Ripple, Celsius’u satın almaya ilgi gösteriyor

Reuters’in 10 Ağustos’ta bildirdiğine bakılırsa, Ripple Labs, zor durumdaki kripto borç veren Celsius Network’ün varlıklarını satın almakla ilgilenebilir.

Bir Ripple sözcüsü, firmanın işini büyütmek için birleşme ve satın alma fırsatları aramakla ilgilendiğini söylemiş oldu. Sadece San Fransico merkezli şirket, Celsius varlıklarını direkt satın alıp almayacağını doğrulamayı reddetti.

“Celsius ve varlıkları hakkında data edinmek ve bunların işimizle ilgili olup olamayacağını öğrenmek istiyoruz.”

Reuters ek olarak Ripple’ın Celsius batkı işlemlerinde temsil edildiğini bildirdi.

Ayrıca Ripple, kripto alanındaki en kıymetli firmalardan biri. Şirket Ocak ayında 15 milyar dolar değerindeydi. Şirket ek olarak XRP tokeninin net alımlarının ikinci çeyrekte 400 milyon doların üstünde bulunduğunu deklare etti.

Ripple şu anda Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile token satışlarının bir menkul kıymet teklifi olarak değerlendirilip değerlendirilmediği mevzusunda yasal bir savaşım içinde.

Ripple, Celsius’a ilgi gösteren ilk şirket değil. Raporlar, FTX’in finansmanındaki 2 milyar dolarlık bir boşluk sebebiyle kripto borç vereni satın almak için bir anlaşmadan ayrıldığını ortaya koydu.

Celsius, ikinci çeyrekte kripto piyasasının üstün dereceli çöküşünden etkilenen kripto şirketlerinden biriydi. Borç veren, 12 Haziran’da para çekme işlemlerini durdurduktan sonrasında 14 Temmuz’da batkı başvurusunda bulunmuş oldu.

O zamandan beri, şirket ABD Birleşik Devletleri’ndeki birkaç eyalet düzenleyicisinin artan incelemesiyle karşı karşıya kaldı. CEO’su Alex Mashinsky kısa süre ilkin kamuoyuna yanıltıcı açıklamalar yapmakla suçlandı.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir