Ripple, Dijital Dolar Projesinin CBDC Korumalı Alanı Programına Katılacak – Öne Çıkan Bitcoin Haberleri

Dijital doların yaratılmasını destekleyen kar amacı gütmeyen kurum olan Digital Dollar Project, öngörülen dijital para biriminin teknik uygulamalarının araştırılmasını başlatmak için bir sanal alan programının başlatıldığını duyurdu. Fintech şirketi Ripple, Digital Dollar Project’in “teknik ve iş uygulama sorularını keşfetmesine” destek olması beklenen dört katılımcı içinde içeriyor.

Açılış Kohortu, Sınır Ötesi Ödemelere Odaklanacak

ABD dolarının tartışmalı dijital versiyonu etrafındaki tartışmalara öncülük eden kar amacı gütmeyen bir kurum olan Digital Dollar Project (DDP), kısa süre ilkin merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) teknik uygulamalarının daha çok araştırılmasını başlatmak için “teknik Sandbox Programının” başlatıldığını duyurdu. . DDP yapmış olduğu açıklamada, sandbox programının “sınır ötesi ödemelere odaklanan açılış kohortuyla” Ekim ayında başlayacağını deklare etti.

Meydana getirilen açıklamaya bakılırsa, Ripple, Digital Asset, EMTECH ve Knox Networks olmak suretiyle dört kurum DDP’ye yardım edecek. Açıklamada, iştirakçilerin gerçek dünya teknolojisini araştırma ve operasyonların yanı sıra iş stratejileri üstündeki ihtimaller içinde tesirleri araştırma fırsatı bulacağı da açıklandı. Katılımcılar ek olarak ihtimaller içinde kullanım durumlarını belirlemek için kontrol emekleri yapacaklardır.

DDP’nin yönetici direktörü Jennifer Lassiter, kuruluşunun korumalı alan programını başlatma nedenlerini açıklarken şunları söylemiş oldu:

Teknik Korumalı Alan Programımızın lansmanı, hususi ve kamu sektörünü bir araya getirme çabamızın bir sonraki adımıdır.[s] nın-nin [the] ABD’de bir merkez bankası dijital para biriminin keşfi Hızla gelişen teknolojinin iyi mi çalışabileceği, çözmeyi umduğumuz problemler ve nihai iş hakkında temel soruları yanıtlamaya çalışırken, çeşitli görüş ve uzmanlıkları dahil etmenin ne kadar mühim bulunduğunu anlıyoruz. ve elde etmek istediğimiz bireysel sonuçlar.

Lassiter, kuruluşunun hususi sektörle ortaklığının yalnızca işbirliğinin önemini vurgulamakla kalmayıp bununla birlikte “CBDC’lerin neticelerini ve kullanılabilirliğini iyileştiren sağlam pilotlar için” temel yapmaya da destek bulunduğunu ileri sürdü.

Spesifik CBDC Kullanım Durumları Hipotezlerinin Belirlenmesi ve Kontrol Edilmesi

Açıklamaya bakılırsa, her grup iki aşamadan, eğitim aşaması ve bir pilot aşamadan oluşacaktır. İlk aşama, DDP ortaklarının ve katılımcılarının teknolojiye ilişkin bir iş ve işlevsel anlayış geliştirmelerine destek olmaya odaklanacaktır. Bu aşamada, ihtimaller içinde tasarım seçeneklerindeki farklılıkların bir değerlendirmesi yapılacaktır.

Pilot aşamada kar amacı gütmeyen kurum, “belirli CBDC kullanım senaristliği hipotezlerini belirlemek ve kontrol etmek” için testler yapacağını söylemiş oldu. Bu sonuçlar, hem kamu hem de hususi sektörü “gelişen teknik çözümlerin iş kıymetini dönüştürücü bir halde iyi mi açığa çıkarabileceği mevzusunda” bilgilendirmek için kullanılacak.

Bu öykü hakkında düşüncelerin neler? Aşağıdaki yorumlar bölümünde ne düşündüğünüzü bizlere bildirin.

Terence Zimwara

Terence Zimwara, Zimbabwe ödüllü bir gazeteci, yazar ve yazardır. Bazı Afrika ülkelerinin ekonomik sorunları ve dijital para birimlerinin Afrikalılara iyi mi bir kaçış yolu sağlayabildiği hakkında kapsamlı yazılar yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir