Rusya’nın Kendi Kripto Pazarını Teşvik Etmesi Beklenen En Son AB Yaptırımları, Borsalar Hizmetleri Sürdürüyor – Düzenleme Bitcoin Haberleri

Bir Rus milletvekiline nazaran, Avrupa Birliği tarafınca uygulanan yeni kripto yaptırımlarının ülkenin dijital varlık piyasasının gelişimini teşvik etmesi olası. Parlamento Mali Piyasa Komitesine başkanlık eden Anatoly Aksakov, Rusların kısıtlamaları aşmayı başaracağına inanıyor. Ayrıca, büyük borsaların Rus kullanıcıları ticaretin devam etmiş olduğu mevzusunda bilgilendirdiği bildirildi.

Ruslar, Avrupa Kripto Yaptırımlarını Atlatmanın Yollarını Buluyor, Duma Üyesi Israr Ediyor

Bu hafta AB, Ukrayna’daki askeri çatışmanın son zamanlarda tırmanmasına ve Ukrayna topraklarının ilhakına cevap olarak Rusya’ya karşı hükümetini, ekonomisini ve enerji ihracatını vurmayı amaçlayan sekizinci ceza paketini kabul etti. Rusya’nın finansal kısıtlamaları aşmak ve servet ihraç etmek için bir vasıta olarak görülen kripto para birimine erişimi de hedef alındı.

Anatoli Aksakov

Avrupa Birliği Konseyi, Rus sakinlerine ve kuruluşlarına kripto cüzdan, hesap ve gizleme hizmetlerinin sağlanmasını tamamen yasakladı. Bununla beraber, Tass haber ajansı tarafınca alıntılanan Rus parlamentosunun üst düzey bir üyesine nazaran, AB sonucu aslına bakarsak Rusya’nın dijital finansal varlık (DFA) pazarının gelişimini teşvik edebilir.

Görüş, Rus parlamentosunun alt meclisi Devlet Duması’ndaki Mali Piyasa Komitesi başkanı Anatoly Aksakov tarafınca dile getirildi. Internasyonal yerleşimlerde dijital para birimlerinin kullanımı da dahil olmak suretiyle ülkenin kripto alanını düzenlemeye yönelik son çabalara derinden dahil oldu. Moskova’daki yetkililer mevzuyu bir yıldan uzun süredir tartışıyorlar ve şu anda çoğunlukla token benzer biçimde bir ihraççıya haiz DFA’ları kapsayan yasal çerçevenin genişletilmesini düşünüyorlar.

AB yaptırımlarının son turu, daha ilkin uygulanan kısıtlamaları sıkılaştırıyor. Bu senenin başlarında, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini başlatmasından bir aydan birazcık daha uzun bir süre sonrasında onaylanan beşinci tedbir paketinin bir parçası olarak, 27 kişilik blok, Ruslar ve Rus kayıtlı kuruluşlar için yalnızca “yüksek kıymetli” kripto varlık hizmetlerini sınırladı — fiat kıymeti 10.000 Euro’yu aşan dijital varlıklar için olanlar (o zamanlar ortalama 11.000 ABD Doları, şu anda 10.000 ABD Dolarından azca).

Binance ve Huobi, Son AB Yaptırımları Üstüne Yorum Yapmış oldu, Şimdilik Yeni Engelleme Yok

“Daha ilkin de benzer kararlar alındı. Rusya’daki kripto borsalarının resmi temsilciliklerini kapattılar, sadece fiili olarak hiçbir şey değişmedi. Moskova’daki herhangi bir adreste değil, sanal alanda da bir ofis olabilir,” diyen Anatoly Aksakov, Rusların yaptırımları kolayca aşabilecekleri mevzusunda ısrar etti.

Bits.media bir raporda, dünyanın en büyük kripto borsası Binance, AB’nin daha önceki gereksinimlerine kısmen uyum sağlayarak yalnızca Rus hesap bakiyelerinin 10.000 Euro’yu aşması durumunda para çekme işlemlerine izin verirken, şimdi kullanıcılara yeni engellemeler getirmediğini söylemiş oldu. . Bir başka büyük platform olan Huobi, “Rus kullanıcılarının istikrarlı ticaretini desteklemeye devam ettiğini” söylemiş oldu.

Rus kripto haber deposu, Ruslar içinde popüler olan ve Bybit, Coinbase, FTX, Kraken ve Gate.io’yu da içeren ilk yedi küresel kripto borsasından hiçbirinin, önlemlerin mecburi olacağı bir “Avrupa vatandaşı” olmadığını belirtti. Defi bankacılık platformu Indefibank’ın CEO’su Sergey Mendeleev benzer biçimde Rus kripto uzmanları, bir çok kripto şirketinin tüm Rus kullanıcılarını hedefleyen AB kararını uygulamak için acil edeceğinden kuşku duyuyor bundan dolayı bu, piyasa pozisyonlarının yitirilmesine yol açacaktır.

“Ek olarak, bu engellemeler çağıl teknolojilerin gelişimini teşvik ediyor. Gelecek yıl Rusya’da dijital finansal varlıkların yılı olacak, görmüş olacaksınız” diye yemin etti Aksakov. Onun yorumları, Devlet Duması’ndaki milletvekilleri, bitcoin benzer biçimde merkezi olmayan kripto varlıklarını ve Rus şirketleri ile yabancı ortakları arasındaki sınır ötesi kripto ödemelerinde istihdamlarını düzenlemek için tasarlanmış yeni bir “Dijital Para Birimi Üstüne” yasayı kabul etmeye hazırlanırken geldi.

Bu hikayedeki etiketler

Aksakov, Binance, çatışma, Kripto, Kripto Para Birimleri, Kripto Para Birimi, Geliştirme, DFA’lar, Dijital Varlıklar, AB, avrupa, Avrupa Birliği, Borsalar, Huobi, salgın, kanun yapıcı, yasallaştırma, Düzenleme, engellemeler, Rusya, rus, Yaptırımlar, Ukrayna, Cenk

Son olarak AB yaptırımlarının Rusya’da kripto para birimlerinin yasallaştırılmasını hızlandıracağını düşünüyor musunuz? Mevzuyla ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın.

Lubomir Tassev

Lubomir Tassev, Hitchens’ın şu sözünü beğenen, teknoloji meraklısı Doğu Avrupa’dan bir gazetecidir: “Yazar olmak, yaptığım şey değil, olduğum şeydir.” Kripto, blockchain ve fintech’in yanı sıra internasyonal siyaset ve iktisat öteki iki esin kaynağı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, ID1974

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir