Rusya, Batı’nın Yaptırımları Kaldırılıncaya Kadar Avrupa’nın Ana Gaz Boru Hattını Kapattı, İran Benzer Bir Anlaşmayla AB’yi Cazipti – Iktisat Bitcoin Haberleri

Rusya görünüşte kuma bir çizgi çizdi ve “ortak Batı” ülkeye karşı mali yaptırımları kaldırana kadar Avrupa’nın ana gaz boru hattını açmayacak. Hareket, iddiaya gore “bakım” için kapatılmış olduğu iddia edilen Şimal Akım 1 boru hattının peşinden geliyor, sadece beş gün sonrasında Interfax’tan gelen raporlar, talepler karşılanana kadar Moskova’nın gazı geri açmayacağını gösteriyor.

Putin’in Sözcüsü, Şimal Akım 1’in Kolektif Batı’nın Yaptırımları Sebebiyle Pompalama Problemi Bulunduğunu Söylemiş oldu

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sözcüsü Dmitry Peskov, Rusya’nın devlete ilişik Gazprom’un Rus gazını Almanya’ya bağlayan doğalgaz boru hattında “teknik zorluklar” yaşamış olduğu ve boru hattının “bakım altında” olduğu söylenirken, kapatmanın sebebinin bu bulunduğunu iddia ediyor. Batı, Moskova’ya yaptırımlara karşı. Gazprom geçtiğimiz hafta sonu Şimal Akım 1 boru hattının “petrol sızıntıları” sebebiyle müddetsiz olarak kapatılacağını bildirdi.

KIRILMA: Gazprom, türbin hasarı sebebiyle Nord Stream’in güvenli bir halde çalışamadığını duyurdu

— Samuel Ramani (@SamRamani2) 2 ​​Eylül 2022

Gazprom, teknik zorlukların Alman yapımı türbinlerden kaynaklandığını iddia ediyor. Sadece Peskov haber ajansı Interfax tarafınca aktarıldı ve Kremlin’in Şimal Akım 1 boru hattı tekrardan yakıt teslim etmeden ilkin yaptırımların kaldırılmasını istediğini açıkça belirtti.

Peskov, “Gaz pompalama sorunları, Batılı ülkelerin ülkemize ve bazı şirketlere uyguladığı yaptırımlar sebebiyle ortaya çıktı” dedi. Putin’in sözcüsü, “Bu pompalama sorununa niçin olabilecek başka bir niçin yok” dedi. Peskov ekledi:

Pompalama ile ilgili öteki nedenler mesele değil – Durumu şu anda gördüğümüz duruma getiren Batılı devletler tarafınca uygulanan bu yaptırımlardır.

AB Rusya’yı Enerji Kaynaklarını ‘Silahlaştırmakla’ Suçladı, İran Yaptırım Kaldırmaları ve Nükleer Antak kalma Karşılığında Avrupa’ya Ucuz Gaz Teklif Etti

Peskov’un açıklamalarının peşinden, hafta sonu Avrupa’nın gaz vadeli işlem piyasaları, Pazartesi günkü işlem seanslarında mühim bir ağrının olacağını gösterdi. Reuters, “Rusya’nın Avrupa’ya giden ana gaz tedarik boru hatlarından birinin müddetsiz olarak kapalı kalacağını söylemesinin peşinden Pazartesi günü Avrupa gaz tutarları %30’a kadar fırladı.” Kremlin, karışıklıklarda “ortak Batı”nın suçlu olduğuna inanırken, Reuters Avrupa’nın “Rusya’yı enerji kaynaklarını silahlandırmakla suçladığını” bildirdi.

sabah! Avrupa’nın “en fena senaristliği” gerçekleşmeye başlıyor.

Yatırımcıların Cuma günü Gazprom’un NS1 boru hattının müddetsiz olarak kapatılacağını, G7’nin ülkeye gelirleri azaltmak için Rus petrolü için fiyat üst sınırını kabul etmesinden saatler sonrasında, yatırımcıların tepki vermesiyle Avrupalı ​​mkt’ler düşmeye hazırlanıyor.

– Julianna Tatelbaum (@CNBCJulianna) 5 Eylül 2022

Haberde ek olarak Rus gaz devi Gazprom’un halka Fransız endüstriyel enerji grubu Engie’ye akan gaz tedarikinin durdurulacağını söylemesi de yer ediniyor. Ayrıca AB, Rus gazı olmadan bir kışa dayanabileceğine inanırken, ötekiler kışın Avrupalılar için fazlaca sert olabileceğine inanıyor. Ukrayna cumhurbaşkanı Volodymyr Zelenskyy geçtiğimiz günlerde AB’nin gelecek aylarda bir enerji kriziyle başa çıkabileceğini söylemiş oldu ve Avrupalılara sıkıntılı bir kış beklemelerini söylemiş oldu.

Rusya’ya ek olarak İran, nükleer antak kalma için İran’ın ucuz gaz ihracatıyla Avrupa’yı cezbediyor. Raporlar, Tahran’ın Avrupa’yı ucuz gazla “alay ettiğini” ve ülke liderlerinin mali yaptırımların da kaldırılmasını istediğini gösteriyor. Nord Stream 1, 100.000 borudan oluşan Rusya’dan Avrupa’ya giden en büyük gaz boru hattı iken, İran naturel gaz arzı açısından dünyanın en büyük ikinci gaz rezervine haizdir. İran’ın devlet tarafınca işletilen Mehr haber ajansının Avrupa’ya yönelik teklifi bildirdiği ve Tahran’ın Avrupa’ya “kışın geldiğini” söylediği bildirildi.

Medyanın Şimal Akımı 1 Yorumu Abartma Olabilir

Cumartesi günü Gazprom, halka Siemens Energy’nin petrol sızıntılarını onarmaya çalışacağını söylemiş oldu. Sadece Siemens Energy, geçtiğimiz hafta sonu bulunanlar benzer biçimde petrol sızıntılarının çoğu zaman gaz dağıtımını durdurmayacağını iddia ediyor.

“Bu tür sızıntılar normalde türbinin çalışmasını etkilemez ve sahada kapatılabilir. Bu, bakım emekleri kapsamında rutin bir prosedürdür” diye açıklıyor Siemens Energy’den alıntı meydana getiren bir TASS raporu.

Spekülasyonların ortasında Gazprom Pazartesi günü Avrupa’ya 42,4 milyon metreküp gaz sağlayacağını deklare etti. Ek olarak, bazı insanoğlu medyanın Rusya’nın doğalgaz kesintisine ilişkin yorumuna inanmıyor. Bir şahıs bazı verileri karıştırdı ve Rusya’nın doğalgaz kesintisinin yalnızca “AB’nin günlük gaz tüketiminin %3.1’ini temsil ettiğini” iddia ediyor. [gas flows]” Şahıs, medyadaki bazı haberlerin “en iyi ihtimalle sansasyonalizm” bulunduğunu ilave ederek devam etti.

Başka bir tweet’te kişi, “2022’nin başlarında yüksek Rus akışının fazlaca destek bulunduğunu” altını çizdi, sadece “bu 2023-24 meselesi ve büyük bir sorun” dedi.

Bu hikayedeki etiketler

ucuz Tahran gazı, Dmitry Peskov, iktisat, AB, Avrupa ekonomisi, Euro bölgesi, Mali Yaptırımlar, Gaz, gaz boru hattı, Gazprom, enflasyon, İran, İran yatırımı, ana gaz boru hattı, naturel gaz, Şimal Akım 1, Şimal Akım 1 boru hattı, boru hattı Rusya, Rusya yaptırımları, Yaptırımlar, Tahran, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Putin, Vladimir Putin’in sözcüsü Volodymyr Zelenskyy, enerji kaynaklarını silahlandırıyor

Dmitry Peskov’un iddiaları ve İran’ın Avrupa’yı ucuz gazla cezbetmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir