Ripple ve Travelex, Brezilya’da kripto ödemelerini başlatmak için ortak oldu

Kripto teknoloji şirketi Ripple ve Latin American Bank Travelex, Ripple’ın İsteğe Bağlı Likidite (ODL) çözümünü kullanarak Brezilya’da anında sınır ötesi kripto ödemelerini yaymak için 18 Ağustos’ta yeni bir ortaklık imzaladı.

Ripple’ın ODL’si, yetersiz bir uzlaşma maliyeti için anında sınır ötesi transferlere izin verir. ODL ek olarak hedef pazarda evvelinde finanse edilmiş ana para gerektirmez. Antak kalma, Travelex’i Ripple’ın ODL çözümünü kullanan ilk Latin ABD bankası yapmış oldu.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, firmanın amacının ilk günden itibaren gerçek kıymet ve yarar sağlamak bulunduğunu söylemiş oldu. Dedi ki:

“Brezilya, Latin ABD’daki iş için bir çapa olarak önemi, kriptoya açıklığı ve fintech inovasyonunu teşvik eden ülke çapındaki girişimler sebebiyle Ripple için mühim bir pazar. […] Brezilya genelinde müşterilerinin yararına paranın daha verimli bir halde taşınmasına destek olmak için Travelex Bank benzer biçimde yenilikçi bir ortakla ortaklık yapmaktan coşku duyuyoruz.”

Travelex Bank, bölgedeki ilk döviz bankasıdır ve tamamen dijital olarak etkinlik göstermektedir. Banka, çoğunlukla ödeme maliyetlerine ayıracak sınırı olan fonları olan kullanıcıları için satın alan deneyimini geliştirmenin yollarını aradığını söylemiş oldu. Travelex, Ripple’ın ODL’sini kullanarak oldukca ucuza 7/24 anında internasyonal transferler sunabilecek.

İşlev, lansman esnasında Brezilya ve Meksika arasındaki ödemeleri destekleyecek ve gelecekte daha çok bölgeyi kapsayacak şekilde kademeli olarak genişleyecektir.

Cryptosphere’de Ödemeler

Kripto ödemeleri, 2022’nin başından beri kripto şirketleri ve topluluk için sıcak bir mevzu olmuştur.

Nisan 2022’de, topluluğun ödemeleri benimsemesine yansıyan bir araştırma, genç yetişkinlerin (18 ila 35 yaşındakiler) %40’ının bir ödeme yöntemi olarak kripto kullanmak istediğini ortaya koydu.

Öğrenci cevap veren önde gelen kripto şirketleri, ortaklıklar kuruyor ve müşterilerine kripto ödemeleri sunmaya yönelik adımlar atıyor.

Mark Zuckerberg’den Meta, Mayıs ayında “MetaPay” adı için ticari marka başvurusu yaptığında kripto ödemelerine yapmış olduğu yatırımları deklare etti. Haziran ayında Binance ve Triple-A, küresel bir kripto ödeme ağ geçidi oluşturmak için ortaklıklarını duyurdular.

Geleneksel finans alanından devler de kripto ödemelerini etkinleştirmek için bir adım attı. Paypal, kripto ödeme çözümünün beta sürümünü Haziran ayında piyasaya sürdü; Mastercard, tüccarın ön ucunda kripto ödemelerine izin vermek için bir Brezilya e-ticaret platformuyla ortaklık kurdu; Stripe, hizmetlerine bir Bitcoin ödeme seçeneğini tekrardan ekledi; Banking Circle, USDC ödemelerini etkinleştirmek için yeni bir özellik başlattı.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir