Sam Bankman-Fried: ‘Hayal kırıklığı yaratan’ Ötekiler Kurtarma Paketleri Vermemize Destek Olmadı

Sam Bankman-Fried, iki borç verenin mevcut kripto para çöküşü esnasında batkı etmesinin arkasından BlockFi ve Voyager’a ortalama 750 milyon dolarlık can simidi dağıttı ve şirketleri FTX ve Alameda Research’ten daha çok kurtarma paketinin yolda olabileceğini açıkça belirtti.

Acil yardımı ona 1907 çöküşü sırasındaki JP Morgan ve tüm kripto dünyasını elinde tutan Atlas ile karşılaştırmalar kazandırdı. Hem ciddi hem de alaycı bir halde endüstrinin “kurtarıcısı” olarak adlandırıldı.

Sadece kurtarma teklifleri sunan tek şahıs olmak istemiyor.

Bankman-Fried, Decrypt’in gm podcast’inin son bölümünde “Bunu başkaları yapsa oldukca sevinirim” dedi. “Bunu benim yerime başkaları üstlenirse oldukca mutlu olurum. Bunu yapıyor olmamın sebebi, açıkçası, adım atıp bunu meydana getiren başkaları bulunduğunu bana net olarak görmemesi.”

SBF, kripto dünyasında her insanın bilmiş olduğu benzer biçimde, FTX’in kurtarma anlaşmalarında ortak olmak isteyen öteki (muhtemelen sıhhatli) kripto şirketlerine, kendi sözleriyle “ekosistemde elimizden gelen her insana” ulaştığını bile söylüyor.

“Genel olarak, yanıt ‘Hayır’dı,” dedi, “ya da daha doğrusu, ‘Evet’ ve arkasından ‘Bekle, bu şirket bilançoda bir boşluk olabilir ve kim bilir bazı yanlış yönetim var benzer biçimde görünüyor.’ Ve biz, ne bekliyordun bilmiyorum, ahbap. Niçin bir kurtarma paketi arıyorlar sanıyorsun? Burada hakikaten oyun oynayan insanoğlu.”

Bankman-Fried isim vermedi, sadece sektördeki iyi sermayeli oyuncuların sıralaması, hasta şirketleri kurtarmak için yeterince sıhhatli.

Meraktan, Decrypt, kripto para borsaları Coinbase ve Crypto.com, kripto finansal hizmetler sağlayıcısı Galaxy ve Meta’ya (eski adıyla Feysbuk) ulaştı ve kendilerinin yada girişim kollarının antak kalma yapmış olup yapmadıklarını sordu.

Hiçbiri Decrypt’in yorum talebine derhal cevap vermedi.

Barry Silbert’in Dijital Para Birimi Grubu’nun kripto ticareti ve kredi kuruluşu olan Genesis’ten bir sözcü yorum yapmayı reddetti.

Geçen hafta kurucu ortak He Yi’nin 7,5 milyar dolarlık girişim kolunu denetleyeceğini açıklayan Binance, herhangi bir kurtarma anlaşması açıklamadı. Sadece geçen ay gm podcast’inde konuşan CEO Changpeng Zhao, onları izlediğini söylemiş oldu.

CZ, “Birçok firmanın para sıkıntısı var, bu onların çoğunun fena firmalar olduğu anlamına gelmez” dedi. “Ve halletmeye tamamen istekli olduğumuz şeyler. Ve bunun benzer biçimde oldukca sayıda anlaşmaya bakıyoruz… Ve bunların bazıları aslına bakarsak iyi anlaşmalar. Bu yüzden sanırım yatırım yapacağımızı, kurtulacağımızı görmüş olacaksınız. , birden fazla projeyi kaydetme.”

CZ, SBF’nin kurtarma teklifinde yardım isteyen sektördeki meslektaşlarına yapmış olduğu çağrılar içinde mıydı? Bu telefon görüşmesini düşlemek zor, bilhassa de FTX’in averaj günlük işlem hacmi Coinbase’i yakaladığı ve bir sonraki hedefi Binance olduğundan.

SBF, büyük değişiklik yarışının FTX, Coinbase ve Binance içinde olup olmadığı sorulduğunda gm podcast’inde yanıtladığı benzer biçimde: “Evet, bu bana doğru geliyor. Açıkçası burada bir itme ve çekme var ve işler birazcık değişiyor. süre, fakat bence şu an itibariyle, değişiklik alanındaki en büyük merkezlerin bulunmuş olduğu yer açısından bu muhtemelen aşağı yukarı doğru.”

Podcast’lerinizi aldığınız her yerde gm podcast’in tam bölümünü kulak verin ve abone olduğunuzdan güvenli olun.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir