Rusya, Yasal Değişimlerle NFT’leri Düzenlemeye Hazırlanıyor – Düzenleme Bitcoin Haberleri

Rusya’daki yetkililer, ülke piyasasına karşılık gelmeyen tokenler yada NFT’ler için kurallar kabul etmek için mevcut yasalarda bir takım değişim hazırlıyor. Bir emek verme grubu mevzuyu tartıştı ve dijital tahsilatlarla işlemleri yasal olarak tanımlamak ve düzenlemek için çözümler önerdi.

Iktisat Bakanlığı, Rusya’daki NFT’leri Düzenlemek İçin Girişim Aldı

Moskova’daki Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, Rusya Federasyonu’ndaki NFT pazarını düzenlemek için Uygar Kanun ve “Dijital Finansal Varlıklar Hakkında” yasasında birkaç değişim yapmayı planlıyor. Haber, bakanlığın girişimiyle düzenlenen hususi bir emek verme grubunun toplantısından geliyor.

Kripto haber kuruluşu Bits.media’nın Salı günü bildirdiğine bakılırsa, tartışmalar esnasında katılımcılar dijital koleksiyonlar için yasal tanımlar sağlamış oldu ve lüzumlu yasal değişimleri hazırladı. Toplantıya Rusya Merkez Bankası (CBR) ve bu senenin başlarında platformunda blockchain ve NFT’ler için destek sunma niyetlerini açıklayan önde gelen toplumsal medya ağı Vkontakte’nin temsilcileri katıldı.

Kripto para birimleri mevzusundaki katı duruşuyla tanınan Bank of Russia, Iktisat Bakanlığı’nın dijital belirteçlerin düzenlenmesiyle ilgili mevzularla ilgilenmemesi gerektiğinde ısrar ediyor. Para otoritesine bakılırsa, bunlar onun ve Maliye Bakanlığının yetki alanına girer. Düzenleyici, Rusya’da bitcoin benzer biçimde kriptoların dolaşımının yasallaştırılmasına ve ödemeler için kullanılmasına karşı çıkıyor.

Rapor, şimdilik endüstrinin durumun buradan iyi mi gelişeceğini görmeyi beklediğini ekliyor. GMT Legal’ın yönetici ortağı Andrey Tugarin, Rus mevzuatında dijital koleksiyon ürünlerinin yanlış tanımlanmasının uygulama kapsamını mühim seviyede daraltabileceği görüşünü paylaştı.

“NFT’lerin işlevselliği uzun süredir dijital sanatla sınırı olan değil. Etkinliklere bilet görevi görebilir yada sanal mülkün mülkiyetini güvence altına almanın bir yolu ve bir güvenlik görevi görebilirler ”dedi.

Rus yetkililer, şu anda esas olarak Ocak 2021’de yürürlüğe giren “Dijital Finansal Varlıklar Hakkında” yasadan oluşan ülkenin hem kripto para birimleri hem de jetonlar için düzenleyici çerçevesini genişletmek istiyor. Kripto para birimlerini kısmen kapsayan dijital finansal varlıklar terimlerini getirdi ve dijital haklar yada belirteçler.

NFT’lerin yasal statüsünü belirlemek için hazırlanmış bir yasa tasarısı Mayıs ayında Devlet Dumasına sunuldu. Rus milletvekillerinin, parlamentonun alt meclisinin güz oturumu esnasında yeni bir “Dijital Para Birimi Yasası” taslağını da gözden geçirmeleri umut ediliyor.

Bu hikayedeki etiketler

değişimler, Merkez Bankası, Değişimler, Kripto, Kripto Para Birimleri, Kripto Para Birimi, Iktisat Bakanlığı, nft, NFT’ler, Karşılıksız tokenler, Yönetmelik, Düzenlemeler, Rusya, rus, Jetonlar

Rusya’nın takas edilemeyen tokenler için düzenlenmiş bir pazar geliştireceğini düşünüyor musunuz? Beklentilerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın.

Lubomir Tassev

Lubomir Tassev, Hitchens’ın şu sözünü beğenen, teknoloji meraklısı Doğu Avrupa’dan bir gazetecidir: “Yazar olmak, yaptığım şey değil, olduğum şeydir.” Kripto, blockchain ve fintech’in yanı sıra internasyonal siyaset ve iktisat öteki iki esin kaynağı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Pavel Burchenko

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir