Robinhood, Personelin %23’ünü Eksedi, “Geniş Kripto Piyasası Çöküşü”nden Bahsetti

Bu makaleyi paylaş

Robinhood CEO’su Vlad Tenev, işten çıkarmaların operasyon, pazarlama ve program yönetimi departmanlarında yoğunlaştığını söylemiş oldu.

Başka bir Robinhood Çalışanı Kesintisi

Robinhood daha da fazla çalışanı özgür bırakıyor.

Robinhood CEO’su Vlad Tenev’in Salı akşamı yayınladığı bir blog yazısı, firmanın çalışan sayısını %23 daha azalttığını ortaya koydu. Sonucu açıklayan Tenev, senenin başından bu yana hem hisse senetleri hem de kripto piyasaları üstünde ağır bir baskı oluşturan rahatsız edici makroekonomik ortama değindi.

“Enflasyonun 40 senenin en yüksek seviyelerinde ve geniş bir kripto piyasası çöküşüyle ​​beraber makro ortamda ek bozulma gördük. Bu, alan kişi alım satım faaliyetlerini ve nezaret altındaki varlıkları daha da azalttı” dedi ve işten çıkarmaların firmanın operasyonları, pazarlama ve program yönetimi departmanlarında yoğunlaştığını da deklare etti.

Salı günü meydana getirilen duyuru, Robinhood’ın bu yıl personelini ilk azaltışı değil. Nisan ayında şirket, maliyetleri azaltmak ve verimliliği çoğaltmak amacıyla ilk olarak 3.800 çalışanının %9’unu işten çıkardı. Bu son kesintilerden sonrasında Robinhood’ın maaş bordrosunda 2.662 çalışanı olduğu tahmin ediliyor.

Artan enflasyon ve peşinden Federal Biriki’den gelen faiz oranı artışları, 2022’nin ilk yarısında riskli varlıkları ezdi. Tipik olarak Robinhood kullanıcılarından en yüksek işlem hacimlerini alan yüksek gelişme teknoloji hisseleri ve kripto para birimleri, bu yıl fena bir performans sergiledi. Uygulamanın savaşım eden alt satırına katkıda bulunabilecek unsur.

Tenev, etkilenen tüm çalışanlara 1 Ekim 2022’ye kadar Robinhood’da emek verme fırsatının sunulacağını ve bununla beraber tertipli maaşlarını ve toplumsal yardımlarını almalarını sağlayarak notunu sonlandırdı. Ek olarak şirketten ayrılan personele nakit kıdem tazminatı, COBRA tıbbi, diş ve görme sigortası primlerinin ödenmesi ve iş arama yardımı teklif edileceğini söylemiş oldu.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelinde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için hiçbir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir