Düzelteç, Filipinler Kripto Lisans Başvurularını 3 Yıl Süresince Kabul Etmeyi Durduracağını Söylemiş oldu – Düzenleme Bitcoin Haberleri

Filipinler merkez bankası Bangko Sentral ng Pilipinas, önümüzdeki aydan itibaren üç yıl süresince kripto lisans başvurularını kabul etmeyeceğini deklare etti. Merkez bankası, Filipinler’deki kripto sektörünün birincil düzenleyicisidir.

Filipinler Kripto Lisans Başvurularını Kabul Etmeyi Durdurdu

Filipin merkez bankası Bangko Sentral ng Pilipinas Çarşamba günü yapmış olduğu açıklamada, yeni Sanal Varlık Servis Sağlayıcı (VASP) lisans başvurularını üç yıl süresince kabul etmeyeceğini duyurdu.

10 Ağustos tarihindeki bir memorandumda merkez bankası, “finansal sektörde yeniliği teşvik etmek ile ilişkili risklerin yönetilebilir seviyelerde kalmasını sağlamak içinde bir denge oluşturmayı hedeflediğini” deklare etti.

Merkez bankası ekledi, “Bangko Sentral bunu VA’lar olarak kabul ediyor. [virtual assets] finansal hizmetlere daha düşük maliyetlerle daha çok erişimi teşvik etmek için fırsatlar sunuyorlar, ek olarak finansal istikrarı baltalayabilecek çeşitli riskler de ortaya koyuyorlar.”

Bu bağlamda, yeni VASP lisansları için düzgüsel müracaat penceresi, piyasa gelişmelerine dayalı olarak tekrardan değerlendirmeye doğal olarak olarak 01 Eylül 2022 tarihinden itibaren üç (3) yıl süreyle kapatılacaktır.

Merkez bankası, gizleme hizmetleri de dahil olmak suretiyle kripto hizmetleri sunarak operasyonlarını genişletmek isteyen mevcut BSP tarafınca denetlenen finans kurumlarının, en azından “istikrarlı” bir Denetleyici Değerlendirme Çerçevesi bileşik derecesine haiz olmaları koşuluyla bir VASP lisansı için başvurabileceklerini belirtti.

Bangko Sentral ng Pilipinas’ın internet sayfasında 30 Haziran itibariyle 19 onaylı sanal varlık hizmet sağlayıcısı gösteriliyor.

Geçen ay, BSP Valisi Felipe Medalla kripto para birimlerinin yasaklanmasını istemediğini sadece bunlara kripto para birimleri değil kripto varlıkları denmesi icap ettiğini söylemiş oldu. Yatırımcıları, kaybetmeyi göze alamayacakları parayı kriptoya yatırmamaları mevzusunda uyardı.

Filipinler’in kripto lisans başvurularını kabul etmeye üç yıl ara vermesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir