Ripple CEO’su XRP Üstünden SEC Davasının Potansiyel Neticelerini Tartışıyor – Düzenleme Bitcoin Haberleri

Ripple’ın CEO’su, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) düzenleyicinin kayıt dışı bir menkul kıymet arzı bulunduğunu iddia etmiş olduğu xrp satışı mevzusunda getirmiş olduğu argümanın ihtimaller içinde neticeleri hakkında görüşlerini paylaştı.

Ripple CEO’su SEC’in Davayı Kazanmasının Etkilerini Tartışıyor

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Collision 2022 etkinliğinde Axios ile yapmış olduğu röportajda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu ayın başlarında XRP üstüne getirmiş olduğu argümanı tartıştı.

SEC, Aralık 2020’de Ripple Labs, Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen’e XRP satışının kayıt dışı bir menkul kıymet teklifi bulunduğunu iddia ederek dava açtı. Ripple, SEC ile aynı fikirde değildi ve o zamandan beri menkul kıymetler düzenleyicisi ile yasal bir cenk veriyor.

Röportaj esnasında Garlinghouse’a lehine bir karar almazsa nasıl sonuçlanacağı soruldu ve XRP bir menkul kıymet olarak kabul edildi.

Ripple yöneticisi, bu durumda XRP’nin yalnızca ABD Birleşik Devletleri’nde bir menkul kıymet olarak kabul edileceğini hızla altını çizdi. Açıklığa kavuşturdu:

SEC’in yalnızca ABD Birleşik Devletleri’nde yargı yetkisi var ve bazı açılardan… Dünyanın şu anda iyi mi işlediği, dava kaybedilmiş şeklinde.

Yatırımcıların bir çok platformda ABD’de XRP ticareti yapamayacağını da sözlerine ekledi. Mesela Coinbase, SEC’in Ripple’a dava açmasından kısa bir süre sonrasında XRP ticaretini durdurdu.

“Ripple davayı kaybederse, bir şey değişmiş olur mi? Temelde yalnız sürerdurum. Garlinghouse, Ripple hala oldukça, oldukça süratli bir halde büyüyor” dedi.

Garlinghouse, SEC’e Karşı Kazanmak Üstüne Bahis Yapıyor

Yönetici, Ripple’ın menkul kıymetler düzenleyicisine karşı davayı kazanacağına bahse girdiğini vurgulayarak şunları söylemiş oldu:

Bahse girerim zira gerçeklerin bizlerden yana bulunduğunu düşünüyorum. Bahse girerim zira kanun bizlerden yana.

Ripple yöneticisi, “SEC’in büyük seviyede haddini aştığını ve bir şey üstünde bir tür yargısal mülkiyeti ele geçirmeye çalıştığını düşünüyorum… Sanırım bu gri alanı gördüler, ‘hey biz içeri gireceğiz’ gibiler,” diye deklare etti Ripple yöneticisi.

Ekledi: “Bu kadar uzun sürmesi sinir bozucu. Bence bu davanın tüm sektör için ne kadar mühim bulunduğunun bilincinde olan birçok şirket var.”

Nisan ayında, Ripple hukuk danışmanı Stuart Alderoty, tweet attı: “Şimdi bir karar 2023’te gelecek şeklinde görünüyor – ve geçen her gün, esasen SEC tarafınca bir halı çekmenin kurbanı olan ABD vatandaşlarına zarar veriyor. 15 milyar dolarlık XRP piyasa kıymeti, davanın açıldığı gün yok edildi ve SEC’in korumayı iddia etmiş olduğu insanlara zarar verdi.

Bu hikayedeki etiketler

Brad Garlinghouse, Brad Garlinghouse davası, Brad Garlinghouse xrp, dalgalanma davası, Ripple davası SEC, Ripple xrp davası, sn argümanı, sn v dalgalanma, sn xrp davası kazanır, xrp argümanı, xrp dalgalanma kazanır

SEC’in XRP üstünden Ripple’a karşı tartışmayı kazanacağını düşünüyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir