Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin Detractor’ları Hedef Aldı, Korkanlar ‘Dünyanın Kuvvetli Elitler’i Bulunduğunu Söylemiş oldu – Bitcoin News

El Salvador’un Latin ABD ülkesinde bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak kodlamasının üstünden bir yıldan fazla süre geçti ve ‘portakal hapı’ patlayarak ülke internasyonal ilgi odağı haline geldi. 41 yaşındaki Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Eylül ayının sonunda, bunun yanlış bir karar bulunduğunu düşünen muhalifleri, bunun iyi bir karar bulunduğunu sadece yanlış nedenlerle bulunduğunu düşünenleri ve muhalifleri hedef alan bir görüş yazısı kaleme aldı. “kararımızdan korkanlar”

Nayib Bukele’nin Başyazısı, İnsanlara ‘Elitlerin Kool-Aid’ini İçmeyi Durdurmalarını’ Söylemiş oldu

Salvador cumhurbaşkanı Nayib Bukele’ye bakılırsa, ülkesinin katılmış olduğu bitcoin deneyi başarı göstermiş olursa, dünya genelinde fazlaca sayıda başka ülke Latin ABD ülkesinin ayak izlerini takip edecek. Bukele bunu, 30 Eylül 2022’de İngilizce ve İspanyolca olarak gösterilen “Elitlerin Kool Yardımını Durdurun” adlı kısa sürede kaleme alınan bir düşünce başyazısında söylemiş oldu. Başyazıda Bukele, üç muhalif kampı söylemiş oldu ve çoğunun El Salvador’un yenilikçi kararlarından korktuklarına inandığını söylemiş oldu.

Bukele, makalesinde, “Kararımızı geri çevirmek için korkan ve bizlere baskı icra eden en sesli kötüleyiciler, dünyanın kuvvetli seçkinleri ve onlar için çalışan yada onlardan yararlanan insanlardır” diye açıklıyor. “Eskiden her şeye sahiplerdi ve bir halde hâlâ da sahipler; medya, bankalar, STK’lar, internasyonal kuruluşlar ve dünyadaki nerede ise tüm kooperatifler ve firmalar.”

Bukele ek olarak “Bloomberg, Forbes, Fortune, Financial Times, Deutsche Welle, BBC, Al Jazeera, The Guardian, The New York Times ve The Washington Post” benzer biçimde medya kurumlarının yayınladığı ve “tüm ülke ekonomisini” iddia eden birçok manşeti de reddediyor. 50 milyon dolarlık bir kayıpla yok edildi.” Salvador cumhurbaşkanı, iddiaların balon benzer biçimde bulunduğunu ve çoğunlukla ülkenin bir miktar BTC almaya başladığından beri tek bir bitcoin satmadığı için bulunduğunu söylemiş oldu.

Bukele’nin başyazısı, “Şu demek oluyor ki, 50 milyon dolar değerinde bitcoin kaybettiğimiz argümanı yanlış, şundan dolayı bir tek asla bitcoin satmadık” diye ısrar ediyor. “Ve bu argümanı doğru olarak kabul etsek bile, o süre yılda 28 milyar dolarlık bir ekonominin bir yılda %0,2’lik bir ‘zarar’ sebebiyle batkı edeceği yada temerrüde düşeceği sonucuna varmak komik olurdu. Iktisat %10,3 yada 4 milyar dolar büyüdü. Bu, IMF’nin kendi numaralarını kullanıyor.”

Bukele’nin görüş yazısı ek olarak şunları ekliyor:

2021’de GSYİH %10,3 arttı, gezim geliri %52, istihdam %7, yeni işler %12, ihracat %17, enerji üretimi %19, enerji ihracatı %3.291 ve iç gelir arttı %37’ye kadar, hepsi herhangi bir vergi artışı olmadan. Ve bu yıl kabahat ve katliam oranı %95 düştü.

Başkan, ‘El Salvador, Bitcoin Kabulünün Merkez üssüdür’ Dedi

Salvadorlu siyasetçi, bitcoin’in fazlaca büyük bir gözlem bulunduğunu anladığını ve ülkenin esasen başarısız bulunduğunu iddia etmenin saçma olduğuna inanıyor. Son açıklamaları Bitcoin’in mucidinin Satoshi’nin “Inanırım 20 yıl içinde ya fazlaca büyük işlem hacmi olacak ya da asla hacim olmayacak” demesine benziyor. Benzer şekilde, El Salvador büyük deneye katıldı ve Latin ABD ülkesinin bahsinin başarı göstermiş olup olmadığını süre gösterecek. Başarıya ulaşmış olursa, Bukele’nin başyazısı, birçok ülkenin El Salvador’un liderliğini izleyeceğini iddia ediyor.

“El Salvador, Bitcoin’in benimsenmesinin merkez üssü ve dolayısıyla ekonomik özgürlük, finansal egemenlik, sıkıdüzen direnci, el konulamayan zenginlik ve kral yapıcıların sonu, onların basılması, kıymet kaybetmesi ve çoğunluğun servetini çıkar gruplarına, elitlere tekrardan tahsis etmesi. , oligarklar ve arkalarında gölgede kalanlar iplerini ellerinde tutuyorlar”, Bukele’nin makalesi bitiyor. “El Salvador başarı göstermiş olursa, birçok ülke takip edecek. El Salvador bir halde başarısız olursa, ki bunu reddediyoruz, hiçbir ülke bizi takip etmeyecek.”

Bu hikayedeki etiketler

Atlantik Konseyi, Bitcoin kabulü, Bitcoin Yasası, bitcoin yasası el salvador, Bitcoin Cüzdanı, el salvador bitcoin, elite’s Kool-aid, Fitch Ratings, IMF, Nayib Bukele, Nayib Bukele bitcoin, Nayib Bukele ihale yasası, Opinion Editoryal, Salvadoran President, Ukrayna Rusya çatışması, yanardağ bağları

Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’nin son köşe yazısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 6.000’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir