Robinhood Crypto, New York Düzenleyicisi Tarafınca Birden Fazla Alanda ‘Mühim Başarısızlıklar’ İçin 30 Milyon Dolar Para Cezası Verdi – Düzenleme Bitcoin Haberleri

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (DFS), Robinhood Crypto’yu “banka gizliliği yasası/kara para aklama (‘BSA/AML’) yükümlülükleri ve siber güvenlik alanlarındaki mühim başarısızlıklar sebebiyle” 30 milyon dolar para cezasına çarptırdı.

Robinhood Kripto DFS ile Yerleşir

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (DFS) Salı günü yapmış olduğu duyuruda Robinhood Crypto LLC’nin (RHC) New York Eyaleti’ne “banka gizliliği yasası/kara para aklamayı önleme (‘BSA/ AML’) yükümlülükler ve siber güvenlik.”

Arızalar, departmanın Sanal Para Birimi Yönetmeliği, Para Gönderici Yönetmeliği, İşlem İzleme Yönetmeliği ve Siber Güvenlik Yönetmeliği’nin ihlal edilmesiyle sonuçlandı, DFS detaylı bir şekilde açıklandı.

Finansal Hizmetler Müfettişi Adrienne A. Harris şu yorumu yapmış oldu:

İşi büyüdükçe, Robinhood Crypto bir uyum kültürü geliştirmek ve sürdürmek için uygun kaynakları ve dikkati yatırmada başarısız oldu – bu, Bakanlığın kara para aklama ve siber güvenlik düzenlemelerinin mühim seviyede ihlal edilmesine yol açan bir başarısızlık.

Duyuru, “Tüm bu eksiklikler, Bakanlığın, RHC’nin uyum programlarının yönetimi ve nezaretinde, kafi bir uyum kültürünü geliştirme ve sürdürmedeki başarısızlık da dahil olmak suretiyle, mühim eksiklikler bulunduğunu tespit etmesinden kaynaklandı” diye devam ediyor.

30 milyon dolarlık cezanın yanı sıra, Robinhood Crypto’nun DFS düzenlemelerine uygunluğunun kapsamlı bir değerlendirmesini meydana getirecek bağımsız bir danışmanı tutması gerekecek.

New York Eyaleti düzenleyicisi, Robinhood Crypto’nun sanal para birimi lisansı ve para iletim lisansı başvurularını Ocak 2019’da onayladı ve o sırada şunları belirtti:

DFS, Robinhood Crypto’ya bitcoin, ether, bitcoin cash ve litecoin dahil olmak suretiyle yedi sanal para birimi satın alma, satma ve depolama hizmetleri sunma yetkisi verdi.

Robinhood, komisyonsuz kripto yatırımı sunar. Platform şu anda bitcoin (BTC), bitcoin cash (BCH), bitcoin sv (BSV), chainlink (LINK), bileşik (COMP), dogecoin (DOGE), ethereum için alım, satım ve gerçek zamanlı piyasa verilerini desteklemektedir. ETH), ethereum classic (ETC), litecoin (LTC), poligon (MATIC), shiba inu (SHIB), solana (SOL) ve uniswap (UNI).

DFS’nin Robinhood Crypto’ya karşı harekete geçmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, lev radin

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir