Rusya’nın internasyonal ödemeler için kripto kullanımını düşüneceği bildiriliyor

Mahalli haber ajansı TASS’ın 5 Eylül’de bildirdiğine nazaran, Rusya merkez bankası ülkenin internasyonal ödemeler için kripto kullanmayı tekrardan düşünebileceğini deklare etti.

Rapora nazaran, Rusya Maliye Bakan Yardımcısı Alexei Moiseev, bakanlığa nazaran apeks bankası ve finansın kripto ödemelerini yakında yasallaştırabileceğini söylemiş oldu.

Moiseev, Rusların kripto işlemleri için yabancı platformlara güvenmesinin, sektörü mahalli olarak yasallaştırma ihtiyacını daha da vurguladığını söylemiş oldu.

Moiseev şunları söylemiş oldu:

“Artık insanoğlu Rusya Federasyonu haricinde kripto cüzdanları açıyor. Bunun Rusya’da yapılabilmesi, bunun Merkez Bankası tarafınca denetlenen, kara para aklama karşıtı mevzuatın gerekliliklerine uyması ihtiyaç duyulan kuruluşlar tarafınca yapılması ve her şeyden ilkin elbet müşterilerini tanıması gerekir. ”

Rusya, Ukrayna işgali sebebiyle batılı ülkelerden araştırma ve artan yaptırımlarla karşı karşıya kaldı.

Yaptırımlar, Rusya’nın bu yaptırımlardan kaçınmak için kripto kullanma olasılığına ilişkin görüşmeleri doğurdu, sadece kripto endüstrisindeki paydaşlar bunun mümkün olmadığı mevzusunda ısrar ettiler.

Başkan Vladimir Putin kısa süre ilkin ülkede mahalli kripto para ödemelerini yasaklayan bir yasayı imzaladığı için Rusya’nın kriptoya karşı duruşu belirsizliğini koruyor.

Ayrıca, yaptırımları aşmak için kripto kullanmayı düşünen tek ülke Rusya değil. İran kısa süre ilkin mal ithal etmek için 10 milyon dolarlık kripto para kullanarak ilk dış tecim siparişini tamamladı.

İngiltere, kripto borsalarına Rusya bağlantılı işlemleri bildirmelerini emretti

Birleşik Krallık yetkilileri, kripto borsalarının Rusya, Guardian benzer biçimde yaptırıma doğal olarak kuruluşlarla bağlantılı işlemleri 4 Eylül’de bildirmelerini mecburi kılan yeni kurallara haiz.

Yeni resmi kılavuz, kripto borsalarının da bu yaptırıma doğal olarak kuruluşlardan gelen kripto varlıklarını dondurması icap ettiğini belirtti.

Kılavuz, “kripto varlıklarını” Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) vb. benzer biçimde dijital para birimleri ve değiştirilemez belirteçler olarak tanımladı.

Fiil, Rusya’nın yaptırımları atlamak için kripto kullanabildiğine dair şüpheleri takip ediyor.

Bir Gömü sözcüsü bildirildiğine nazaran şunları söylemiş oldu:

“Kripto varlıkların finansal yaptırımları ihlal etmek yada atlatmak için kullanılması riskini ele almak yaşamsal ehemmiyet taşıyor. Bu yeni gereksinimler, varlıklarını kaydeden yada kripto varlıkların transferini elde eden ve bundan dolayı büyük olasılıkla ilgili detayları elinde tutan firmaları kapsayacak.”

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir