

“Reddit, ademi merkeziyetçiliğin çevrimiçi olarak iyi mi görünebileceği mevzusunda devamlı bir model olmuştur; topluluklarımız kendi kendini inşa ediyor ve yönetiyor ve topluluklarımızı daha iyi güçlendirme misyonumuzun bir parçası olarak, onların kendi kendini idame ettirmesine ve kendi kendini yönetmesine destek olacak araçları keşfediyoruz.”

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir