Riot Blockchain Bitcoin üretimi Temmuz ayında senelik %28 düştü; bazı işlemleri azaltarak enerji maliyetlerini dengeler

Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden önde gelen Riot Blockchain, 3 Ağustos’ta Temmuz ayında 318 Bitcoin (BTC) çıkardığını ve 2021’de 443 BTC çıkardığı aynı aya gore ortalama %28,21 düşüş bulunduğunu söylemiş oldu.

Madencilik şirketi, madencilikteki düşüşü, geçen ay Teksas’ta sıcak hava dalgası sebebiyle artan enerji talebi sebebiyle bazı operasyonların kısılmasına bağladı. Houston Public Media’nın bildirdiğine gore, Ulusal Hava Servisi’nden Houston-Galveston’a gore Teksas, geçen ay üstün dereceli düzeydeki en sıcak Temmuz’unu görmüş oldu.

Sadece şirket, kısıtlamanın firmanın elektrik maliyetini de azalttığını ve Riot Blockchain’in enerji faturalarına karşı kredilendirilecek tahmini 9,5 milyon dolarlık elektrik kredisi kazanmasına destek bulunduğunu söylemiş oldu.

Riot CEO’su Jason Les şunları söylemiş oldu:

“ERCOT’ta enerji talebi geçtiğimiz ay tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığından, Şirket Teksas’ta daha çok gücün mevcut olmasını sağlamak için gönüllü olarak enerji tüketimini azalttı.”

Les, Riot’un Temmuz ayında 11.717 megavat saati, kısaca averaj 13.121 evi bir ay süresince çalıştırmaya kafi gelecek kadar azalttığını da sözlerine ekledi. Ek olarak, enerji maliyetindeki düşüşün ve kazanılmış olduğu güç kredilerinin, madenciliği meydana getirilen Bitcoin’deki düşüşten mühim seviyede daha ağır bastığını söylemiş oldu. Aslına bakarsak Les, enerji kredilerinin firmanın Temmuz enerji maliyetlerini etkin bir halde ortadan kaldırmasını bekliyor.

Riot Blockchain geçen ay 275 Bitcoin sattı, ortalama 5,6 milyon dolar net gelir elde etti ve Temmuz sonunda 6.696 BTC’yi elinde tuttu.

Riot, Bitcoin madenciliğindeki düşüşün, madencilerinin Coinmint’in tesisinden Teksas, Rockdale’deki Whinstone Tesisine taşınmasından da kısmen etkilendiğini söylemiş oldu. Yer değişiklik yapma, ortalama 12.146 madencinin çevrimdışı olmasına niçin oldu.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir