Ripple, İflas Eden Kripto Borç Veren Santigrat Varlıklarını Satın Almayı Düşünüyor: Rapor

XRP’nin arkasındaki blockchain ödeme şirketi Ripple Labs, batkı etmiş kripto kredi şirketi Celsius’a ilişkin varlıkları satın almakla ilgilenebilir.

Bir şirket sözcüsü Reuters’e verdiği demeçte, Ripple’ın “Celsius ve varlıkları hakkında informasyon edinmek ve bunların işimizle ilgili olup olamayacağını öğrenmekle ilgilendiğini” söylemiş oldu. Ripple’ın Celsius’u tamamen satın almayı planlayıp planlamadığı sorulduğunda, sözcü söylemeyi reddetti. Celsius platformunun mahalli hizmet belirteci olan CEL, haberleri takiben Çarşamba günü %23 terfi etti.

Celsius, Haziran ayında “aşırı piyasa koşulları” sebebiyle kullanıcılarının varlıklarını dondurdu, peşinden Voyager ve CoinFLEX şeklinde bir avuç başka kripto şirketi geldi. Sonrasında çeşitli DeFi kredilerindeki ödenmemiş borçlarını aceleyle ödedi, teminatını geri aldı ve bir ay sonrasında batkı başvurusunda bulunmuş oldu.

Dosyalamalar, borç veren firmanın varlıklarının nakit, kripto para birimi, firmanın kendi Celsius (CEL) tokenleri ve gizleme hesapları, kredileri ve Bitcoin madencilik işindeki çeşitli dijital varlıkları içerdiğini ortaya koydu.

Bununla beraber, firmanın varlıkları karşılaştırıldığında, şirket bilançosunda hala 1,19 milyar dolarlık bir açık kaydetti ve firmanın alacaklılarının paralarını geri alma ihtimalleri korkulu görünüyor.

Dosyalamalar, Ripple’ın Celsius’un en büyük alacaklılarından biri olmadığını gösterdi. Gene de şirket, geçen hafta borç verenin batkı davasında temsil edilmek için başvuruda bulunmuş oldu.

Ripple, Decrypt’in potansiyel bir satın alma anlaşması hakkında daha çok yorum yapma talebine derhal cevap vermedi, sadece bir sözcü Reuters’e firmanın “şirketi stratejik olarak ölçeklendirmek için etken olarak birleşme ve satın alma fırsatlarını aradığını” söylemiş oldu.

Aralık 2019’da C Serisi artışından hisse geri satın aldıktan sonrasında Ocak ayında Ripple 15 milyar dolar değerindeydi. Temmuz ayındaki bir şirket raporuna bakılırsa, Nisan-Haziran ayları içinde 408 milyon dolar değerinde XRP sattı – 273,27 milyon dolardan fazlaca daha çok. önceki çeyrekte satıldı.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir