Ron Paul, ABD Ekonomisinin ‘Çöküşünün Geleceğinde’ Israr Ediyor, Eski Kurultay Üyesi Tasfiyenin ‘Kesinlikle Lüzumlu’ Bulunduğunu Söylemiş oldu – Iktisat Bitcoin Haberleri

Kısa bir süre ilkin Amerikalı yazar, ekonomist ve emekli politikacı Ron Paul, bir röportajda Çin ile Tayvan içinde artan gerilimleri tartıştı ve ABD ekonomisinden de bahsetti. Paul, ABD ekonomisinin “çöküşünün geleceği” mevzusunda ısrar ediyor ve ek olarak “borcun tasfiye edilmesi icap ettiğini” altını çizdi.

‘Fed’i Bitirmiş olun’ Evanjelist Ron Paul, ‘Gerçek Dünya Yalanlarla Yürüyemez’ Diyor

2008’de ABD Birleşik Devletleri başkanlığı için eski aday olan Ron Paul, ABD hükümetinin kontrolden çıktığına inanıyor. Paul, sınırı olan hükümete, Avusturya ekonomisine, sağlam paraya ve harp karşıtı inançlara karşı duruşuyla tanınır. Üç gün ilkin, Teksas’tan eski ABD temsilcisi, mevcut başkan Joe Biden ve yönetiminin gerçeklikten fazlaca uzaklaştığını detaylandırdı.

“Biden Yönetimi her geçen gün daha da uzaklaşıyor” [and] gerçeklikten daha uzak, ”diye deklare etti Paul bir tweet’te. “Politikacılar hile yapmakla ün salmışlar fakat yalan söylemek durağan(durgun) hale ulaştığında o bile ‘etkililiğini’ kaybetmeye başlıyor. doğrusu [and] onu konuşanlar, temiz bir nefes olur. Hükümet harcamalarının ve Fed enflasyonunun acı veren ekonomik gerçekleri, her Amerikalı’nın yüzüne bakıyor.” Paul’ün tehlikeli sonuç tweet fırtınası şu şekilde devam etti:

Gene de, onlarca defa bizlere söylendi [to] yalancı gözlerimize güvenin – ‘Durgunluk yok’, ‘Enflasyon %0’dı,’ [and] Bunu daha da pervasız hükümet harcama faturaları takip ediyor. Gerçek dünya Washington DC değil. Gerçek dünya yalanlarla yürüyemez.

Sağlam Para Avukatı ‘Borçların Kapatılması Gerektiğinde’ Israr Ediyor

Bu açıklamalardan birkaç gün ilkin eski kurultay üyesi, Nancy Pelosi’nin Tayvan ziyaretini ve Çin ile Tayvan arasındaki gerilimi söyledi. Röportaj, Kitco News’in sunucusu ve yapımcısı David Lin ile yapılmış oldu.

Paul, Kitco News röportajı esnasında ABD ekonomisinin kaçınılmaz bir çöküş göreceği mevzusunda uyardı.

Paul ek olarak ABD ekonomisi hakkında da konuştu ve aynı gün Kitco Haber spikeri ile ABD dolarının düşüşü hakkında konuşan Peter Schiff ile benzer bir görüşe sahipti. Konuşma esnasında Paul, Enflasyon Azaltma Yasası’nı söyledi ve tasarının hiçbir şey yapacağına inanmıyor.

“Tek yol [the federal] borç tasfiye edilecek, bu da piyasanın tekrardan işlemesi için belirli bir süre süresince kesinlikle lüzumlu… enflasyonla olur” dedi Paul Lin. “Çöküş gelecek… Borç tasfiye edilmeli. Benim tercihim şudur [for the U.S. government] harcamaktan caymak. Bütçeyi dengeleyin. Daha çok borç biriktirmeyin. Sadece siyasal olarak, Washington’da birazcık vakit geçirdikten sonrasında bu olmayacak.” Paul ekledi:

Ekonominin kaçınılmaz çöküşünden bahsediyorum şu sebeple bunu karşılayamayacağız ve bu hızla gelebilir. Borç orada ve biz onu düzgüsel, onurlu, etik bir halde ödemeyeceğiz. Piyasa kazanana kadar devam edeceğiz – Bir temerrüt olmalı ve temerrüt, faturaların basılı parayla ödenmesinden geliyor.

Paul Çözümü Bildiğini Fakat ‘Politik Olarak Kimse Buna İzin Vermeyeceğini’ Diyor

Paul, Schiff’in yanı sıra, ABD ekonomisi için kıyamet ve kasvet bekleyen bir takım yatırımcı, analist ve ekonomiste katılıyor. Milyarder Yatırımcı Bill Ackman, Fed’in agresif faiz artırımlarına devam etmemesi halinde borsanın çökebileceğine ve ekonomik bir çöküşü tetikleyebileceğine inanıyor. Varlıklı Baba Yoksul Baba’dan Robert Kiyosaki, artan enflasyonun ‘Daha Büyük Bunalım’a yol açabileceği mevzusunda birçok kez uyardı. Meksika’nın en varlıklı üçüncü milyarderi Ricardo Salinas Pliego geçtiğimiz günlerde ABD’nin şiddetli enflasyon yaşayabileceğini deklare etti. Ek olarak, beş ülke yeni bir internasyonal biriki para birimi oluşturmayı planlarken, insanoğlu Rusya, Çin ve BRICS ülkelerinin ABD dolarının hegemonyasını hedef aldığına inanıyor.

Ekonomik çöküşün ne vakit olacağını bilmediğini söyleyen Paul, “Yükseltici olayın nasıl biteceğini bilmiyoruz” dedi. Her ne kadar eski kurultay üyesi “daha ​​yeni başlıyor” dedi. Paul röportaj esnasında “Orta derslik ve yoksullar şu anda sokaklarda ve orta derslik faturalarını ödeyemiyor” dedi. Bir çözüm bulunduğunu ve ABD bürokratlarının bugün yaptıklarının tam tersi bir halde yapmak zorunda kalacaklarını belirterek görüşmeyi sonlandırdı. Paul daha çok görüş bildirdi:

Siyasal olarak kimse buna izin vermez… Yapması ihtiyaç duyulan para harcamayı bırakmak, tüm askerlerimizi eve getirmek, refah devletinden caymak ve bizi Cumhuriyete dönüştürmek.

Bu hikayedeki etiketler

Bill Ackman, BRICS Ulusları, bütçe, Çin, David Lin, iktisat, Iktisat, enflasyon, Enflasyon Azaltma Yasası, röportaj, Kitco, Kitco News, Nancy Pelosi, Peter Schiff, Ricardo Salinas Pliego, robert kiyosaki, Ron Paul, Tayvan, ABD Doları , ABD ekonomisi, ABD Iktisat Çöküşü, Washington

Ron Paul’un ABD ekonomisine bakışı ve bir çöküşün kaçınılmaz olduğuna iyi mi inanılmış olduğu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir