Ripple yöneticisi, DeFi’nin bir sonraki seviyeye geçmek için ‘katil bir uygulamaya’ ihtiyacı bulunduğunu söylüyor

Ripple Lab’ın DeFi pazarları başkanı Boris Alergant, merkezi olmayan finans (DeFi) sektörünü ana akım kitleyi çeken bir düzeye getirmek için gereksinim duyulan şeyin tüketiciler için “ölümcül bir uygulama” bulunduğunu söylemiş oldu.

Alergant, 9 Ağustos’ta Toronto, Kanada’da Cointelegraph muhabirleri tarafınca kapsanan Blockchain Fütürist Konferansı’nda “Merkezi Olmayan Finansmanın Geleceği” başlıklı bir açık oturum esnasında yorumları yayınladı.

Panelde Alergant’ın yanı sıra Aventus Ventures CEO’su Kevin Hobbs, FLUIDEFI kurucu ortağı ve CEO’su Lisa Loud ve Teller Finance CEO’su ve kurucu ortağı Ryan Berkin de yer aldı.

Panelistler arasındaki genel görüş, merkezi finans kurumlarının sonunda DeFi’yi ana akım benimsemeye doğru iteceğiydi. Alergant, büyümenin büyük olasılıkla DeFi hizmetlerine maruz kalma sunan kullanıcı dostu bir CeFi uygulamasından geleceğini öne sürdü:

“Averaj bir kullanıcı için, annenize iyi mi dışarı çıkıp Aave yada ETH’de bahis oynayacağını söylüyorsunuz. […] ve bu bir süreçtir. MetaMask’i iyi mi kullanacağını bilmiyor fakat bir halde bu verimi elde etmek istiyor. İşlem yapmak istiyor fakat iyi mi yapacağını bilmiyor.”

“Bu yüzden kurumsal benimsemenin gideceği yer bulunduğunu düşünüyorum ve kurumlar bunu mümkün kılacak. […] tüketicilerin kripto ve DeFi’yi hakikaten bir sonraki seviyeye getirmesi için mükemmel bir uygulama.”

FLUIDEFI kurucu ortağı ve CEO’su Loud, benzer bir görüşü dile getirerek, basit insanların TCP/IP olarak da malum web protokol paketini anlamamasına karşın sonunda interneti iyi mi benimsediğini belirtti.

“Tamamımız interneti kullanıyoruz değil mi? İnternet bizim için bir paradigma kaymasıydı fakat TCP/IP’yi iyi mi kullanacağımızı bilmiyoruz. Şu anda DeFi kullanan hepimiz protokollerin iyi mi kullanılacağını biliyor, bu sürdürülebilir değil, benimsemek için iyi bir model değil.”

“İki yıla bakarsak, DeFi’ye daha çok yatırım icra eden kurumlar görüyorum ve daha kolay kullanıcı deneyimleri icra eden firmalar görüyorum” diye ekledi.

Ripple yöneticisi ek olarak, DeFi sektörünün yakında müşterilere finansal hizmetler sağlamak için CeFi sektörü ile el ele çalışacağını da belirtti.

“DeFi, sonunda CeFi’yi tamamlayacak ve tamamlayacak. Sonunda, merkezi bir borsada merkezi olmayan yollarla bir ticaretin yapılıp yapılmadığını hakikaten umursamıyorsunuz. Bir tek en iyi nalet infazı isterim” dedi.

İlgili: Merkezi olmayan finans, ana akım benimsemenin önünde birden fazla engelle karşı karşıya

Blockchain Fütürist Konferansı, Toronto, Kanada’daki en büyük senelik blockchain ve kripto konferansıdır ve etkinliğin beşinci yılı olan 10 Ağustos 2022’ye kadar devam etmektedir. Bu yılki etkinliğin, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in bir tek iki gün ilkin Kore Blockchain Haftası’nda görünmesine karşın orada hitabı planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir