Robinhood, 170 milyon dolarlık değişiklik satın alımında %60’lık büyük bir indirim yapmış oldu: Rapor

Hisse senedi ve kripto yatırım platformu Robinhood’un, negatif piyasa koşulları sebebiyle kripto borsası Ziglu’yu satın almak için 170 milyon dolarlık teklifinde %58’lik bir kesinti yapmış olduğu bildiriliyor.

Robinhood’dan ilk teklif Nisan ayında geldi, sadece 17 Ağustos civarında çevrimiçi olarak gösterilen çeşitli raporlara bakılırsa şirket, negatif piyasa koşullarını gerekçe göstererek teklifini 72.5 milyon$’a revize etti. Ziglu CEO’su Mark Hipperson’ın 18 Ağustos’ta teklifi kabul etmiş olduğu bildirildi.

Robinhood’un ayı piyasası, birkaç büyük merkezi kripto borç veren BlockFi, Celsius ve Voyager’ın patlaması ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgali benzer biçimde öteki makroekonomik faktörleri içeren bir takım faktörü vurguladığı söyleniyor.

CoinGecko’ya bakılırsa toplam kripto piyasa kıymeti Nisan ayından bu yana ortalama %40 düştü ve Robinhood’a İngiltere merkezli Ziglu’ya harcamak istediği miktarı tekrardan düşünmesi için mühim bir baskı ekledi.

Ziglu ek olarak, kripto borç veren Celsius’u batkı ettiren ilk 50 teminatsız alacaklıdan biri olarak listeleniyor. Ziglu’nun Celsius’taki fonları, borç verenin parasının hızla tükenmesi ve batkı işlemleri esnasında milyarlarca dolarlık bir açıkta etkinlik göstermesi sebebiyle sınırsız olarak kilitlenebilir.

Robinhood’un Ziglu’yu satın alması, firmanın İngiltere pazarında ilerleme kaydetme planlarının bir parçası, sadece CEO Vlad Tenev liderliğindeki Robinhood ekibi, Ziglu yeni teklifi reddederse çizim tahtasına geri geri dönmek mecburiyetinde kalabilir.

İlgili: Robinhood, meme hisse senedi fiyaskosu Raporundan derslik eylemi argümanıyla karşı karşıya duracak

Sadece yeni şartlar Ziglu’yu bir kaya ile zor bir yer içinde bırakmış görünüyor. Kurucu Mark Hipperson yatırımcılara yazdığı bir mektupta, ilk 170 milyon dolarlık antak kalma iptal edilirse, şirketinin “son aşama sıkıntılı bir pazarda kalacağını ve önümüzdeki dönem için yetersiz ana paraya haiz olacağını” belirtti.

Ziglu’dan bir temsilci, yorum talebine derhal cevap vermedi. Hipperson, fintech haber deposu Altfi’ye, revize edilen rakamla ilgili endişelerini dile getirmesine karşın, “gözden geçirilmiş teklifin şirket için ileriye dönük en iyi ve tek makul yol olduğuna inanıyoruz” dedi.

Ziglu’nun son finansman turu geçen Kasım ayında kapanmış oldu ve şirketteki hisse fiyatlarını 58.12$’a yükseltti. Yeni antak kalma, hisse fiyatını 34.04$’a düşürüyor.

Ziglu’ya Seedrs vasıtasıyla yatırım yaptıysanız, bahse girerim şu anda oldukça sinirlisinizdir.

— Bay Omneo (@mr_omneo) 15 Ağustos 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir