Robert Kiyosaki Niçin Emeklilik Fonları ve Enflasyondan Bahsederek Bitcoin Satın Aldığını Açıklıyor – Iktisat Bitcoin Haberleri

En fazlaca satan kitabı Varlıklı Baba Yoksul Baba’nın meşhur yazarı Robert Kiyosaki, niçin bitcoin aldığını deklare etti. Enflasyona atıfta bulunarak, emeklilik fonlarının kripto para birimine yatırım yaptığını ve “düzmece” para, hisse senedi ve tahvillerin “kost” bulunduğunu bildiklerini de sözlerine ekledi.

Robert Kiyosaki Niçin Bitcoin Aldığını Açıklıyor

Varlıklı Baba Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki, Cuma günü birkaç tweet’te niçin bitcoin satın aldığını paylaştı.

Varlıklı Baba Yoksul Baba, Kiyosaki ve Sharon Lechter tarafınca ortaklaşa yazılan 1997 tarihindeki bir kitaptır. Altı yılı aşkın bir süredir New York Times En Oldukça Satanlar Sıralaması’nde yer verilmiştir. Kitabın 32 milyondan fazla kopyası 109’dan fazla ülkede 51’den fazla dilde satıldı.

Bir tweet’te Varlıklı Baba Yoksul Baba yazarı, emeklilik fonları kripto para birimini satın almış olduğu için bitcoin aldığını detaylı bir şekilde deklare etti. Forbes tarafınca gösterilen, ABD’nın eyalet ve mahalli yönetim emekli maaşlarının %94’ünün kripto para birimlerine yatırım yaptığını gösteren bir anketi içeren “Devlet Emekliliğiniz Şimdi Kripto Para Üstünde Kumar Oynaıyor” başlıklı bir makaleye atıfta bulunmuş oldu. Makaleyi 1,2 milyon takipçisine tweetleyen Kiyosaki şunları yazdı:

Niçin bitcoin alıyorum. Emeklilik fonları dünyanın en büyük yatırım işletmeleridir.

Anket, küresel yatırım profesyonelleri derneği olan CFA Institute tarafınca Nisan ayında gösterilen son olarak Yatırımcı Itimat Çalışmasının bir parçasıdır. Emek verme, kurumsal yatırımcıların daha büyük kripto para kullanıcıları haline geldiğini ve üçte ikisinin şu anda bu ürünlere yatırım yaptıklarını söylemiş oldu. Ek olarak, devlet destekli emeklilik planları, kripto varlıklarına yatırım yapma olasılığı en yüksek olan planlardır.

Başka bir tweet’te Kiyosaki, niçin altın, gümüş ve bitcoin almayı önerdiğini detaylı bir şekilde deklare etti. Meşhur yazar, emekli maaşları neredeyse çöktüğünde, merkez bankalarının enflasyonu düzeltemeyeceğini ortaya çıkardı. Emekli maaşlarının daima altın ve gümüşe yatırım yaptığını ve şimdi bitcoin’e yatırım yaptıklarını kaydetti.

Geçen hafta, İngiltere Merkez Bankası milletvekillerine, Birleşik Krallık devlet tahvillerinin satışından sonrasında İngiliz tahvil piyasasına müdahale etmeye karar verdiğinde bazı emeklilik fonlarının çöküşüne saatler kaldığını söylemiş oldu.

Kiyosaki ek olarak tweetinde, emeklilik fonlarının düzmece para, hisse senedi ve tahvillerin “kost” bulunduğunu bildiğini belirtti. Meşhur yazar kısa süre ilkin düzmece paranın sonunun geldiği mevzusunda uyardı ve yatırımcıları altın, gümüş ve bitcoin olarak adlandırılan “gerçek paraya” yatırım halletmeye çağırdı.

Meşhur yazar, bir süredir altın ve gümüşün yanı sıra bitcoin satın almanızı tavsiye ediyor. Geçen ay, dünya tarihinin en büyük çöküşünden ilkin yatırımcıları şimdi kriptoya girmeye çağırdı. Haziran ayında, bitcoin fiyatının 1.100 doları kontrol etmesini beklediğini belirtti.

Geçen hafta, Federal Biriki faiz oranlarını yükseltmeye devam ettikçe altın, gümüş ve bitcoin alım fırsatlarının olacağını söylemiş oldu. Ek olarak, ABD dolarının Fed’in dönmesinden sonrasında gelecek yıl Ocak ayına kadar çökeceğini tahmin etti.

Varlıklı Baba Yoksul Baba yazarı Robert Kiyosaki’nin bitcoin’e yatırım yapma sebebi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir