Ripple’ın Danışmanı, ABD Milletvekillerini XRP Üstünden SEC Davası Ortasında Acilen ‘Mantıklı’ Kripto Mevzuatını Geçmeye Çağırıyor – Düzenleme Bitcoin Haberleri

Ripple’ın genel danışmanı, ABD’li milletvekillerini, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) xrp satışıyla ilgili bir davada “makul kripto yasasını” geçirmeye çağırdı. SEC, kaide koyma yöntemiyle düzenleyici netlik sağlamak yerine, kanıtlanmamış maskelemeyi düzenleme olarak sunarak kripto piyasalarına diktatörlük ediyor” dedi.

Ripple’ın Danışmanından ‘Mantıklı’ Kripto Düzenlemesi Çağrısı

Ripple’ın genel danışmanı Stuart Alderoty, Çarşamba günü gösterilen bir görüş yazısında mantıklı kripto para birimi mevzuatının önemini altını çizdi.

Alderoty, Kurultay Üyesi Brad Sherman’ın (D-CA) SEC’i XRP ticareti icra eden büyük kripto para borsalarının peşinden gitmeye zorladığı Yatırımcı Koruması üstüne bir Meclis Finansal Hizmetler Alt Komitesi duruşmasına atıfta bulunarak şunları altını çizdi:

Sherman’ın temel dışı yorumları, Washington’dan mantıklı kripto mevzuatına acil ihtiyacın altını çiziyor.

SEC, Aralık 2020’de Ripple Labs, CEO Brad Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen’e XRP satışının kayıt dışı bir menkul kıymet teklifi bulunduğunu iddia ederek dava açtı. Ripple, SEC ile aynı fikirde değildi ve o zamandan beri menkul kıymetler düzenleyicisi ile yasal bir harp veriyor. Son zamanlarda, Garlinghouse münakaşanın ihtimaller içinde neticelerini tartıştı.

Alderoty, Rep. Sherman’ın “XRP … açıkça bir menkul kıymet olduğu” gerçeğinin devam ettiğini belirtti. Sadece, Ripple avukatı “gerçek gerçeğin” şu bulunduğunu savundu:

Dava açılması hiçbir şeyi belirlemez.

Milletvekilinin Harvard eğitimli bir avukat olduğuna dikkat çeken Alderoty, “SEC’in XRP’yi menkul kıymet olarak belirleyemeyeceğini biliyor. Dünyadaki hiçbir ülkenin XRP’yi menkul kıymet olarak belirlemediğini biliyor. Mevzunun mahkemede karara bağlanması icap ettiğini biliyor.” Ripple avukatı, XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığının hemen hemen belirlenmediğini belirterek, “Yapıldığında mahkeme tarafınca yapılacak” dedi.

Alderoty, SEC’i kripto endüstrisini düzenleme yaklaşımı, bilhassa de menkul kıymetler bekçisinin Ripple ve yöneticilerine karşı XRP satışıyla ilgili davayı iyi mi ele almış olduğu mevzusunda eleştiriyor.

Çarşamba günü tweet attı:

SEC, kaide koyma yöntemiyle düzenleyici netlik sağlamak yerine, kanıtlanmamış maskelemeyi düzenleme olarak sunarak kripto piyasalarına diktatörlük yapıyor.

Bu hikayedeki etiketler

Brad Sherman, Kurultay, Kripto para birimi düzenlemesi, Ripple, Ripple avukatı, Ripple ABD kripto düzenlemesi, Ripple ABD milletvekilleri, Stu Alderoty, Stuart Alderoty, XRP kripto mevzuatı, XRP kripto düzenlemesi

ABD kongresinin Ripple’ın davasına destek olacak mantıklı kripto yasasını çıkaracağını düşünüyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir