Restoran VIP NFT’leri DOA mı? Twitter O şekilde Düşünüyor

Bir Greenwich Village restoranı Dame’ın “Affable Hospitality Club”a katılmak için 1.000 $ NFT teklif ettiğini ve rezervasyon sırasını atlamalarına izin verdiğini gösteren bir tweet’in viral hale gelmesinden sonrasında birkaç Twitter kullanıcısı ağızlarında fena bir tat bıraktı. .

Maya Kosoff, “Cesurca söyleyeceğim: NYC restoran rezervasyon kültürü fazlaca ileri gitti” dedi.

İçerik stratejisti, yazar ve editör olan Kosoff, üyelik teklifinin ayrıntılarını gösteren New York merkezli bir restoran tavsiye sitesi olan The Infatuation’dan bir araştırma yayınladı.

Yanıtların birçoğu, aslına bakarsan rezervasyon alan bir restoran için rezervasyon yapmak için bir NFT satın alma fikriyle ilgiliydi ve ek olarak şehirdeki geniş yiyecek seçeneklerine işaret etti. Bir kullanıcı, “Bir restoranın, değişen teknolojinin QR kod menüsünden bile daha fena bir halde kullanıldığını görmek etkisi altına alan,” diye yazdı ve öteki bir kullanıcı, QR kod menülerinin en azından bazı müşteriler için erişilebilirliği iyileştirdiğine dikkat çekti.

NFT’ler için meşru bir kullanım durumu için umutsuz arayış devam ediyor. bu baskıda zenginlerin maitreye rüşvet verme yükünün yerini alıyor d.

– therealseanharvey (@seanharvey1) 29 Ağustos 2022

bir restoranın QR kod menüsünden bile daha fena bir teknoloji kullanımı bulduğunu görmek etkisi altına alan

– wyatt williams (@wyatt_williams) 29 Ağustos 2022

Ortaya çıkan kapak, The Daily Mail’de hızla yer aldı.

The Infatuation’daki Dame incelemesine gore, restoranda masa bulmak zor olabilir.

Gönderide, “Rezervasyonlar 12 hafta evvelde saat 12’de çevrimiçi olarak açıklanır, sadece Pazartesi günleri yalnızca giriş yapılır” denildi. “Pazartesi günü gelmek fazlaca yorucu geliyorsa, tercihli rezervasyona müsaade eden (latife değil) bir NFT satın alabilirsiniz.”

Dame internet sayfası NFT’lerden bahsetmiyor, sadece The Infatuation’a gore, Dame Affable Hospitality Club NFT’si her biri 1.000 dolara gidiyor ve hususi masalara erişim sağlıyor. İncelemesi, okuyucuları Fish-and-Chips temalı NFT’ler hakkında daha çok detay veren Front of House adlı başka bir internet sayfasına yönlendiriyor.

Değiştirilemez jetonlar yada NFT’ler, dijital ve kimi zaman fizyolojik içerikle bağlantılı, iyelik kanıtı elde eden kriptografik olarak benzersiz jetonlardır. NFT’ler, belirli bir restoranın fanatikleri şeklinde çevrimiçi yada çevrimdışı bir topluluğa sanal üyelik kartları olarak da işlev görebilir.

“Dame, üyelere 2022’ye kadar 2 ve 4 kişilik partiler için rezervasyonlara erişim elde eden Affable Hospitality Club’a katılma olanağı sunuyor!” Evin Önü internet sayfası okur. “NYC’deki en sıkıntılı masaların yanı sıra öteki Dame & Front of House topluluk avantajlarına erişim kazanın.”

Front of House’da listelenen öteki restoranlar içinde Hanoi House, Emmett’s on Grove ve Wildair Donut Friends, her biri müşterilerin bir Metamask cüzdanı, Coinbase Cüzdanı yada Polygon ve WalletConnect’i destekleyen herhangi bir cüzdan vesilesiyle satın alıp görüntüleyebilecekleri dijital bir koleksiyona haiz. Dame NFT açık ara en pahalısı.

Hususi üyelikler için NFT’leri kullanmak yeni değil; Bored Ape Yacht Club ve VeeFriends dahil olmak suretiyle birçok proje, sahiplerine hususi avantajlar ve ayrıcalıklara erişim elde eden dijital üyelik kartları görevi görür.

Aslen, 2023’te NFT şampiyonu Gary Vee, üyenin tek hususi yiyecek kulübü olarak New York’ta Flyfish Club isminde yeni bir restoran açıyor.

Decrypt, NFT’ler ve üyelik hakkında sual sormak için Dame’a ulaştığında, restoran basitçe “yorum yok” dedi. Front of House, Dame’ın hala bir ortak bulunduğunu doğruladı.

Front of House’un kurucu ortağı Phil Toronto Decrypt’e “Evet, Dame işin içinde ve satıştan elde edilmiş gelirin çoğunu alıyorlar” dedi. “Bizimle beraber oluşturulan dijital koleksiyon, Front of House, sitede belirtilen ilgili avantajlarla.”

Toronto, “Ortaklarımızdan her biri, kişisel avantajlarla ideal bir halde eşleştirilen koleksiyonlarını oluşturmak için bizimle beraber çalışıyor” diye devam etti. “Misyonumuz, restoran sahiplerine benzersiz deneyimler sunarken restoranlara ek gelir sağlamaktır.”

Gelir payına ulaşınca, Toronto Temmuz ayında Saveur’a, restoranın her bir NFT’nin satışından elde etmiş olduğu gelirin yüzde 80’ini aldığını ve ikincil piyasalarda işlem gören NFT’ler de dahil olmak suretiyle yüzde 20’sinin Front of House’a gittiğini söylemiş oldu.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir